אצה – אוכל העתיד כבר כאן

כבר כמה שנים שאני נוסעת על כביש 2 לכיוון צפון ולאחר מחלף ינאי בצד ימין אני רואה שלט ‘חוות סיקורה’ אני יודעת שהעיסוק העיקרי של החווה הוא אצות וזהו… כך זה נמשך כבר כמה שנים עד, שקיבלתי הזמנה להגיע ולבקר במתחם. תשמעו, חוויה 🙂 ממליצה לכם בחום, מילה של “אמא נגה”.

חוות סיקורה (SEAKURA) הממוקמת לצידי כביש החוף במכמורת, מתמחה בגידול אצות-ים אורגניות על היבשה, במקום מרכז הסברה חוויתי החושף את העולם המרתק של מעמקי הים התיכון ונקרא ‘הצצה באצה’.

חברת סיקורה היא אחת החלוצות בעולם בתחום החקלאות הימית עם 13 שנות מחקר ופיתוח על ידי ביולוגיים ימיים מהשורה הראשונה, הביאו לטכנולוגיה מתקדמת ופורצת דרך, המאפשרת גידול יבשתי אורגני של אצות ים מסוג אולווה וגרצילריה.

 חוות סיקורה ממוקמת לאורך החוף וכוללת בריכות מי-ים המדמות את הסביבה הימית הטבעית. מי הים הצלולים נשאבים ממעמקי הים עוברים תהליך סינון קפדני ומשם הם זורמים לברכות לגידול האצות.

תהליך הגידול בחווה מנוטר ומבוקר, ומאפשר להן להיות עשירות במיוחד במינרלים (ובעיקר במינרל החסר – יוד), חלבון, סיבים תזונתיים ונוגדי חמצון, וכל זאת בתהליך טבעי, ללא התערבות של הנדסה גנטית ובסביבה נקייה ממזהמים ביולוגיים, חומרי הדברה ותוך עמידה בסטנדרטים קפדניים להימצאות מתכות כבדות.

אצת_אלווה

מיהים שנשאבו לברכות הגידול מוחזרים לים בתום תהליך הגידול של האצות כאשר הם נקיים, בכדי לשמור על האיזון האקולוגי ולמנוע פגיעה בסביבה הימית.

חברת סיקורה מייצאת את האצות לשוק הבינלאומי כחומר גלם לתחומי המזון, תוספי התזונה, הקוסמטיקה והרפואה, ובישראל משווקת בבתי המרקחת בתי טבע ובאתר האונליין של החברה בהצלחה סדרת מוצרים בינחהם תוספי תזונה ומוצרי מזון המבוססים על אצות.

מרכז המבקרים בחוות הסיקורה נקרא “הצצה באצה” ובמקום מתקיים סיור מודרך המתאים לכל הגילאים, למשפחות ולקבוצות, ומעניק חוויה בעלת ערך מוסף אקולוגי, חווייתי המקדם את השמירה על הטבע האדם ובריאותו.

בסיור מכירים את עולם החי והצומח בים, צופים בסרטוני אנימציה המותאמים לילדים וממחישים את השינויים הסביבתיים שעוברים על עולמנו ומשפיעים על הים התיכון, משקיפים ממרפסת על החווה ועל התהליך הייחודי של גידול האצות ואף ניתןלטעום אצה טרייה הישר מבריכת הגידול.

חוות סיקורה מספקת לנו חוויה וסיור מרתקים בעל ערך מוסף החושף אותנו לעולם המרתק הנמצא מתחת למים. ממליצה בחום 🙂 מילה של “אמא נגה”.

אצות
  • הסיור מתקיים במקום סגור ובשטח הפתוח, מהנה וחוויתי גם בגשם ומשך הפעילות כשעה ורבע.
  • עלות הסיור 35 ₪, עד גיל 6 ללא עלות .
  • הסיור בתיאום מראש בלבד, לפי הנחיות הקורונה ומוגבל לעד 35 משתתפים.
  • מועדי חורף:  שלישי וחמישי בשעות 15:00 | ימי שישי בשעות 10:00, 12:00.
  • במקום קיימת חנות המוכרת תוצרת מקומית של החווה מוצרי מזון ותוספי תזונה.
הצצה_באצה

איך מגיעים: בוויז “חוות סיקורה – הצצה באצה”

כתיבת תגובה