הכירו – Safe Dreams מזרן בטיחותי לתינוקות. מילה של אמא נגה

שנת לילה, השינה הכי חשובה. אנחנו תמיד דואגים לישון על מזרן, טוב ואיכותי. ממליצה לכם להכיר את Safe Dreams מזרן בטיחותי לתינוקות. כי שהילד/ה שלכם ישן על מזרן בטיחותי המיועד לתינוקות גם השינה שלכם תהייה יותר שקטה ורגועה. מילה של “אמא נגה”. וקבלו כמה טיפים לשינה בטוחה לתינוק.

אביתר על מזרן ה - Safe Dreams
אביתר על מזרן ה – Safe Dreams

חברת Safe Dreams הישראלית פיתחה פטנט יוצא דופן – מזרן שינה לתינוקות שאינו דליק ואינו מכיל חומרים מעכבי בעירה הנחשבים לרעילים ומסוכנים לגוף, ומנגד אינם נשרפים.
מזרן Safe Dreams  עשוי מחומרים טבעיים ואנטי-בקטריאליים: ספוג המזרן עשוי משרף ידידותי לסביבה. הוא מגיע בשני כיסויים שונים, האחד מבד כותנה והשני מבד המופק מעץ הבמבוק. החומר ממנו עשוי מזרן  Safe Dreams הוא שרף בעל תאים פתוחים באופן המאפשר מעבר אוויר המהותי למניעה של מקרי מוות בעריסה.
קיבלנו את מזרן ה – Safe Dreams לסקירה וכמובן העברנו אותו לאמא של אביתר לקבל את חוות דעתה. ראשית מראה המזרן כבר עורר ציפיות גבוהות. המזרן בעל שני צדדים בקושי שונה – צד קשיח עד גיל שנה, צד גמיש עד גיל 3.
אביתר על מזרן ה - Safe Dreams
אביתר על מזרן ה – Safe Dreams

המזרן עטוף בבד כותנה 100% (או במבוק) נושם וכביס (בד כותנה/במבוק ירוק). בד הכותנה במבוק העוטף את המזרן ניתן לשטיפה (עד 30° ולא במכונה), שלנו עטוף במבוק. המזרן נושם גם כשהוא עטוף ומאפשר זרימת חמצן. המזרן נראה ‘פגז’ כך ציינה אמא של אביתר, הוא פשוט נעים מאד ומפנק 🙂 והכי חשוב בטיחותי לתינוק. מה שמאפשר לנו, ההורים, להיות יותר שקטים ורגועים. איך שהניחו את המזרן על הרצפה על מנת לבדוק, אביתר עלה עליו וישר נשכב, נראה שגם הוא מרוצה 🙂 וההורים? ישנים יותר בשקט. בקיצור, ממליצים בחום 🙂 מילה של “אמא נגה” או הפעם “סבתא נגה” 🙂 
אביתר על מזרן ה - Safe Dreams
אביתר על מזרן ה – Safe Dreams

שינה טובה ובטוחה לתינוק – היא קריטית הן עבור הקטנצ’יק והתפתחותו והן עבור ההורים. יחד עם זאת מדובר באחד האתגרים המתסכלים להורים טריים, בשל החשש מתופעות כמו מוות בעריסה, סיוטי לילה, וסתם שינה בלתי רגועה ורציפה.
להלן ריכוז של עצות וטיפים של: ליאת עזריה אהרונוביץ’, פסיכולוגית העוסקת בליווי גמילה מטיטולים ושינה להורים:

 1. הקפידו להשכיב את ילדיכם על גבו – השכבת התינוק על הצד או על הבטן מעלה את הסיכון למוות בעריסה.
 2. עד גיל שנה לפחות – הקפידו להשכיב את התינוק במיטה משלו בחדר ההורים. שינה בחדר משותף מהווה גורם מפחית סיכון למוות בעריסה.
 3. הקפידו על בחירת מזרן בטיחותי המאפשר מעבר של אוויר – כאשר המזרן בטיחותי, גם אתם תוכלו להיות רגועים יותר יותר בעת ההשכבה, מה שיאפשר לתינוק תחושת נינוחות וביטחון, לה הוא זקוק על מנת להיכנס לשינה מתוקה. בנוסף, מעבר אוויר מאפשר לתינוקכם לישון בטמפרטורה מווסתת ונעימה- דבר שתורם להמשך שינה רגועה ונינוחה. חברת  Safe Dreams הישראלית פתחה פטנט ראשון מסוגו במטרה להמנע ככל שניתן ממוות בעריסה: מזרן תינוק נושם, עשוי במבוק טבעי, אינו דליק וללא מעכבי בעירה הנחשבים כחומר מסוכן לגוף האדם. החומר ממנו עשוי מזרן  Safe Dreams הוא שרף בעל תאים פתוחים באופן המאפשר מעבר אוויר המהותי למניעה של מקרי מוות בעריסה.
  ליאת עזריה אהרונוביץ פסיכולוגית העוסקת בליווי גמילה מטיטולים ושינה להורים. (צילום: תום עזריה)
  ליאת עזריה אהרונוביץ פסיכולוגית העוסקת בליווי גמילה מטיטולים ושינה להורים. (צילום: תום עזריה)
 4. מתן סיוע מותאם – לכל ילד יש משהו אחר שמסייע לו להירגע, יש ילדים שיהנו ממגע עמוק ויש כאלה שיהנו מתפיחות או ליטוף עדין. אם חשוב לכם לפתח הרגלי שינה עצמאיים נסו לתת סיוע רק עד שהילד רגוע ולא מעבר לכך, על מנת שיוכל להמשיך לשלב ההרדמות בעצמו.
 1. הקפידו להשכיב את התינוק כאשר מראה סימני עייפות – תינוק המושכב מאוחר מידי, כאשר עייף מידי, ישן שינה שאינה רגועה ויטה לקיצור פרקי השינה שלו. אל תביטו בשעון, גם אם עבר רק זמן קצר ותינוקכם מאותת לכם כי הוא עייף- השכיבו אותו. מוחו של התינוק יודע טוב יותר מה הוא צריך, מאשר טבלאות שינה למיניהן.
 2. שינה גוררת שינה – ככל שתינוקכם ישן טוב יותר לאורך תנומות היום שלו, כך יוכל להגיע להשכבת הלילה כשהוא רגוע ונינוח. רוגע ונינוחות בעת ההשכבה מסייעים לשנת לילה רציפה יותר.
 3. הפעילו גמישות – גם אם ביקשתם ללמד את תינוקכם הרגלי שינה עצמאיים, מאד חשוב לבחון מהם הצרכים שלו בכל תקופה בהתפתחות ולמה הוא זקוק על מנת לחוות רוגע ונינוחות טרם ההרדמות.
 4. אפשרו לילד חשיפה לאור טבעי לאורך היום ולחושך מוחלט בשעת הלילה – זה יקל עליו את הסנכרון של השעון הביולוגי ויבטיח גם לכם שינה מתוקה.

לסרטון מבחן האש : https://www.youtube.com/watch?v=FGkGAmXBQLE .
מחיר מזרן Safe Dreams הוא  920 שקלים.
המזרן מגיע במספר גדלים סטנדרטיים וניתן להשיגו באתר החברה: https://www.safe-dreams.com/

כתיבת תגובה