איפה חוגגים בירושלים?

השקעה באגף התרבות בכל עיר היא השקעה רווחית שתבוא לידי ביטוי בכלכלה של העיר, באיכות החיים ובדימויה. זולת כל האתרים הנחשקים וההיסטוריים של עיר הבירה בישראל, ירושלים כיום נחשבת למרכז תרבות ייחודי ורב גוני. אז, איפה חוגגים בירושלים?

איפה חוגגים בירושלים
איפה חוגגים בירושלים

ירושלים מכילה בתוכה מרכזי תרבות רבים בתחומים מגוונים ושונים לכל סוגי הקהל. במאמר זה נרחיב על מספר מקומות תרבותיים בירושלים שמומלץ לבקר בהם.
תיאטרון ז’ראר בכרמרכז ז’ראר בכר הוא מרכז תרבות שוקק בירושלים ובית להפקות בתחום התיאטרון, המוסיקה והמחול. המרכז מעלה מגוון הפקות של אמנים שפועלים במקום או בשיתוף אמנים מבחוץ. בתיאטרון תוכלו ליהנות מ: מופעי ג’אז בליווי נגנים מהארץ או מחו”ל, מופעי מחול מובילים שקוצרים הצלחות בכל העולם, הצגות תיאטרון מקומיות ופעילות יזומה של התיאטרון בשיתופי פעולה עם גופי תרבות שונים.
פסטיבל שאון חורףפסטיבל ‘שאון חורף’, ביוזמתה של עיריית ירושלים, פועל מזה שמונה חורפים. מדובר בפסטיבל שמתקיים מדי חורף בעיר הבירה החל משעות הערב ועד השעות הקטנות של הלילה ומושך קהל מכל הארץ, ליהנות ממגוון אירועים בירושלים כגון: מייצגים, סדנאות אוכל ומופעי רחוב ללא תשלום. הפסטיבל מעניק במה למאות אמנים ויוצרים במגוון תחומים שהופכים את הרחובות לקרנבל צבעוני ושמח. מטרת הפסטיבל היא בעיקר לקדם את בתי העסק של העיר לידי צמיחה כלכלית.
מכון ון ליר בירושלים – מכון זה הוקם על ידי משפחת ון ליר לפני כשישים שנה ופועל כמרכז שמטרתו לקדם שיח ציבורי אינטלקטואלי בתחומים חשובים ורגישים שמשפיעים רבות על המתח ששורר בחברה הישראלית. אחת ממטרות המכון תהיה לספק מקום להפחת רעיונות חדשניים בכל הקשור למדעי הרוח, טיפוח מצוינות בקרב ילדים ונערים, קידום ערכים הומניסטיים וליברליים בשיח הישראלי ועוד. המכון מפתח ומפעיל תוכניות חינוך לכל גיל ומכשיר מחנכים ומנהיגים קהילתיים, כמו כן, הוא פותח את שעריו עבור הקהל הרחב שמגיע בהמוניו לפעילות תרבותית וגמיעת רעיונות תרבותיים בשיח ישראלי.
בית אבי חי –  מקום זה הינו מרכז תרבות יהודי – ישראלי מקורי ששוכן בלב העיר ירושלים. במקום מתקיימים עשרות אירועים מדי חודש שמזמינים את הקהל ליהנות מיצירה ואמנות במגוון תחומים המזמנים דרור לדמיון ומרחיבים את האופקים. בין הפעילויות שנערכות במרכז תמצאו: סדנאות ואירועים לכל המשפחה, הרצאות, אירועי קולנוע, מופעים מוסיקליים, ערבי שירה וספרות ופעילויות ייחודיות ומקרבות בין ילדים והוריהם. כל מגוון האירועים שמתרחשים בבית אבי חי, ידועים ברמתם ובאיכותם ונעשים בשיתוף יוצרים ואמנים השוזרים יחדיו חוויה מרהיבה.
המרכז למוזיקה בירושלים – מרכז המוזיקה בעיר ירושלים מטפח ומקדם מוזיקאים רבים מוכשרים שמגיעים מכל הארץ. המרכז מעניק לטובי המוזיקאים תוכניות העשרה ייחודיות שכוללת בין היתר כיתות אמן, מפגשים ייחודים לנגינת מוזיקה קאמרית ועוד.
כחלק בלתי נפרד מכל הפעילות , מדי שבוע, מקיים המרכז קונצרטים קאמריים, מופעי מוזיקה ישראלית בת זמננו, מופעי כלי נגינה אינטימיים ועוד בשילוב הסברים פיקנטיים אודות היצירות המתנגנות לקהל הרחב השבוי אחר המוזיקה והצלילים הקסומים.
 
 

כתיבת תגובה