יינות של טפרברג לראש השנה

לקראת ראש השנה תשפ”ב וחגי תשרי יקב טפרברג מציע מגוון של בצירים חדשים שיככבו בשולחנות החג ולא רק בחג. אצלינו יין טוב מתאים כל יום כל השנה 🙂 מילה של “אמא נגה”.

יינות טפרברג

אני אוהבת יין! ואם תשאלו אותי מה להביא לי מתנה לחג? יין 🙂 יש לנו מקרר יין ובו אנו מאחסנים ושומרים את היינות עד לפני הגשה. ולמה יין? יין תמיד טוב, לכל אירוע, לכל חג לכל יום, והכי הכי אין צורך לאחסן אותו לתקופה ארוכה ולא צריך למצוא לו מקום. שותים ונהנים, לחיים!

אז, מה להביא לחג? יין. ואיזה יין? קבלו הצעה של יקב טפרברג לראש השנה תשפ”ב.

היינן הראשי שלמה ראוכברגר, (שיקי) המשמש כיינן הראשי של יקב טפרברג כבר כ- 20 שנה בחר להמליץ לקראת החג על 3 יינות שיתאימו לכל שולחן ולכל חגיגה ואירוע. 

אינספייר דבוקי , גוורצטרמינר ופרנץ קולומבר  2020

יין לבן יחודי המורכב מ-3 זנים שונים. הדבוקי נבצר מחלקה ותיקה מאזור זכרון יעקב, הגוורצטרמינר מחלקה מובחרת בגוש עציון, והפרנץ קולומבר נבצר מעמק איילון. הבלנד הלבן הזה הינו שילוב ייחודי בין זנים שונים המתאחדים לכדי יין שלם והרמוני. הזן המוביל ביין הינו זן הדבוקי , זן עתיק ומסורתי בארץ המעניק אף עשיר התורם עם הזנים האחרים ניחוחות פרחוניות ופירותיות בשילוב תיבלון מאופק. היין מאופיין במרקם רך ונעים, יש בו שילוב עסיסי בין מתיקות פרי לחמיצות עדינה ומענגת.

אני מאד אוהבת יין לבן – הוא הפייבוריט שלי 🙂 יין פירותי בעל ניחוח נפלא. מושלם לערב חג מתאים למנות ראשונות וגם למנה העיקרית. יין מרענן ומושלם 🙂 ממליצה בחום 🙂 מילה של “אמא נגה”.

(מחיר מומלץ לצרכן 60 ₪)  צילום: איל קרן.

מלבק אסנס 2017

 יין שנוצר מענבים הגדלים בעמק האיילון. , והתיישן בחביות עץ. מלבק אסנסנס הוא יין בעל צבע מלא עוצמתי ועמוק , מומלץ להגיש אותו בטמפרטורה של 18 מעלות עם מאכלים כגון: ברווז צלוי ברוטב עשיר או גבינות מלאות וחריפות.

הרכב זני 100% מלבק. היין בעל צבע מלא עוצמתי ועמוק, באף עולות ארומות מורכבות ועשירות של פירות אדומים צעירים, נגיעות טבק ושוקולד ועץ אלון צרפתי. בפה היין רך, בעל גוף מלא ,טנינים בשלים, איזון וסיומת ארוכה וטובה.

בטעימה שלנו, יין עשיר מאד, ריח מתוק מעט מזכיר טבק בשילוב שוקולד. יין מרגש צבעו אדום מדהים 🙂 אהבתי מאד 🙂 מילה של “אמא נגה”.

(מחיר מומלץ לצרכן 100 ₪) צילום: איל קרן.

מרלו אסנס 2017

ענבי המרלו נבצרו משני כרמים ייחודיים ונבחרים הגדלים בטופוגרפיה שונה לחלוטין. הכרם הראשון והעיקרי נמצא בעמק האלה ליד הישוב גבעת ישעיהו בעוד הכרם השני נמצא ברום הרי אפרים. שני כרמים אלה מאופיינים בהבדלים משמעותיים בין טמפרטורת יום ממוצעת לטמפרטורת לילה קרירה הגורמת לאיכות ענבים ייחודית הבאה לביטוי בריכוז גבוה של טעמים וארומות.

היין הוא בעל צבע מלא עוצמתי ועמוק , באף עולות ארומות מורכבות ועשירות של פירות אדומים בשלים, דובדבן, נגיעות טבק ומחטי אורנים. כשטועמים מגלים  יין חלק, בעל גוף מלא, טנינים בשלים, איזון וסיומת ארוכה וטובה.

הרכב זני 100% ענבי מרלו.

יין מרלו הוא אחד היינות האהובים על כל המשפחה 🙂 אי אפשר לטעות בו. תמיד טוב 🙂 לכל אירוע ולכל מנה. אני קוראת לו יין למתחילים 🙂

(מחיר מומלץ לצרכן 100 ₪)

את קולקציית היינות של יקב טפרברג לראש השנה תשפ”ב ניתן להשיג ברשתות השיווק וחנויות היין.

כשרות למהדרין בד”צ ירושלים

כתיבת תגובה