כיצד לבחור רכב משפחתי?

עומדים לקנות רכב משפחתי חדש? לפני שאתם ממהרים לרכוש את הדגם של הבוס שלכם בעבודה או את הדגם של השכנים, בדקו איזה רכב מתאים לכם?

כיצד לבחור רכב משפחתי
כיצד לבחור רכב משפחתי

לחלק מהמשפחות מתאים רכב קטן וקומפקטי ולאחרות יתאים דווקא רכב מרווח הכולל מקום לכל הילדים ואפילו לכלב. אספנו עבורכם את כל הדברים שכדאי לבדוק לפני שאתם מחליטים על הרכב המשפחתי שלכם.
יש לכם יותר מארבעה ילדים? כדאי לשקול רכב גדול יותר – בשנים האחרונות גובר הביקוש לרכבים גדולים יותר עם כמות גדולה של מושבים. רכבים אלה שמחירם ירד באופן משמעותי, נמצאים בהישג ידן של מרבית המשפחות. התחושה שמעניק רכב גדול ורחב יותר היא של בטיחות ואחיזה טובה יותר של הרכב על הכביש. בנוסף, מדובר ברכבים מרווחים יותר המעניקים חוויית נהיגה ייחודית ועוצמתית.
בדקו את אבזור הרכב – חושבים על רכב 7 מקומות? רכבים אלה לרוב מאובזרים בצורה טובה יותר ממרבית הרכבים המשפחתיים. הם כוללים מתקנים למספר כוסות שתייה, מערכות אבטחה מתקדמות לרכב, מערכת מולטימדיה חדשנית ולעתים גם מערכת ניווט מובנית ברכב (GPS). מושבי הרכבים הגדולים יכולים להתקפל בצורה נוחה וליצור רכב המסוגל לשנע כמות גדולה יותר של אנשים וציוד. רכב זה יכול להיות הפרטנר המושלם במהלך טיול ארוך בארץ עם כל המשפחה או בנסיעה עסקית עם כמות גדולה של עמיתים לעבודה.
בדקו את המאפיינים הטכניים ואבזור הבטיחות של הרכב – בדרך כלל מומלץ לבצע סקר שוק ולבחון את מגוון המאפיינים החשובים: צריכת דלק, פליטת מזהמים, כוח סוס, ביצועי הרכב ומבחני ריסוק, מערכות משוכללות המותקנות ברכב כמו: כריות אוויר, מערכת בקרת יציבות, ומערכת “איזופיקס” (להתקנת כסא תינוק במושב האחורי באופן בטוח ביותר). רכבים אלה מגיעים בדרך כלל עם נפח מנוע גדול יותר מ – 2,000 סמ”ק. ניתן למצוא את הרכבים הכוללי שבעה מושבים בגרסה המבוססת על בנזין או על דיזל, רכבים בעלי מנוע דיזל נחשב לחסכוניים יותר.
עיצוב חיצוני ופנימי של הרכב – חלק מהותי נוסף עבור רבים הוא עיצוב הרכב. כיום, הדגמים החדשניים של רכבים עם שבעה מקומות מזכירים רכב SUV מאורך ונראים פחות הדגמים הישנים המזכירים את מוניות השירות דמויות הקופסה. אם תבחנו את דגמי 2020 תגלו מגוון של רכבים המציעים מרווח עצום לישיבה.
אם אתם מחפשים רכב קטן יותר תוכלו להסתפק ברכב משפחתי קומפקטי ומעוצב. אך, כדאי לזכור כי יתכן ותרצו בעתיד להגדיל את המשפחה ורכב חדש לא קונים כל שנה. לכן, נסו להתאים את הרכב המשפחתי לעיצוב ולגודל לו תזדקקו בעשור הקרוב.
מחיר הרכב: מה התקציב שלכם? – שיקול משמעותי שמהווה פרמטר חשוב בהשקעה על הרכב הוא התקציב שלכם. למרבה הפלא, דווקא רכבים חדשים מיבואן יכולים להיות זולים יותר בטווח הארוך מרכבים ישנים יד שנייה שדורשים כמות גדולה של תיקונים ועשויים לגרום לכם להיתקע באמצע יום עבודה חשוב עם רכב שלא מניע או שאינו נוסע כשורה. זכרו כי מדובר בבטיחות המשפחה שלכם.
כיום, יש אפשרויות מימון מתקדמות המוצעות על ידי מרבית יבואני הרכב ומאפשרות למרבית המשפחות לרכוש רכב חדש בתשלומים. חלק מהחברות יציעו לכם לשלם תשלום ראשון נמוך או לחלק את מחיר הרכב כולו לתשלומים. אם תבחרו, תוכלו גם לבקש מהבנק הלוואה לכל מטרה או הלוואה לצורך רכישת רכב.
לסיכום, לפני שרוכשים רכב משפחתי חשוב לבדוק מה הצרכים שלכם מבחינת מספר מקומות ברכב, גודל הרכב וכמובן התקציב. לאחר מכן תוכלו לבחור את האבזור המתקדם בתוך הרכב ואת העיצוב החדשני המפנק שמציעים כיום דגמי 2020.

כתיבת תגובה