התזמורת הסימפונית ירושלים מקיימת קונצרטים חינם און ליין

התזמורת הסימפונית ירושלים תקיים במהלך חודש פברואר מגוון קונצרטים בהשתתפות מיטב המנצחים, האמנים ונגני התזמורת וממשיכה את מסורת הקונצרטים און ליין חינם ביוטיוב ובפייסבוק לקהל הרחב בתקופה הנוכחית.

התזמורת הסימפונית ירושלים (צילום: דוד וינוקר)
התזמורת הסימפונית ירושלים (צילום: דוד וינוקר)

עופר אמסלם מנכ”ל התזמורת: “כולנו תקווה כי המשבר הנוכחי יסתיים בהקדם ונחזור להופיע מול הקהל הרחב באולם הבית. לעת עתה אנו בתזמורת ממשיכים את הקשר עם קהל שוחרי המוסיקה באמצעות קונצרטים און ליין העומדים לרשות כל אחת ואחד בישראל ומחוצה לה ללא תשלום. אנו שמחים לקיים בחודש פברואר מגוון קונצרטים ייחודיים ביניהם חגיגת יום הולדת 265 למוצרט, ביצוע בכורה חגיגי לסימפוניה ה- 9 של גיל שוחט ומסיבת פורים  קצבית עם אנסמבל כלי ההקשה טרמולו שינגנו מבחר יצירות שמתאימות לחג המשעשע. אני מזמין את כולם, מבוגרים וילדים להצטרף אלינו וליהנות מהתכנית הייחודית שמשודרת חינם לכל עם ישראל במהלך פברואר”.
להלן רשימת הקונצרטים במהלך פברואר:
קונצרט לציון 265 שנה להולדתו של מוצרט   יום ד’, 3.2.21 בשעה 20:00
נדמה שהמוזות בעצמן העניקו למוצרט את המוסיקה כמתנת-אל.
כילד פלא, הקסים בנגינתו את אצילי אירופה עוד טרם מלאו לו 6. מאז, ועד מותו בטרם עת, הספיק לחבר מאות יצירות, חלקן שובות-לב ואחרות ניכרות ביופי נשגב. לאורך שנות פעילותו כמלחין – תחילה כמוסיקאי חצר בזלצבורג, ולאחר מכן כמלחין עצמאי בווינה, היה אחראי (לצדו של היידן) לשינוי מעמיק של משמעות העשייה המוסיקלית כולה: ממוסיקה שימושית שמותאמת למטרותיהם של אצילים, לצורת אמנות בשלה ומעמיקה, שעומדת בזכות עצמה.
לציון 265 שנים להולדתו, המנצח יובל צורן יוביל את התזמורת מעמדת הסולן בביצוע של אחד הקונצ’רטי האחרונים שחיבר מוצרט לפסנתר – קונצ’רטו מס’ 26 לפסנתר, ק’ 537, ההכתרה. לאחר מכן ינצח צורן על ביצוע של אחת מן הסימפוניות האהובות – הסימפוניה מס’ 38, ק’ 504, פראג.
.
סימפוניה מס’ 9 מאת גיל שוחט   יום ה’, 11.2.21 בשעה 20:00
עשרים שנה לאחר שנכתבה, תשמע לראשונה הסימפוניה התשיעית של גיל שוחט מעל במת הקונצרטים. מעבר לביצוע בכורה חגיגי, זהו ביצוע ראשון מרגש ונדיר: זו תהיה הפעם הראשונה בה יזכה המלחין עצמו לשמוע את היצירה – שחוברה בחדר קטן בפריז, ללא עזרת פסנתר או מחשב או כלי עזר אחר, מלבד עט נובע. זו יצירה של מלחין צעיר, שנותן דרור ל”נשמה העתיקה” שבו, ומביט על חייו שלו ועל העולם מסביב.
קלאסיקה מוקדמת ומאוחרת  יום ה’, 18.2.21 בשעה 20:00
ירון גוטפריד
 ינצח על התזמורת בקונצרט שמציג את התקופה הקלאסית בחיתוליה ובבשלותה: הקונצ’רטו לצ’לו של היידן נכתב בראשית ימיו כמלחין החצר של משפחת המלוכה ההונגרית, ומשקף את השפעת המוסיקה של תקופת הבארוק על היידן הצעיר, שברבות הימים ייעשה למלחין שניסח את אופייה של המוסיקה הקלאסית. את הקונצ’רטו יבצע הצ’לן הנפלא הלל צרי. בטהובן, שהיה תלמידו של היידן בווינה, זיכך ושכלל את עקרונות המוסיקה הקלאסית והעלה אותה לגבהים חדשים. הפתיחה לאופרה של רוסיני, שחוברה באותן שנים, משקפת את הצד הקליל של התקופה.
פורים שמח – קונצרט לכל המשפחה   יום ד’, 24.2.21 בשעה 17:00
גיא פדר מארח את אנסמבל כלי ההקשה טרמולו לקונצרט קצבי לכבוד פורים. בקונצרט זה נצא למסע בעקבות כלי ההקשה, הצליל הקדום שפועם גם בחיינו. מוסיקה שהטבע מחולל, דרך האס.אמ.אס הראשון. נהיה עדים לדו קרב נקשנים ושרביטיהם – עד הצליל האחרון! הלב של כולנו עומד לפעום במהירות!!!
בקונצרט יבצעו יצירות של בטהובןברטוקויוולדישטראוס… ועוד הפתעות!
ניתן לצפות בשידורים : בדף הפייסבוק ובערוץ היוטיוב של התזמורת הסימפונית ירושלים
לפרטים נוספים אתר הבית של התזמורת: https://www.jso.co.il/   ובדף הפייסבוק
 

כתיבת תגובה