המדריך המלא – איפור ערב מושלם לסתיו

תקופת החגים היא גם נקודת הפתיחה של הסתיו ויש המון התאמות שנצטרך לבצע כדי להיראות במיטבנו באירועי ערב. רוצה לדעת איך להתאפר גם אחרי יום ארוך במשרד או עם הילדים? הנה כל הטיפים החשובים

איפור סתווי
איפור סתווי

ישראל היא מדינה חמה עם אקלים ים תיכוני, אבל גם בה אפשר להרגיש את ההבדלים בין עונות השנה. בשבועות אלו למשל אנחנו מסיימים את תקופת החגים ועוברים היישר אל עונת הסתיו, מה שדורש שורה ארוכה של התאמות מבחינת איפור ושגרת טיפוח. אבל איך עושים את זה בצורה נכונה והאם יש דרך להיראות כמו מיליון דולר גם אחרי יום ארוך בעבודה או עם הילדים?
קודם כל, מומלץ לערוך סדר כללי בתיק האיפור ולהוסיף אליו מוצרי טיפוח וכלים חדשים. סביר להניח שלאורך הקיץ האינטנסיבי והחופש הגדול הזנחנו קצת את האיפור עקב השגרה השוחקת, החום והלחות – אבל זו ההזדמנות להתרענן. בנוסף, מומלץ לרכוש קרם לחות רווי כי במהלך אוקטובר הטמפרטורות צונחות ואחוזי הלחות יורדים.
איזה גוונים הכי מתאימים לסתיו?
מבחינת גוונים, הקרירות שמגיעה עם תקופת הסתיו מאפשרת לוותר על הצבעים הבהירים של הקיץ לטובת ספקטרום כהה יותר. הסגנון המומלץ עבור איפור ערב מושלם לסתיו הוא מעושן ואפשר לאורך היום לשלב גווני סגול, לשדרג צבעים אהובים על ידי הוספת שימר ומריחת צללית נוצצת כאלטרנטיבה לגווני מט. בהקשר הזה, אפשרות מומלצת אחרת לסתיו היא לשלב צבע נגדי מול צלליות בגוונים מועדפים כדי להשיג אפקט דרמטי.
הגוונים המתאימים לסתיו כוללים את כל אזור הפנים ומטבע הדברים גם את השפתיים. החל מתקופת החגים והלאה כבר אפשר להשתמש בקלות בעיפרון שפתיים בלי לחשוש שהוא יימרח בגלל החום, או אפילו להוסיף גלוס או שפתון לטובת מראה עשיר ומלא. בכל מקרה, השאיפה היא להתאפר לאירועי ערב בלי ליצור תחושת עומס על הפנים.
איך מונעים מראה כבד?
הטעות הנפוצה היא להעמיס על הפנים את כל הגוונים הכהים של הסתיו ולאחר מכן החורף, במיוחד אם יש אירועים משפחתיים שבהם חשוב לנו להיראות במיטבנו. במקום זה, מה שעדיף לעשות זה להשתמש בצלליות על כל שטח העפעף ולהדגיש את העיניים – אך להשלים את המראה עם גלוס בגווני ורוד בהיר במקום שפתיים מודגשות עם שפתון רגיל.
אם הגוונים הכהים לא עושים לך את זה, בטח תשמחי לדעת שהמון אנשי מקצוע מתחום האיפור משיקים בסתיו קולקציות נפלאות בגווני פסטל וזהב. גוונים כאלה דורשים כמובן התאמות בלבוש ובתסרוקת, אך היתרון שלהם בא לידי ביטוי במיתון מסוים של המראה הדרמטי ובמיזוג עם צבעים של חום בהיר וזהוב.
לבסוף, כדאי לבדוק את היכולת של מוצרי האיפור להגן על עור הפנים ולזכור שהסתיו עובר מהר – אז צריך לנצל כל רגע.

כתיבת תגובה