להקת בנגורה מציגה : תוף לאינסוף

להקת בנגורה במופע “תוף לאינסוף” מציגה מחול סוחף וחודר לנשמה, המשלב את הקצב האפריקאי עם חומרים מהמסורת היהודית בליווי מוסיקה חיה, מקורית ואפריקאית מסורתית. מילה של “אמא נגה”.

תוף לאינסוף צילום סאלווין באר

מאת : יהודית סטרובולסקי

כשהוזמנתי לצפות במופע תוף לאינסוף המבוסס על שירה , תיפוף וריקוד אפריקאי  הייתי בטוחה שלנגד עיניי יופיעו גם רקדנים ורקדניות כהי עור. מעבר לסבולה בנגורה ממערב אפריקה שמנהל יחד עם אשתו רחל את הלהקה שבה הם משמשים ככוריאוגרפים, התברר שכולם כאחד בהירי עור, אך כאילו שמבטאים היטב את ההוייה האפריקאית.

הריקוד האפריקאי, שנודע כאחד הריקודים  העתיקים ביותר רוקם עור וגידים על במת מרכז סוזן דלאל ולרגע נדמה שהעתקתי את עצמי הרחק אל עבר היבשת השחורה.

התיפוף המיוחד, החודר לנשמה ושש הרקדניות המדגימות מקצבים ותנועות שפחות מוכרות לנו.

תוף לאינסוף צילום סאלווין באר

הרקדניות יצגו היטב את הריקודים והדגישו את התנועות שהמקצב האפריקאי מבקש לעצמו מקצב משחרר, מלא שמחה המאפשר גמישות יתרה עד לנקודה שהוא נראה כמו אקסטזה מוחלטת .

אין ספק שהתוף הוא הכוכב הראשי ודרכו מגיעות ההארות  והכוחות המיוחדים. אהבתי את הרעיון שאל תוך הקלחת האפריקאית הרועשת וגועשת  שובצו טקסטים  מתוך ספר הזוהר.

מקרב להקת הרקדניות לא יכולתי שלא להשתהות מיכולת הריקוד של יובל רזון שנדמה שיצאה הרגע מהסוואנה האפריקאית, כל כך מדויקת ביכולת הריקוד, נעה על הבמה בקלילות מעוררת הערצה.שאפו לך !

תוף לאינסוף צילום סאלווין באר

הרוח החיה שרחל בנגורה מביאה נפרשת כמעין יריעה על המחול, כמו אם החולשת על ילדיה המרקדים והמתופפים, מתופפת ללא הפסק כאשר חיוך של אושר נסוך על פניה.

מופע מאוד מיוחד, לעשות קצת שיעורי בית לפני שבאים לחוויה מיוחדת ואחרת. אני מאוד אהבתי! מילה של “אמא נגה”.

תוף לאינסוף – להקת בנגורה

כוריאוגרפיה, בימוי ותלבושות: רחל בנגורה

נגנים : רחל בנגורה, סבולה בנגורה, שירן אגיסון, איתמר אהרוני , שחף לויכטר

רקדניות: מיכל ישראלסתם, יובל רזון, נטע כהן נגאוקר, מלי מגל, ליטל נתנזון, עדי פנחסי

ניהול מוזיקלי ודג’מבה: סבולה בנגורה

מוסיקה חייה: תופים, חליל, גיטרה.

כתיבת תגובה