אופטיקנה רואה לילדים בעיניים

אופטיקנה מחלקת 10,000 זוגות של משקפי ראייה לילדים, זו שנה שלישית ברציפות, במטרה להגביר את המודעות לחשיבות בדיקות ראייה בקרב ילדים.

אופטיקנה
אופטיקנה

אופטיקנה, רשת האופטיקה הגדולה בישראל, המחזיקה כ – 80 סניפים בפריסה ארצית מדן ועד אילת, מקדמת את המודעות לחשיבות ביצוע בדיקות ראייה בקרב ילדים ויוצאת במהלך חברתי, זו השנה השלישית ברציפות, בו תעניק 10,000 זוגות משקפי ראייה חינם לילדים מגיל 3 עד גיל 11 שיאובחנו כזקוקים למשקפי ראייה.
“ליקוי ראייה בקרב ילדים שאיננו מטופל במועד, עלול לגרום לנזק בלתי הפיך לראייה”, מסביר פרופ’ יאיר מורד, מנהל היחידה לרפואת עיניים לילדים ופזילה במרכז רפואי אסף הרופא. “בשנות החיים הראשונות מערכת הראיה עדיין נמצאת בשלבי התפתחות ובנייה ועל כן חשוב מאוד לאתר ליקויי ראייה לפני גיל 6 ולטפל בהם בקלות ע”י משקפיים או טיפולים נוספים”. מוסיף  פרופ’ מורד.
משקפי ראייה לילדים ברשת אופטיקנה (צילום: יח"צ)
משקפי ראייה לילדים ברשת אופטיקנה (צילום: יח”צ)

על פי סקר שנערך על ידי מרכז המחקר והמידע של הכנסת (הממ”מ), כבר בגילאי בית-הספר מתחילים להופיע ליקויי ראייה הנפוצים גם בקרב מבוגרים, והעיקרי ביניהם הוא קוצר ראייה. כמו כן התגלה ששיעור הסובלים מהפרעות ראייה בקרב ילדים ומתבגרים עד גיל 18 בישראל עומד על יותר מ-20%.
מערכת החינוך נוהגת לערוך בדיקת ראייה לתלמידים בכיתות א’ ו-ח’, אשר מתבצעת על-ידי שירותי הבריאות לתלמיד. עם זאת עוד עולה מן הסקר, כי המעקב אחר תלמידים שהופנו לבדיקת רופא עיניים בעקבות הבדיקה בבי”ס לוקה בחסר, ורק כ-16% מן התלמידים שהופנו אכן הגיעו להיבדק אצל רופא עיניים. בנוסף, יש לקחת בחשבון כי בין שני המועדים בהן מבוצעת הבדיקה (כתה א’ וכתה ח’) קיים פער בן שמונה שנים, במהלכו עשויות להתפתח לא מעט הפרעות ראייה.
משקפי ראייה לילדים ברשת אופטיקנה (צילום: יח"צ)
משקפי ראייה לילדים ברשת אופטיקנה (צילום: יח”צ)

“זו השנה השלישית שבה אנו מקדישים את אחת הפעילויות החברתיות השנתיות שלנו למען הגדלת המודעות לחשיבות בדיקות ראיה בקרב ילדים” מסביר אלרועי תורג’מן, מנכ”ל רשת אופטיקנה “אנו מאמינים שלכל אחד מגיעה הזכות להנות מראיה טובה ובריאה, לרבות ילדים, שלרוב אינם יודעים להצביע על בעיית הראיה שלהם. אנו גאים להוביל את המהלך הזה ומקווים שכמו בכל שנה, הוא יגרום לאלפי הורים לילדים שסובלים מליקוי ראיה לאבחן ולטפל בבעיה בזמן”.
החל מתאריך 4.2 תקיים רשת אופטיקנה אתר ייעודי לפרויקט (https://opticana-kids.co.il/) שם יוכלו ההורים לבדוק את זכאות הילד/ה באמצעות הזנת תאריך הלידה של הילד/ה ופרטים מזהים נוספים. מיד לאחר מכן תישלח הודעת SMS עם קוד שובר למכשיר הנייד של ההורה.
משקפי ראייה לילדים ברשת אופטיקנה (צילום: יח"צ)
משקפי ראייה לילדים ברשת אופטיקנה (צילום: יח”צ)

השובר יקנה זכאות לבדיקת ראייה על ידי אופטומטריסט מומחה ברשת אופטיקנה, ובמידה ויתגלה ליקוי ראייה, יקבל הילד/ה משקפי ראייה (עדשות+ מסגרת) חדשים במתנה עד 7 ימי עסקים. את קוד השובר ניתן יהיה לממש בכלל סניפי הרשת, הפרוסים בכל רחבי הארץ בתאריכים 4-20.2.20 בימים א’ עד ה’.
יובל טוכשניידר, אופטימטריסט בכיר ברשת אופטיקנה עם 5 סימנים המצביעים על כך  שילדיכם זקוק לבדיקת ראיה:

  1. מגרד/ת בעיניים
  2. נצמד/ת לטלוויזיה או מתקרב/ת ללוח כדי לראות טוב יותר
  3. צובע/ת מחוץ לקווים
  4. סוגר/ת עין כאשר מסתכל/ת מרחוק
  5. מתעייף/ת אחרי קריאה קצרה

רשת אופטיקנה מעניקה שירותי אופטומטריה מהמתקדמים בישראל הן באמצעות חדרי בדיקה בעלי המכשור החדשני ביותר והן ע”י אופטומטריסטים מקצועיים אשר עוברים הכשרות, הסמכות והדרכות שוטפות בסטנדרט הגבוה ביותר.

כתיבת תגובה