חופשה, מה עושים? קבלו שלל פעילויות עם הילדים

הילדים יצאו לחופשה הגדולה, מה עושים? קבלו מגוון רחב של פעילויות ביניהם: תערוכה פעילה במוזיאון הימי בחיפה, ליאונרדו דה וינצ’י במתחם התחנה בירושלים, בא לכם לקפוץ? קופצים בסקי ג’אמפ, חם לכם? בואו להיכל הקרח בחולון, מתגעגעים לסרטים? הכירו אטרקציית CINEMAX 360, אוהבים פרחים? פסטיבל הלוטוס בגן הבוטני בירושלים, בואו לטייל בעכו, מתי יתחילו הסרטים? מה עושים בבאר – שבע? ועוד….

מוזיאון הימי בחיפה (צילום: יובל פנחס)
מוזיאון הימי בחיפה (צילום: יובל פנחס)

תערוכה חדשה במוזיאון הלאומי – הימי “הצילו !  s.o.s” תערוכה פעילה לילדים – הכניסה חופשית
המוזיאון הימי הלאומי מבקש להזכיר ולטפח את האהבה לים בתערוכה פעילה לכל המשפחה . בתערוכה יזכו המבקרים לגלות , לחקור ולהכיר מחדש את עולמו המופלא של הים, דרך התנסות , משחק ויצירה:  להקשיב לקולו של הלוויתן ושל הכריש, ללמוד להשתמש במצפן, להכיר את אלי ואלות הים הקדמונים , ללמוד על הסכנות האורבות לנו בים ואיך ביכולתנו לשמור עליו ועל החיים בתוכו.

מוזיאון הימי בחיפה (צילום: יובל פנחס)
מוזיאון הימי בחיפה (צילום: יובל פנחס)

התערוכה “הצילו!” מאורגנת לפי שלושה נושאים מרכזיים : בחלק הראשון היא מבקשת להמחיש את תחושת הפגיעוּת של האדם בלב ים באמצעות מוצגים המלמדים על מגוון של אמצעים טכניים שפיתח; החלק השני מציג דמויות מייצגות של אלים ואלות, גיבורים ויצירי דמיון ימיים בולטים במשך הדורות, מהעת העתיקה ועד העידן המודרני; ולבסוף, התערוכה מתייחסת להיפוך ביחסי הכוחות המתרחש בימינו, כאשר הים חשוף למפגעים סביבתיים קיצוניים שחולל האדם ונזקק לגיבורי־על ולגיבורות־על ולדמויות מופת משל עצמו.
בתערוכה משולבות עמדות משחק, התנסות ויצירה, שנוצרו בשיתוף עם “קהילה ימית ראש כרמל” של החברה להגנת הטבע ו”אנשי הים התיכון” – רשת ארצית של קהילות מקומיות הפועלת להקמת שמורות ימיות בים התיכון של ישראל. שותף לה גם אירגון “יום כדור-הארץ הבינלאומי”, שאחד מאפיקי הפעולה שלו הוא העלאת המודעות למשברים סביבתיים ועידוד לאקטיביזם באמצעות אמנות.
כתובת: דרך אלנבי 98, חיפה  טלפון: 04-9115944
שעות פעילות המוזיאון: ימים א-ה : 10:00 – 16:00, יום ו : 10:00-13:00, יום שבת : 10:00-15:00.

ליאונרדו דה וינצ'י (צילום באדיבות יח"צ)
ליאונרדו דה וינצ’י (צילום באדיבות יח”צ)

לאונרדו דה וינצ’י 500 – הסטרטאפיסט הראשון החוויה – יוצאת לדרך במתחם התחנה הראשונה, ירושלים בין התאריכים 12.7-10.10.20
לרגל שנת ה-500 למותו של לאונרדו דה וינצ’י תיפתח במתחם התחנה הראשונה בירושלים תערוכה ייחודית, מרתקת וצבעונית המוקדשת לגאון האוניברסלי, איש הרנסנס שסקרנותו האינסופית משתווה רק לכוח ההמצאה שלו. התערוכה מציגה את העולם דרך עיניו של אחד הממציאים הגדולים בהיסטוריה – מדען, מתמטיקאי, מהנדס, ממציא, צייר, פסל ואדריכל, שהקדים את זמנו במאות שנים.
בתערוכה יוצגו עשרות מכונות ענק שנבנו בהשראת תכניותיו ושרטוטיו של דה וינצ’י, לצד טכנולוגיות חדשות היוצרות חוויית ביקור מרתקת ומהפנטת. ציורים, שרטוטים, רישומי ענק, דגמים פיזיים נעים, הולוגרמות, הקרנות והפעלות – כל זאת באווירה מרתקת ואינטראקטיבית המתאימה לכל המשפחה – מבוגרים וצעירים כאחד.
״ההנאה הגדולה ביותר היא זו הנובעת מההבנה״ –  מצטט יניב כהן, יזם התערוכה, את דה וינצ’י הגדול. “במקרה שלי ההבנה היא גם שאני לוקח סיכון לא פשוט, כיזם עצמאי, לפתוח תערוכה גדולה וחשובה בימי פוסט קורונה. הכל עלול להשתבש, אבל כמו לאונרדו – אני מאמין במטרה, ובעיקר בזה שמגיע לירושלמים ולתיירים הישראלים שיגיעו לעיר, ליהנות מתערוכה ברמה בינלאומית המתאימה לכל המשפחה במיוחד בימים מאתגרים אלה”.
רכישת כרטיסים באתר
שעות פתיחה: ימי א’ – ה’: 09:00-21:00. ו’: 09:00 – 15:00. שבת: 9:00-21:00
הקופות נפתחות כחצי שעה לפני פתיחת התערוכה. הכניסה לתערוכה עד כשעה לפני שעת הסגירה.

סקיי ג'אמפ - טרמפולינות (צילום: פארק סקיי ג'אמפ)
סקיי ג’אמפ – טרמפולינות (צילום: פארק סקיי ג’אמפ)

מתי קפצת בפעם האחרונה? הפארקים האתגריים והממוזגים SKY JUMP נפתחו מחדש, והם מציעים חוויה משחררת ומלאת אדרנלין וכיף, תוך הקפדה על התו הסגול!
סקיי ג’אמפ, שחזרו לעבוד בתחילת החודש, גם מפרגנים לרופאים, אחיות, פרמדיקים וילדיהם והם מארחים אותם עד לסוף החודש, לשעת קפיצה חינם. עד כה פקדו את הפארקים עשרות משפחות של רופאים ואחיות מכל רחבי הארץ.

סקיי ג'אמפ (צילום: פארק סקיי ג'אמפ)
סקיי ג’אמפ (צילום: פארק סקיי ג’אמפ)

בסקיי ג’אמפ מקפידים על הוראות התו הסגול: בכניסה מתבצעת מדידת חום, כל העובדים עוטים מסיכה ונשמר מרחק של 2 מטרים אחד מהשני, באמצעות ניטור מספר הנמצאים במתחם בו זמנית.
הפארקים – בנמל תל אביב וברעננה – כוללים מתחמי כיף שונים ובהם עשרות משטחי טרמפולינות ומתחמי קפיצה, קירות טיפוס מאתגרים וקולנוע רב חושי.
באתר ניתן לרכוש מראש כרטיסים ליום ולשעת קפיצה מסוימים, מה שאומר שאפשר להתארגן – כמה חברים או בני משפחה ביחד – ולתאם את הבילוי למועד משותף. כיף, לא? הפעילות מתאימה מגיל 3.
מחירים: 60-40 ש”ח לשעת קפיצה ראשונה (תלוי גיל), 30 ש”ח לשעה השנייה, קולנוע רב חושי – 30-20 ש”ח.
שעות פתיחה:  א-ה’  16:00 – 20:00,  שישי: 11:00 – 19:00, שבת, חג וחופשות: 10:00 – 20:00.
כתובות: פארק SKY JUMP ברעננה: רח’ היצירה 2, רעננה.
פארק SKY JUMP בתל אביב: נמל תל אביב, מבנה 19  (סמוך לריבוק).
www.skyjump.co.il

היכל הקרח בחולון (צילום: באדיבות יח"צ)
היכל הקרח בחולון (צילום: באדיבות יח”צ)

היכל הקרח  Ice Peaks בחולון זה המקום לגלות את האקסטרים שבהחלקה על הקרח, לבלות יום כיף עם ילדים בתנועה או עם החברים בערב כיף על הקרח – כל מי שיודע לרכב על גלגליות ורולר בליידס יכול!

חם לכם? בואו להיכל הקרח בחולון, במקום משטח החלקה חדש ומשודרג בסטנדרטים בינלאומיים.  תקופת הסגר שנכפתה על כולנו אפשרה להיכל להתחדש להתרענן ולשפר את חווית הבילוי במקום, וזאת מבלי לפגוע בפעילות השוטפת במתחם המהווה בית לנבחרת האולימפית בהחלקה אמנותית על הקרח המייצגת את ישראל בתחרויות בינלאומיות נחשבות.

חשוב לציין שההיכל פועל על פי הוראות משרד הבריאות וכללי ה’תו הסגול’, בהתאם למגבלות התקהלות תוך הקפדה על הנחיות חבישת מסיכה וככל הניתן, שמירת מרחק של 2 מטרים בין אדם לאדם!

כניסה למבוגר (45 דקות) – 70₪ בלבד

בהגעה למתחם מומלץ להצטייד בגרביים ובגד עם שרוול ארוך.
כניסה אחרונה למשטח ההחלקה תתבצע כשעה לפני מועד הסגירה. בכל שעתיים וחצי לערך מתבצע ניקוי של משטח ההחלקה.
פרטים נוספים באתר המתחם: www.icepeaks.co.il או בפייסבוק: “Ice Peaks”

cinemax 360 קולנוע בתל אביב (צילום: fulldome.pro)
cinemax 360 קולנוע בתל אביב (צילום: fulldome.pro)

תשכחו את כל מה שאתם יודעים על סרטי חוויה, הדור הבא של הקולנוע כבר כאן, CINEMAX 360 סרטים בטכנולוגיה חדשנית לחוויה מפעימה.
מתגעגעים לקולנוע? בימים אלה ובצמוד לכדור הפורח בגני יהושוע בתל אביב נפתחה לראשונה בארץ אטרקציית CINEMAX 360, המספקת חוויה רב חושית מפתיעה, משעשעת ומרגשת במיוחד למבוגרים, צעירים וילדים, בזכות שילוב של מספר טכנולוגיות פורצות דרך בתחום ההקרנה, השמע ובמיוחד התשתית האקטיבית. הסנכרון בין כל אלה מאפשר חוויה מקורית, המאתגרת את החושים ואת תפיסת המרחב, באופן שטרם נראה בישראל.

cinemax 360 קולנוע בתל אביב (צילום: fulldome.pro)
cinemax 360 קולנוע בתל אביב (צילום: fulldome.pro)

האטרקציה במבנה ייעודי חדשני בעל כיפה גדולה ואיכויות אקוסטיות, ומוצגים בו סרטים שונים ומגוונים באמצעות ארבעה מקרנים מתקדמים על גבי מסך עצום של 360 מעלות, המכסה את כיפת המבנה מבפנים ונמתח מקצה אל קצה, כך שהצופים מרגישים, שהם נמצאים ממש בתוך העלילה, שרובה ככולה מוצגת, מזווית הראייה שלנו, כמשתתפים אקטיביים במאורעות. אל הממד הוויזואלי נוספת מערכת שמע עוצמתית, שמקיפה את הצופים באותות קוליים, הפועמים בתוך הסביבה האקוסטית, שמייצרת הכיפה. להשלמת החוויה, הישיבה היא על מושבים מוטים לאחור ואקטיביים, שזזים ומחוללים זרמי אוויר ומים בהתאם לעלילות הסרטים. ב- CINEMAX 360 מגוון סרטים חווייתיים בקצבים שונים, שאורכם בין 8 לבין 16 דקות, עלילתיים או אבסטרקטיים.

cinemax 360 קולנוע בתל אביב (צילום: fulldome.pro)
cinemax 360 קולנוע בתל אביב (צילום: fulldome.pro)

באטרקציה 16 מקומות ישיבה והכניסה לפי התור על בסיס מקום פנוי בהתאם להנחיות משרד הבריאות בתקופת הקורונה.
שעות פתיחה: ראשון-חמישי: 12:00-20:00, שישי: 10:00-15:00, שבת: 9:00-20:00
עלות: 35 ₪ לכרטיס, החל מגיל 4. לא ניתן להיכנס עם ילדים צעירים יותר למתחם.
ניתן לרכוש כרטיס משולב לקולנוע ולכדור הפורח הסמוך, במחיר 79 ₪ לילד ו- 99 ₪ למבוגר (במקום 90 ₪ לילד ו- 115 ₪ למבוגר), ובתיאום מראש להזמין הקרנת סרט ספציפי לקבוצה.
בהמשך יתפרסם לוח מופעים באתר. לפרטים נוספים: 5589722-03.
להגעה: חניה בחניון גני יהושוע, בחלק הכי מערבי של החניון, ואז צעידה ברגל לתוך הפארק פנימה לכיוון הכדור הפורח – אי אפשר לפספס אותו. 360 CINEMAX  צמוד אליו.
ו… עוד קצת… מתחמי הסינמה סיטי מודיעים כי מועד פתיחת בתי הקולנוע ידחה לסוף חודש יולי, עקב דחיית מועדי השקת הסרטים המתוכננים בהוליווד.

פתיחת המתחמים תעשה בהתאם להנחיות משרד הבריאות והתו הסגול ויבוצאו התאמות בצורת ההושבה באולמות ופיזור מועדי ההקרנה, על מנת לאפשר בילוי מהנה ובטוח.

מועד הפתיחה המדויק יעודכן בשבועות הקרובים.

פסטיבל לוטוס בגן הבוטני (צילום: תום עמית)
פסטיבל לוטוס בגן הבוטני (צילום: תום עמית)

פסטיבל לוטוס בגן הבוטני ובו שלל פעילויות ואירועים לילדים בגן הבוטני בירושלים. ביניהם: סדנאות יצירה אקולוגיות, סיור בחממה הטרופית, ציורי פנים לילדים, עמדות יצירה וציור ליד האגם ועוד…
בכל העולם אנשים נוסעים קילומטרים כדי לצפות בפריחת הלוטוס הנחשבת כאחת הפריחות היפות בטבע. תושבי מדינת ישראל בכלל, ואזור ירושלים בפרט, זכו שיש להם בגן הבוטני בגבעת רם בירושלים את אחד ממופעי פריחת הלוטוס היפים בעולם.

לוטוסים פורחים בגן הבוטני (צילום: אייאת אידריס)
לוטוסים פורחים בגן הבוטני (צילום: אייאת אידריס)

לכבוד פריחת הלוטוסים המרהיבה שבאגם, מזמין אתכם הגן הבוטני האוניברסיטאי בירושלים בשבתות הקרובות בחודש יולי לפסטיבל הלוטוס -חוויה משפחתית בפינה הכי ירוקה בעיר הכוללת מגוון פעילויות והפעלות לכל המשפחה כולל סדנאות יצירה, סיור בחממה הטרופית, ציורי פנים ועמדות יצירה וציור ליד האגם והכל על פי הנחיות משרד הבריאות.
בשל הצורך בבקרה על כמות המבקרים ורמת מיגונם, מחויבים המבקרים בהנחיות הבאות:
מכירת הכרטיסים מתבצעת מראש באתר בימות וכך גם התשלום. המבקרים יתבקשו לנוע בגן תוך שמירה על מרחק בין משפחות ולהימנע מהתקהלות של למעלה מ- 50 איש; כל מבקר מחויב במדידת חום שמבוצעת בכניסתו לגן  (לא תותר כניסה למי שחום גופו עולה על  38מעלות); כל מבקר חייב להצטייד במסכה אישית ומומלץ גם שימוש בכפפות (למעט הפטורים מהחובה על פי הנחיות שבתוקף).
אפשר לטייל בגן הבוטני בכל החלקות, כולל החממה הטרופית. הגן משתרע על 120 דונם וניתן להכניס בו מאות רבות של אנשים בו זמנית על פי הנחיות משרד הבריאות.
המבקרים יכולים להיכנס לגן במהלך כל השבוע בתיאום ובהרשמה מראש באתר https://bit.ly/35wPckl

עכו - מוזיאון אוצרות בחומה (צילום: יגאל יששכרוב)
עכו – מוזיאון אוצרות בחומה (צילום: יגאל יששכרוב)

בואו לטיול משפחתי במנהרות הזמן של העיר עכו ותהנו ממבנים עתיקים ושבילים מהתקופה העותמנית הם דבר שבשגרה, למי שגדלו בעיר עכו.  למטיילים בעיר צפויה  אטרקציה של  לטיול סוריאליסטי בעיר הנמל מהעתיקות בעולם.
כבר מהרגע שנכנסים לעיר העתיקה בעכו, הבריזה, ריח הים והנוף מסירים את אווירת היומיום והחופשה מתחילה.  בזכות  האתרים ההיסטוריים בעיר, הקולינריה , האטרקציות התיירותיות והעובדה שכולם זקוקים לחופשה קטנה בארץ, עכו היא המקום המושלם לחופשה משפחתית (עם ילדים ובלי).
בעכו העתיקה ניתן למצוא אטרקציות שימלאו חופשה שלמה, אבל מחוץ לחומות העיר קיימים נקודות עניין מומלצים, כמו  גבעת נפוליאון או בשמה הרשמי “תל עכו”, הממוקמת בחלקה המזרחי של העיר והיא מקום נפלא לבילוי משפחתי בחיק הטבע.
לרוב האטרקציות בעיר ניתן לרכוש כרטיס משולב. ילד עד גיל 5 חינם, 30 ש”ח לכרטיס משולב, המאפשר כניסה לאתרים : אולמות האבירים, חמאם טורקי, גן הקסום, גן הבוסתן, מוזיאון עוקשי לאמנות מודרנית והמוזיאון האתנוגרפי.

סדנאות יצירה לילדים ישפרו פלאנט באר-שבע (צילום יח"צ)
סדנאות יצירה לילדים ישפרו פלאנט באר-שבע (צילום יח”צ)

סדנאות היצירה לילדים במתחם ישפרו פלאנט באר-שבע חינמיות וחוזרות לפעול תחת הנחיות קפדניות של התו הסגול
סדנאות היצירה החינמיות בחודש יולי מספקות גירוי וכלים הכרחיים כמו יכולת דיוק, תכנון וביצוע לקטנטנים. בין מגוון הסדנאות החינמיות: סוס נדנדה, נגרות ראש מסמרים, דייג מגנטי, מיני באולינג, מתקן מעוצב לנייר סופג, עפיפון ועוד
 סדנאות היצירה לילדים במתחם ישפרו פלאנט באר- שבע, חוזרות לפעול תחת הנחיות קפדניות של התו הסגול. סדנאות הילדים החינמיות בחודש יולי, מספקות גירוי וכלים הכרחיים כמו יכולות דיוק, תכנון וביצוע לקטנטנים. בין מגוון הסדנאות: סוס נדנדה, נגרות ראש מסמרים, דייג מגנטי, מיני באולינג, מתקן מעוצב לנייר סופג, עפיפון ועוד. הסדנאות מתקיימות פעמיים בשבוע בשעות אחה”צ והכניסה אליהן חופשית וללא צורך בהרשמה מקדימה.
ישפרו סנטר, ברוך קוטינקא 2, באר-שבע. חניה חינם לבאי המקום.
https://www.facebook.com/ishproplanet/
ולסיום – 
אוהבים לנסוע לים המלח? כדאי שתדעו שהמועצה האזורית תמר מבקשת להודיע לציבור בישראל כי בהתאם להחלטת ראש המועצה, במהלך החופש הגדול, בחודשים יולי ואוגוסט, החניות המסומנות בכחול לבן יהיו בחינם.
ההודעה הועברה למלונאים ולפקחי המועצה ונכנסה לתוקף מהיום, 1/7 ועד ל-31/8. למען הסר ספק, איסורי חניה ע”פ חוק כגון: אדום לבן, חניה בחניית נכה, חניה על מדרכה וכיו”ב – נותרים בתוקף וימשיכו להיאכף.

כתיבת תגובה