טיפים חשובים לקיץ לשמירה על עור הפנים והגוף

אנו בשיאה של העונה הקיצית המאופיינת בין היתר בחשיפה מוגברת לקרני השמש. אמנם יש להן יתרונות אך זה רק כאשר החשיפה מבוקרת, אחרת, יש חסרונות רבים לבריאות העור ולבריאות בכלל. אז כיצד נגונן על עורנו מנזקי השמש?

אסתטיקת פנים (צילום: יח"צ כללית אסתטיקה)
אסתטיקת פנים (צילום: יח”צ כללית אסתטיקה)

באדיבות :  ד”ר יוליה שולמן, מומחית לרפואת עור ברשת כללית אסתטיקה פתח תקוה
כתמי פיגמנטציה, מופיעים לא רק כתוצאה מהזדקנות העור. לעתים קרובות הם נוצרים בשלב הרבה יותר מוקדם עקב חשיפת יתר לשמש וטיפול לקוי בעור. מגיעים אלינו לקוחות רבים שמבקשים לתקן את נזקי השמש עם דגש על כתמי פיגמנטציה והזדקנות העור. לאחר שרופא מומחה שלנו מאבחן את המצב הוא ממליץ על טיפול בהתאם למצב הקליני באמצעות מספר דרכים:

  1. טיפול באמצעות מריחת תכשירים מקומיים המבוססים על רטין, הידרוקינון, חומצה סליצילית, חומצה גליקולית, חומצה קוג’ית, חומצה אזלאית וכדומה. מטרת השימוש בקרמים היא הבהרת העור על ידי עצירת ייצור מלנין.
  2. טיפול באמצעות מכשירי לייזר או קרן אור. מדובר במכשירים השולחים גלים באורכים שונים אל התא, כאשר גלים הללו גורמים לפירוק של מולקולות מטרה (מלנין) באופן סלקטיבי ומבוקר מבלי להרוס את הרקמה שמסביב. תהליך זה גורם להבהרה של העור ולעיתים אף להעלמה מוחלטת של הכתם. לא כל הכתמים ייעלמו לחלוטין, בחלק מהמקרים הם יובהרו עד 80%.
  3. טיפולי פילינג קל, בינוני ועמוק – מיועדים לאזורי גוף שונים, כגון פנים, אזור החזה, ידיים כדומה. התהליך מתבצע הן בעזרת חומרים כימיים והן בעזרת סוגים שונים של מכשירי לייזר. כתוצאה מפילינג העור הישן מתקלף ובמקומו צומח עור חדש – חלק יותר, ללא כתמים, קמטים, צלקות ונקבוביות.

על מנת להימנע מנזקי שמש, יש להקפיד על הכללים הבאים:

  1. להתמיד בשימוש במוצרי הגנה מהשמש. כאשר עושים שימוש בקרם לחות ומייקאפ, חשוב להקפיד שהוא יכיל מקדם הגנה על מנת להגן על עור הפנים מפגעי השמש.
  2. להקפיד על שימוש במשקפי שמש שיעניקו הגנה על העיניים כנגד חשיפה ישירה לקרניים האולטרה סגולות
  3. לשתות הרבה מים. העור הוא איבר בגוף וכמו כל איבר אחר הוא מורכב מתאים. במידה ויהיה מחסור במים בתאים – זה יגרום לעור להיות יבש ופחות אלסטי.
  4. להימנע מחשיפה לשמש בין השעות 10 בבוקר עד 4 אחר הצהריים.

טיפ שימושי: אם הצל שלכם יותר גדול ממכם, אתם יכולים לצאת לשמש. אם לא, כנראה שהחשיפה לשמש הנה גבוהה, כלומר השמש ממוקמת מעליכם מה שמאפיין את שעות שיא הקרינה, והעדיפו להישאר במקום מוצל.

  1. לפתח מודעות כי חשיפה מוגזמת לשמש עלולה לגרום לכוויות, לפיגמנטציה, להזדקנות העור, להתפרצות אלרגיות ומחלות עור שונות ואף להתפתחות של סרטני עור למיניהם. יחד עם זאת, חשיפה במינונים סבירים היא חיונית ועוזרת לנו לשמור על הבריאות. הקרניים האולטרה סגולות של השמש ממלאות תפקיד חשוב בסינטזה של ויטמין D אשר מסייע בקיבוע של סידן בעצמות.

אודות רשת כללית אסתטיקה
רשת מרפאות לרפואה אסתטית המונה 16 סניפים בפריסה ארצית, המציעה ניתוחים וטיפולים אסתטיים על ידי מומחים תחת אחריות של גוף רפואי. כחברת בת של שירותי בריאות כללית- הגוף הרפואי הגדול בישראל, החומרים והמכשור הטכנולוגי נבחנים בקפידה, עומדים בתקנים מחמירים ומאושרים על ידי משרד הבריאות, ה-FDA האמריקני ו/או ה-CE האירופאי. הצוותים הרפואיים מחויבים לעמוד בסטנדרטים הגבוהים ביותר של טיפול מקצועי, אמינות ובקרה רפואית. בין הטיפולים המוצעים בכללית אסתטיקה: ניתוחי פנים, ניתוחי חזה, ניתוחי פנים, ניתוחי גוף, טיפולים אסתטיים (הזרקות למילוי והעלמת קמטים, הסרת נגעים ושומות, טיפולי הזעת יתר, פיגמנטציה, צלקות פוסט אקנה, פילינג, טיפול בנימים וורידים ועוד).
 
 
 
 
 
 
 

כתיבת תגובה