כיצד יש להתגונן מהשמש?

נמרחתם בקרם הגנה? לא נשרפתם? אתם עדיין לא מוגנים מספיק מפני קרני השמש המסרטנות. למה? כי קרם הגנה לא מספק הגנה מלאה מפני קרני השמש המסרטנות! חשוב לדעת! 

sunway בגדי ים חוסמי קרינה (צילום: מירי דוידוביץ)
sunway בגדי ים חוסמי קרינה (צילום: מירי דוידוביץ)

רבים טועים לחשוב כי אם מרחו קרם ואינם רואים סימני שיזוף הם מוגנים מהשמש אולם מאחר והקרמים אינם חוסמים ביעילות את קרני UVA, רופאי העור ממליצים על ביגוד להגנה מהשמש כקו הגנה עיקרי על העור כאשר שוהים בחוץ בשעות בהן השמש קופחת. דרגת ההגנה המרבית בביגוד מכונה UPF50+ מבטיחה חסימת 98% מקרני UVA ו-UVB.
הקרמים אמנם יעילים נגד קרני UVB המשזפות אבל רובם לא חוסמים באופן מלא את קרני UVA החודרות עמוק יותר לאפידרמיס של העור, משנות לאורך זמן את ההרכב הגנטי של התאים מה שמוביל למרבה הצער להיווצרות גידולים סרטניים.
90% מסוגי הסרטן נוצרים בשל חשיפה יתרה לשמש. תחשבו על זה..90% מהאנשים שחולים בסרטן עור יכלו לא לחלות לו היו נשמרים טוב יותר ומגנים על עצמם מפני קרני השמש !!
החדשות הטובות הן שניתן למנוע התפתחות רוב סוגי סרטן העור בעזרת צמצום החשיפה לשמש ובעזרת גילוי מוקדם.
sunway בגדי ים חוסמי קרינה (צילום: מירי דוידוביץ)
sunway בגדי ים חוסמי קרינה (צילום: מירי דוידוביץ)

ענת יהב, שהקימה לפני 23 שנים את חברת ‘SUNWAY‘ המתמחה בייצור ביגוד מיוחד, כובעים ובגדי ים  מבדים מתוחכמים חוסמי קרינה, מעניקה מספר עצות חיוניות לפני שנחשפים לקרני השמש:

 • הקרינה חזקה במיוחד בין השעות 9:00 ל-16:00. לכן, מומלץ להימנע מחשיפה לשמש בזמן זה ולחפש את הצל.
 • עורם של ילדינו דק, עדין ודורש הגנה מרבית. קו ההגנה העיקרי על העור המומלץ ע”י רופאי העור הינו בד חוסם קרינה,בדרגת UPF50+ החוסם 98% מקרני UVA ו-UVB ללא הגבלת זמן. לשם השוואה, חולצת טריקו רגילה מגינה בדרגת 8UPF בלבד. אזורי גוף שנותרו גלויים יש למרוח בשכבה נדיבה של קרם הגנה 15 SPF ולחדש מריחה בהתאם לתכשיר שרכשתם. מומלץ לא לחשוף את עורם של תינוקות עד גיל חצי שנה לקרני השמש.
 • הקרינה החוזרת מהחול פוגעת בעור גם כשנמצאים בצל ומתחת שמשיה לכן, חשוב להקפיד על הגנת העור בכל זמן השהות בחוץ.
  sunway כובע דו צדדי חוסם קרינה (צילום: טל טרי)
  sunway כובע דו צדדי חוסם קרינה (צילום: טל טרי)
 • הפנים נוטות להישרף יותר מכל איבר אחר בגוף, חשוב שנלמד כבר מגיל צעיר את הילדים כי כובע הינו פריט לבוש הכרחי בקיץ. לילדים ולמבוגרים מומלץ לחבוש כובע רחב שוליים שיגן על כל אזורי הפנים, האוזניים, העורף ולהצטייד במשקפי שמש להגנת העיניים.
 • יש להקפיד לשתות הרבה מים.
 • מתלבשים על בריאות העור ומצמצמים חשיפה יומיומית לשמש. בדרך לעבודה, בגן הילדים, בטיול בעגלה, ברכיבה על אופניים. החשיפה לשמש רבה ומסוכנת ודורשת שינוי הרגלי התנהגות. חינוך הילדים להתנהגות חכמה בשמש מגיל צעיר תעזור להם ליהנות מעתיד בריא. בכל גיל חשוב להגן על העור כך שאתם מוזמנים לתת דוגמא אישית ולהגן גם על עצמכם.
  sunway בגדי ים חוסמי קרינה עם שרוולים ארוכים לנשים (צילום: מירי דוידוביץ)
  sunway בגדי ים חוסמי קרינה עם שרוולים ארוכים לנשים (צילום: מירי דוידוביץ)
 • כיום, ניתן לרכוש ביגוד חוסם קרינה ממגוון סוגי בדים כך שכל המשפחה יכולה ליהנות משהות בטוחה בשמש באופן יומיומי, בשעות הפנאי ובבילוי בים ובבריכה. הסטנדרט הבינלאומי מגדיר רק בד בדירוג 50 ומעלה כחוסם קרינה.שפע הפתרונות להגנה מהשמש שמציעה SunWay מאפשרים חשיפה חכמה לשמש, בפעילות בים, בבילוי בטיול ובחופשה משפחתית, או בכל פעילות הכוללת עבודה בחוץ.
 •  חברת Sunway מציעה בגדי ים חוסמי קרינה לתינוקות ולילדים להגנת עורם העדין מקרני השמש, במגוון צבעים וגזרות. בגדי הים נעימים למגע, עמידים לכלור וחוסמים 98% מקרני השמש המזיקות. אוברולים לתינוקות עם רוכסן בעל פתיחה דו כיוונית להחלפת חיתול קלה, חולצות ומכנסי ים, חולצות עם שרוולים ארוכים לבנות ולבנים, אקססוריז ועוד. בשנים האחרונות מתחזקת המגמה של שימוש בבגדי ים עם שרוולים ארוכים ולכן המבחר הולך וגדל בהתאמה גם בקטגוריה זו.
  sunway בגדי ים חוסמי קרינה לילדות (צילום: טל טרי)
  sunway בגדי ים חוסמי קרינה לילדות (צילום: טל טרי)

  עכשיו…אתם מוזמנים ליהנות מקיץ נעים ועתיד בריא. 
  קולקציות תינוקות,ילדים נשים וגברים – טווח מחירים: 49-289 ₪
  להשיג במרכז ההפצה  בהוד השרון, נמל ת”א ( האנגר 8), אילת- טיילת הילטון.   הזמנות און ליין באמצעות האתר www.uvsunway.com

 
 

כתיבת תגובה