דברים שחשוב לשים בתיק כשנוסעים לטיול

מתכננים טיול קצר או ארוך עם התינוק? בעוד חצי שנה מהיום כבר תהיו מתורגלים בהכנת התיק הקבוע, אך בפעמים הראשונות אתם עדיין עשויים לגלות ששכחתם בבית כמה דברים חשובים.

נוסעים לטיול
נוסעים לטיול

על מנת לעזור לכם להיערך לכך מראש הכנו עבורכם רשימה של דברים שמומלץ שיהיו אתכם בתיק לפני שאתם יוצאים מהבית.
כמות מספקת של מגבונים וחיתולים
יוצאים לטיול של שלוש שעות או של יומיים? חשוב לתכנן את כמות החיתולים שתצטרכו. הנוסחה המושלמת לכמות החיתולים היא חיתול אחד לכל שעתיים כשאתם מחוץ לבית ועוד שניים שלושה חיתולים ליתר בטחון.
אם אתם נוסעים ברכב לטיול ארוך מומלץ להגיע עם חבילת חיתולים שלמה כדי שלא תצטרכו לחפש חנות פתוחה בערב כשנגמרו החיתולים במפתיע. בנוסף,
חשוב שתהיה עליכם חבילת מגבונים שלמה.
מומלץ גם להכניס לתיק בשלב הזה כמה שקיות להשלכת הטיטול בפחים במקומות בהם תבקרו. הפסולת עשויה להצחין במקומות ציבוריים ולכן כדאי לקשור אותה בשתי שקיות לפחות לפני שאתם משליכים את הטיטול המשומש לפח.
משחה נגד תפרחת חיתולים
גם אם מעולם לא חוויתם את זעקות השבר של הפעוט כאשר תפרחת חיתולים מציקה לו, כדאי להעירך לכך מראש. בכל החלפה כדאי למרוח משחה נגד תפרחת חיתולים המעניקה לעור לחות ומונעת את היסדקותו או הופעת כתמים אדומים המעיקים  וכואבים לתינוק.
תפרחת חיתולים עשויה להופיע בשיעור גבוהה יותר כאשר אתם נמצאים בחוץ עם התינוק בשמש. אם התינוק מזיע, שולי הטיטול עשויים לגרום  להפרה בשלמות העור וליצור חריצים והופעת אדמומיות  שיכולה להתפשט גם  לאזור הירכיים.
לכן, חשוב להקפיד על היגיינה של העכוז  וכן למרוח את המשחה על כל שטח העור הבא במגע עם הטיטול.
מומלץ להיוועץ ברופא ילדים לבחירת התכשיר המתאים
כדי למנוע תפרחת חיתולים יש לרחוץ את התינוק לפחות פעם ביום באמבטיה במים חמימים. אם אתם נמצאים בטיול בטבע, תוכלו לחכות עד הערב כאשר תחזרו למקום הלינה ולשטוף אותו בזהירות עם מגבת רטובה במים פושרים ומעט חמימים.
תחליף חלב
מניקות לאורך היום? כדאי לקחת בחשבון שיתכן ולא תוכלו להניק בדיוק ברגע שבו התינוק רעב. לכן, כדאי להכין מראש תחליף חלב המתאים לגיל התינוק ומספר בקבוקים. בתנאי השטח קשה לחטא את הבקבוק ולכן כדאי לקחת לפחות שלושה בקבוקים שונים לכל יום שבו אתם מתכננים להיות בשטח.
בשנה הראשונה לחייו התינוק רגיש מאד מפני חיידקים שונים[1]. ולכן חשוב מאד להקפיד על היגיינת הבקבוקים , ולעקר את הבקבוקים והפטמות במים רותחים ברגע שתוכלו לעשות זאת במהלך הטיול.
אם ניתן  הקפידו  לשטוף במים את הבקבוק בתום השימוש על מנת שלא יישארו בו שאריות של התמ”ל
או יצטיידו מראש במספר בקבוקים .
צעצוע אהוב/שמיכי
כאשר תינוקות מתחילים לזהות את העובדה כי הם נפרדים מהאם לשעות מספר, הם נוהגים למצוא אובייקט אחר בו יוכלו להיאחז.
לעתים מדובר בשמיכה אהובה, צעצוע עם צבעים מושכים או נשכן לשיניים. רעשן או בובה רכה
הכינוי שניתן בפסיכולוגיה של הילד לאביזר זה מכונה “אובייקט מעבר”[i]. כאשר אתם יוצאים לטיול ארוך עם התינוק חשוב לזכור לקחת אתכם מהבית את האביזר שהתינוק צמוד אליו ולדאוג לעקרו ולנקותו לעתים קרובות כי לתינוק יש נטייה להכניסו לפיו.
מוצצים – וודאו שתמיד יש לכם כמות מספיקה
חלק מהאימהות מדווחות לעתים קרובות על תופעה מוזרה – כמות גדולה של מוצצים עושה את דרכה למקום לא ידוע במיוחד כאשר יוצאים לטיול או נשארים בבית המלון.
אתם יוצאים מהבית עם חמישה מוצצים אך רק שניים זוכים להגיע חזרה הביתה. לכן, לפני שאתם יוצאים לטיול מומלץ לרכוש כמות גדולה של מוצצים ולהביאם עמכם.
תוכלו לרכוש מוצצים שזוהרים בחושך שקל למצוא ומוצצים עם מכסה שניתן להסיר כאשר התינוק זקוק להם.
גם את המוצצים חשוב מאד לחטא לעתים תכופות ולא לתת לתינוק מוצץ מיד לאחר שהושלך על הרצפה או השטיח.
תיק עזרה ראשונה
חשוב שיהיה ברשותכם תיק עזרה ראשונה הכולל פלסטרים, מד- חום, תכשיר להורדת חום.
לסיכום
הורים יקרים אתם אלה שיודעים מה עשוי להרגיע את ילדכם בזמן בכי ולכן חשוב להכין מראש את רשימת ההצטיידות לטיול
בקיץ הקפידו לחבוש כוכב לראשו של התינוק ולהגן על עורו עם קרם הגנה מפני השמש
לצד כל אלה חשבו אילו אביזרים גם אתן האימהות תצטרכו  כגון כריות הנקה, חזיות הנקה או משחה להרגעת הפטמה. ,שתיה ,חטיף אנרגטי ,וכו,,,
מאמר זה נבדק ואושר ע”י שמחה דרור אחות מוסמכת מספר רישוי 1440
מקורות

  • Bettelheim, K. A., Breadon, A., Faiers, M. C., O’Farrell, S. M., & Shooter, R. A. (1974). The origin of O serotypes of Escherichia coli in babies after normal delivery. Epidemiology & Infection72(1), 67-70.

לינק

 

כתיבת תגובה