איך להישאר מעורבת גם שהילד יוצא מהבית?

הילד גדל אבל בשבילך הוא תמיד יהיה הילד הקטן שלך, זה שחיבקת חזק חזק כשנפל וקבל מכה, זה שמחית את דמעותיו כשהיה עצוב, זה שנישקת באהבה וברוך לפני השינה, זה שקרא לך אמא והפך אותך לכזו. איך בכל זאת תוכלי להשאר מעורבת בחייו גם עכשיו כשגדל? הנה מספר טיפים.

איך להישאר מעורבת גם שהילד יוצא מהבית
איך להישאר מעורבת גם שהילד יוצא מהבית

זמן איכות יחד – בתקופה זו בה הלחץ והקדחתנות היומיומית בהילוך גבוה, חשוב מתמיד למצוא זמן איכות עם בני המשפחה. חשבי אילו פעילויות אוהב הילד שלך? מהם התחביבים שלו? תוכלי להציע לו להרשם יחד לקורס או חוג בו תוכלו לעסוק באותה הפעילות כמו: ציור, בישול, פיסול, רכיבה על אופניים, פילאטיס ועוד. כך תוכלי לבלות איתו זמן נוסף שהוא רק שלכם יחד.
הקני לו כישורים לחיים – ככל שהוא הולך ומתבגר כך יזדקק לכישורים מסוימים אשר ישרתו אותו נאמנה כאשר לא תתגוררו יחד תחת אותה קורת גג. תוכלי לשאול אותו אם ירצה ללמוד כיצד את מכינה את האוכל האהוב עליו? כך גם תבלו זמן איכות יחד וגם הוא ילמד לבשל לעצמו. כמו כן חשוב להקנות לו כישורים בסיסיים הקשורים בניקיון וסדר של חפציו, קיפול הבגדים והחזרתם לארון ואם מתאפשר לך למדי אותו גם לכבס בעצמו.
השכלה פיננסית – האם הילד שלך מכיר את המושגים השונים הקשורים בכלכלה שלו? מומלץ לשבת עם הילד ולהסביר לו פרטים גדולים כקטנים החל ממה היא מסגרת עו”ש? ועד לחסכונות שונים עליהם יוכל לקבל ריביות בתנאים משתנים. כמו כן חשוב מאד להסביר לו מהו מינוס בחשבון, וכיצד עליו להמנע ממצב זה? אם הנושא מעניין אותו במיוחד תוכלו להמשיך ולהתעמק בנושאים שונים הקשורים לכסף כגון: מניות, אג”חים וכדומה.
התנהגות בכביש – הדברים שהכי מפחידים אותנו הם הדברים שאין לנו שליטה עליהם אצל ילדינו. חשוב שנדע איך ילדינו מתנהגים בכביש, לראות שאינם מבצעים עבירות, ושיש להם הרגלי נהיגה בטוחה. כדי לדעת את הדברים האלה צריך פשוט לנסוע ביחד עם הילד בזמן שהוא נוהג. זה זמן איכות טוב, לשים שירים ששניכם אוהבים ברדיו, ולהעשיר אותו מנסיונכם על הכביש, כמו כן לוודא שהוא לא מסמס בזמן הנהיגה. בנוסף, תוכלו לדבר על הנושאים הקשורים בנהיגה כגון: ביטוח רכב ובדיקות תקופתיות מומלצות לרכב.
פייסבוק והרשתות החברתיות – בקשי מהילד חברות בפייסבוק, באינסטגרם ובכל רשת חברתית אחרת אליה הוא משתייך. כך תוכלי לעקוב אחרי הפוסטים שלו, התמונות ואף החברים השונים והפעילויות השונות בהן הם עוסקים מבלי להתערב באופן בוהק. אל תביכי אותו בפרסום “פוסטים אימהיים”, אלא השגיחי על המתנהל מהצד. במידה וחלילה נתקלת בדבר מה מטריד תוכלי לשבת איתו לשיחה לייעץ ולסייע לו במידת הצורך.
לסיכום, ישנן דרכים רבות בהן תוכלי לשמור על קשר ולהשאר מעורבת בחייו של הילד שלך, הלוא הוא האושר הגדול ביותר בעולם.

כתיבת תגובה