בית קפה חדש נולד – קפה ביגה

לחמי שאור, שימוש בחומרים טבעיים, אוכל על טהרת הבריאות- הבשורה החדשה  מקפה גרג- קפה ביגה נולד!

קפה ביגה (צילום: ליטל מאירי)
קפה ביגה (צילום: ליטל מאירי)

מאת: ליטל מאירי.

בתי קפה הם כבר מזמן חלק מהנוף היומיומי ונימצאים בחיי השגרה של כולנו: יש מי שיוצא לבית הקפה השכונתי לשתות את הקפה היומי, יש מי שבית הקפה הפך למשרדו, יש מי שבבית הקפה כבר יודעים מה הוא אוכל שם בכל יום, יש מי שמקיים שם פגישות עבודה.  יש אנשים שבית קפה עבורם הוא לא רק מקום של קפה ומאפה אלא מקום בו הם אוכלים את ארוחותיהם.  אנשים מודעים היטב לבריאותם ולתזונתם ולמה שהם אוכלים והדבר ניכר בתפריטי הבריאות שנימצאים בבתי קפה ובמסעדות רבות.

רשת ביגה– בית קפה פרימיום. הסניף החדש והכשר, שעוצב בסגנון בולז’רי פטיסרי נוסח פריזאי, משתרע על שטח של כ –  200 מ”ר וממוקם בקומה השלישית בגרנד קניון בחיפה.  הסניף כולל מעדניית בוטיק על טהרת הבריאות, מאפים, עוגות, לחמים, ומגוון רחב של קפה בטעמים ייחודיים. בית הקפה מכיל כ- 100 מקומות ישיבה. לרשת שני בתי קפה נוספים בחורב על ציר הכרמל ובקריית טבעון.

לדברי יאיר מלכה, מנכ”ל רשת הקפה ביגה: “שני הסניפים של רשת ביגה הפועלים בצפון הארץ, מוכיחים כי הקונספט החדש, המבדל עצמו משאר רשתות הקפה הקיימות בישראל, עובד. הצרכן הישראלי מחפש חווית קפה אחרת בשילוב תפריט המושתת על מנות בריאות”. המטרה להביא לישראל את חווית אירופה הקלאסית בייחודה הקולינרי והעיצובי.

קפה ביגה (צילום: ליטל מאירי)
קפה ביגה (צילום: ליטל מאירי)

על אחד מקירות בית הקפה בגרנד קניון תלוי מגוון גדול של כלי עבודתו של האופה, ובתור אופה בעצמי נהניתי להסתכל עליהם.  ביגה- כמו ללחוץ לאופה את היד, כך הרשת הזו מגדירה את עצמה.  מתוך ריאיון שנערך עם יאיר מלכה ,בו הוא מדבר על הייחודיות של ביגה: “הייחוד של הרשת הוא התמקדות באוכל בריא. רוב התפריט מורכב ממנות ללא גלוטן וולא סוכר. הרעיון היה לייצר רשת קפה בריאה ולהכין את הכל במקום.”

חוויה לאורח היושב בבית הקפה- הוא יושב בבית הקפה, כאשר מכל צידיו כמעט ישנם לחמים שמסודרים בסדר מופתי, שורות-שורות כמו חיילים במסדר. סוגים רבים ומגוונים של לחמים. מבחר ניתן למצוא גם בממרחים רבים שנימצאים בצנצנות נחמדות, חטיפי בריאות ומרציפנים נימצאים ליד הקופה. אכלתי מהסלטים שהיו טריים ורעננים, בריאים ומאוד טעימים:  כללו עלי אנדיב, אגוזים וגבינה, סלט מלפפונים עם טונה צרובה. פוקצ’ות טריות עם ניחוח אפייה משכר, לחמים עם אגוזים….

לכו לשם, ולו רק בשביל החוויה. תמיד תוכלו לאמר שקפצתם רגע לפאריז….

סניף נוסף נפתח בתחילת חודש מאי בקריית חיים. סניף נוסף עתיד להיפתח בקריון.

את פתיחת הסניף בגרנד קניון כיבד בנוכחותו מר יונה יהב, ראש עיריית חיפה.

שעות פעילות הסניף: א’ – ה’, החל מהשעה  08:00 ועד 22:00. בימי שישי, החל מהשעה 08:00 ועד 15:00 ובמוצ”ש חצי שעה אחרי צאת שבת ועד השעה 23:00.

 

כתיבת תגובה