מאפיית הצבי משיקה את בית הקפה החרדי הראשון

מאפיית הצבי, המאפייה הוותיקה בבני ברק פורצת את גבולות העיר החרדית ופותחת סניף ליד קניון איילון ומשיקה את בית הקפה החרדי הראשון.

חנות קונספט מאפיית הצבי
חנות קונספט מאפיית הצבי

“חרדים לא יושבים בבתי קפה” כך סיפר לנו רון ליבר, יועץ עסקי של מאפיית הצבי המלווה אותם כמה שנים. כאן, מחוץ ל’חומות’ בני ברק יש ניסיון ראשון של מאפיית הצבי לפתוח חנות קונספט חדשה. החנות החדשה משלבת בית קפה עם מכירת החלות הידועות של המאפייה , לחמים מיוחדים , עוגות, עוגיות, מאפים כריכים, קפה שתייה קרה , ועוד ועוד.
”מאפיית הצבי” הוקמה בעיר מאקו שבהונגריה לפני 75 שנים ע”י יהודה כהן שהתגורר אצל טוחן קמח מקומי. כשעלה יהודה כהן לישראל בתחילת שנות ה-50 הוא פתח מאפייה בקריית ויז’ניץ בבני ברק וכבר אז שמן של החלות שנאפו במאפייה יצא למרחוק.  בימים ההם, יהודה כהן, היה מספק חלות ומאפים טריים מדי יום בעזרת סוס ועגלה לכל הערים השכנות בגוש דן.
חני כהן - מנכ''לית ובעלים ''מאפיית הצבי''
חני כהן – מנכ”לית ובעלים ”מאפיית הצבי”

בשנות ה-90 בנו, צבי כהן ואשתו חני, המשיכו את המסורת והקימו את ”מאפיית הצבי” ברח’ השומר בבני ברק ומשם התפתחו וגדלו. כיום ברח’ השומר קיימת המאפייה הגדולה ובה 5 קומות של אפייה וקונדיטורייה. . ומאז ועד היום זו אחת מהמאפיות הגדולות ביותר בארץ המתמחות באפיית חלות ולחמניות לצד עוגות ומאפים מיוחדים.
”מאפיית הצבי מ – 1935 בע”מ, הותיקה ידועה מאד בתחום אפיית החלות ומתמחה באפיית חלות ומאפים על בסיס מתכון סודי מיוחד שעובר מאב לבן פתחה לראשונה במגזר הכללי חנות קונספט שמשלבת בית קפה ושוכנת ברח’ הירקון 8, בסמיכות לקניון איילון. החנות משרתת את כל בנייני המשרדים בסביבה.
עוגות ללא סוכר "מאפיית הצבי"
עוגות ללא סוכר “מאפיית הצבי”

כאן, ברח הירקון בבני ברק הושק הקונספט החדשני של שילוב בין אפייה לבית קפה. המטרה שלא רק החרדים ייהנו, גם החילונים וכאן, במקום יש ניסיון להיות בית הקפה החרדי הראשון.
המטרה להנגיש את המוצרים לקהל החילוני. כל המוצרים כשרות לנדאו.
בחנות הקונספט נאפים במקום כל יום  (פעמיים ביום – מוקדם בבוקר ובצהריים) המאפים והמוצרים המיוחדים ל”מאפיית הצבי” ביניהם: לחמים מיוחדים , לחמניות בגדלים ובצורות שונים , מאפים למיניהם , בורקסים, קרואסונים, רוגעלך, עוגות ועוגיות (חלביות ופרווה) , פיציות (פיצות קטנות), כריכים, שתייה קרה וחמה, ונעשים משלוחים למשרדים כולל מגשי אירוח.
בימים חמישי ושישי מגיעות לחנות הקונספט חלות השבת הידועות של המאפייה המיוצרות עפ”י מתכון סודי והן בציפוי מיוחד המשלב שומשום ופרג . החלות נאפות בתנורי ענק שנבנו והותאמו במיוחד לחנות המפעל של מאפיית הצבי (ברח כהנמן 78 בבני ברק ) והן מגיעות שלוש פעמים ביום לחנות הקונספט.
מאפיית הצבי - חלות
מאפיית הצבי – חלות

בחנות הקונספט מגוון גדול מאד של סלטים שמיוצרים כל כל יום כל השבוע והם ללא חומרים משמרים:
חריין (חזרת), סלט ”מטבל הצבי”, סלט רוסי, סלט עגבניות עדין, סלט עגבניות חריף, סלט גזר מרוקאי, סלט חמוצים איטלקי, סלט גזר מתוק, סלט קולורבי וגזר, סלט ביצים, סלט קישואים בטעם כבד, חציל על האש, חציל רומני, וכמובן המאכלים המסורתיים- קיגלים וחמין.

באנו לבקר בבית הקפה, החלות מרקמן קריספי ובפנים רך וטעים מאד, ניתן לאכול אותן ללא כל תוספת. אהבנו מאד את העוגות ללא סוכר הנאפות במקום. 3 עוגות. טעמנו את עוגת הבצק פריך במילוי תפ”ע והיא נגמרה וקיבלה תשבוחות גם מאילו שאוכלים סוכר ולא חשו כלל בהבדל בטעם.

והחלות לשבת… נפלאות 🙂 אין חלות כאלו בסופר ובהחלט שווה קפיצה. מבטיחה לכם שתהנו.

מילה של “אמא נגה”.

 סניפי רשת ”מאפיית הצבי”:
חנות המפעל – רח’ כהנמן 78 בני ברק
אהבת שלום 16, בני ברק
ז’בוטינסקי 123, בני ברק
הצבי 5, בני ברק
חזון איש 43, בני ברק
ירושלים 21, בני ברק
רבי עקיבא 46, בני ברק
חנות הקונספט החדשה – ירקון 8, בני ברק, בסמיכות לקניון איילון.