ארגון בעלי יחידות הנופש בראשותה של רות חבקין

הצדק יוצא לאור ומתחיל הבהוב של אור בקצה המנהרה, בעיקבות פסיקת בית המשפט המחוזי בתביעה ייצוגית כנגד חברת קלאב הוטל – מילה של “אמא נגה”.  

רות חבקין
רות חבקין

מאת: שרית כץ
רות חבקין, הקימה את ארגון בעלי יחידות הנופש בשנת 2002, לאחר שנטשה את עבודתה כמנהלת שיווק בחברת קלאב הוטל.
רעיון הקמת הארגון נבע, לאחר שרות התרעמה מהפרות ההסכם בין החברה לבין רוכשי זכות יחידות הנופש ולאחר,  שגובה דמי האחזקה האמירו בניגוד להסכם הרכישה.
רות הקימה את הארגון במטרה להוציא לאור את העיוותים וחוסר הצדק כלפי הרוכשים שחתמו על ההסכמים בשנות השמונים והתשעים.
הארגון, בניהולה, תבע את חברת קלאב הוטל על גובה דמי האחזקה, כשהמשפט עצמו מתנהל לו כיום בבית – המשפט כ-15 שנים על אף, שהיועץ המשפטי לממשלה, גם הקודם וגם העכשווי, והמועצה הישראלית לצרכנות, המליצו לבית המשפט גם לסיים את המשפט,  וגם להחליף את משרד העו”ד שאינו מייצג ראוי את התובעים, אלא מרע עמם.
יש לציין, כי בעלי היחידות מאסו במחירי דמי האחזקה שעולים מדי שנה והם נתקלים מדי שנה בהתעמרות מטעם חברת קלאב הוטל. ובנוסף, בעלי היחידות בגרו במהלך השנים, ורובם כלל אינם משתמשים כבר ביחידות. רבים מתוכם חלו ואף נפטרו.
קלאב הוטל
קלאב הוטל

לפני כ-3 שנים חוקקה הכנסת חוק, כשארגון בעלי היחידות השתתף באופן פעיל  בישיבות הכלכלה של הכנסת, שניתן להחזיר היחידות בכל עת ומי שרוצה לקבל כספי רכישה חזרה, יכול לפנות לבית המשפט. בעקבות זאת, הוגשה תביעה נוספת לביטול הסכם והחזרת דמי רכישה, שנדונה בימים אלו בבית המשפט.
לפני כשנתיים החליטה השופטת ענת ברון, שכיום משמשת כשופטת בעליון, שכל מי שאינו משתמש ביחידה שלא ישלם דמי אחזקה. למרות החלטה זו והמתנה לפסק דין סופי,  חברת קלאב הוטל לא התחשבה בהחלטה והמשיכה בבריונות והמשיכה באיומים והפחדות על מנת לגבות את “חובות” דמי האחזקה.
רות חבקין ושרית כץ
רות חבקין ושרית כץ

ביום ד’ ה- 16/11/16 ניתן פסק דין סופי, שאין “חובות” עבר וכל מי שחפצה נפשו להחזיר היחידה, יכול לבטל ההסכם מבלי להיות “חייב” לקלאב הוטל ולו אגורה אחת. סוף להפחדות ולאיומים.
אין לכך קשר לתביעה הקבוצתית שדורשת קבלת כספי רכישה כפי שייעץ המחוקק.
רות חבקין נלחמת בכל מהלך השנים בטייקונים, כדוד מול גוליית למען צדק ועיוות מוסר וחוק. ככל הנראה, ולדעתי, יש לחקור ולבדוק סוגייה קשה זאת. איך קורה שתביעה נמשכת כל כך  הרבה שנים, ומה קורה שם. השמועות טוענות שימצאו שם ממצאים שאינם כשרים.
מכירה אני את רות שנים רבות, ואין ספק שהיא קורצה מהסוג הלוחמני  כנושאת דגל ונס המרד. לעיתים רבות, אני תוהה מניין היא שואבת את כוחותיה להלחם במערכות הכבדות שסביבה ואת האנרגיות  והמשאבים הרבים שהיא מעניקה לחברי הארגון.

לפוסט הזה יש 3 תגובות

 1. סידס רונית וברוך

  מבקש שתיצרי קשר אם אפשר.
  נייד 0528905521.
  תודה

 2. ולנסי שמואל

  כל הכבוד ישר כוח אני לצידך להמשיך במאבק ולא לוותר

 3. שרה

  אשמח לקבל פרטים והתכתבויות בנושא

כתיבת תגובה