דף חלק – קברט לנייר לבן, מופע משובח! מילה של אמא נגה

תיאטרון תמונע מציג “דף חלק” – קברט לנייר לבן, צבעים ולמשפחה שלמה. הצגה זוכת פרס ציון לשבח תיאטרונטו 2021. מילה של “אמא נגה”.

דף חלק (צילום: יהודית סטרבולסקי)
דף חלק (צילום: יהודית סטרבולסקי)

מאת : יהודית סטרובולסקי
“דף חלק” הוא מופע נדיר וייחודי, היה הראשון מאז ימי הקורונה שנפל בחלקי, מוצג על ידי מיכל סבירוני, והוא אכן קברט לנייר לבן, צבעים ולמשפחה שלמה.
משפחה שכמו נעלמה, נמוגה , לא ברור לאן ובאילו נסיבות, אך ברור שקיים רצון עז לזכור ולהזכיר וגם להחיות באמצעות בובות מקאבריות והמון צבע שנמרח באהבה וכאב המהולים יחדיו.
המשפחה שאבדה בנבכי הזמן רוקמת עור וגידים במופע מרגש, המתואר דרך מילים, צבעים בעיקר כחול ואדום, שלל, כני ציור וניירות לבנים המתגלגלים לאורכה ולרוחבה של הבמה, כמו מציינים בכל פעם את תחילתו של תהליך.
הדמויות המצוירות בעיוות אך באהבה מרמזות ומספרות סיפור משפחתי, שנקטע, סיפור כואב ונוקב מהול בגעגוע, אך עם הרבה הומור, שובבות, קורטוב של דרמה וכל כך ציורי.
דף חלק (צילום: יהודית סטרבולסקי)
דף חלק (צילום: יהודית סטרבולסקי)

אין ספק שמעבר לוירטואוזיות, לתזזיתיות ויכולת משחק מופלאה, מפליאה מיכל סבירוני להציג אנושיות ויכולת ציור גבוהה בתנאים, לא תנאים המעידים על כישרון הנשפך מתוך המכחול, בקלילות ומקצועיות.
הציור הוא התרופה, התרפיה לנפש הכואבת, לנפש המתחבטת והמבולבלת, אשר אבדה בים הזיכרון.
ניצוצות הליצן של מיכל מבליחים מכל פינה על הבמה ומדגישים את הלוק משובב הנפש, החצוף והחמוד ושובים בקלות את עינו ואת ליבו של הצופה, המהופנט למתרחש על הבמה.
רק כך אשמח שכל אחד יוכל להנות מהעושר הבימתי המתרחש על הבמה, אשר מפיך אור ססגוני בתוך האולם המושחר, השרוי בחושך בדיוק כמו בעולמינו המטלטל בים בין מטחי טילים, קורונה, מהומות אך עדיין רואה את הצבע האופטימי ואת האופציה להתחלה חדשה.
דף חלק (צילום: יהודית סטרבולסקי)
דף חלק (צילום: יהודית סטרבולסקי)

בקיצור, מופע משובח 🙂 נהנתי מכל דקה 🙂 ממליצה בחום 🙂 מילה של “אמא נגה”.
דף חלק – קברט לנייר לבן, צבעים ולמשפחה שלמה
יוצרת ומבצעת: מיכל סבירוני
שותף ליצירה: יוני טל
מוסיקה: יוני טל
אביזרים, תלבושות ובובות: ליאוניד אליסוב
דרמטורגיה : מיקי מבורך
ע. חיצונית בובנאות: מוטי ברכר
הפקה: שני לוזון
תיאטרון תמונע, רח’ שונצינו 8 , ת”א. www.tmu-na.org.il
03-5611211
 

כתיבת תגובה