ספר – הוֹרְמוֹנְיָה – חובה בכל בית! מילה של “אמא נגה”.

הוֹרְמוֹנְיָה – המדריך לאימון הורמונלי טבעי הוא ספרה הראשון של פזית פרטוש-פרסי, נטורופטית, חוקרת ומרצה. זהו ממש ספר הדרכה, שנכתב בגובה העיניים, שמדריך ומסביר איך להחזיר את האנרגיה והתשוקה לחיינו באמצעות איזון הורמונלי טבעי. ספר חובה בכל בית! מילה של “אמא נגה”.

תמונה לקוחה מדף הפייסבוק של פזית פרטוש-פרסי

פזית פרטוש-פרסי היא נטורופטית, חוקרת ומרצה, בעלת תארים בנטורופתיה מהמכללה לרפואה משלימה בתל אביב ותעודת Heilpraktiker מגרמניה, בעלת ניסיון בין לאומי בעבודה עם רופאים ומטופלים בישראל צרפת ובלגיה.

גילוי נאות – אני מכירה את פזית כבר כמה שנים. ראיינתי אותה לתוכנית שלי “אצל נגה בסלון” יותר מפעם אחת. פזית היא אנציקלופדיה מהלכת בכל הנושא של הורמונים, איזון הורמונלי והקשר שלהם לתזונה בריאה, לשינה לויטמינים, לניהול סטרס ולסגנון חיים בריא. פזית גם נותנת דוגמא אישית ומהווה השראה מה לאכול, למה, כמה ומספקת מתכונים נפלאים, בריאים וטעימים, כמובן שהם מהווים חלק מהטיפול שהיא מציעה.

תמונה לקוחה מדף הפייסבוק של פזית פרטוש-פרסי

בספר הוֹרְמוֹנְיָה פזית פרטוש-פרסי מעלה המון שאלות ומצביעה על הבעיתיות הקיימת בפיענוח בדיקות הדם. לטענתה “אם בדיקות הדם מראות שהכל תקין ובכל זאת אין לך אנרגיה כמו פעם…. יתכן שהסיבה נעוצה בהורמונים שלך”.

עוד ממשיכה פרסי-פרטוש ואומרת ” מתברר שסוד הבריאות טמון באיזון הורמונלי, בדגש על תפקוד בלוטת התריס”. ומסבירה בספר איך תת פעילות של בלוטת התריס משפיעה לרעה על איזון הגוף, כלומר, איזון הורמונלי הוא הבסיס לחיים מלאי אנרגיה, קלילות והמון שמחה. וכמובן שהתזונה שלנו משחקת כאן תפקיד מרכזי.

בשיחה עם פרטוש-פרסי היא מפנה אותי לעמ’ 85 ובו פרק מיוחד איך לאבחן נכון את הורמוני התריס ומה צריך לבדוק בבדיקות הדם השיגרתיות שנערכות בקופות החולים.

פשוט יש לבקש מהרופא לסמן על טופס הבדיקה את בדיקות ההורמונים הנדרשות שבעזרתן ניתן לבדוק האם יש תת פעילות של בלוטת התריס וכך נוכל לפתור בעיות הנגרמות כתוצאה מכך. והן הרבה…

בספר יש המלצה ל 6 תפריטי הורמוניה למשך 9 שבועות שיתנו לכם כלים לנהל תזונה שתעזור לכם לאזן את ההורמונים בגופכם.

לסיכום – פזית פרטוש-פרסי פותחת לנו צוהר לעולם חדש עולם שבו להורמונים יש תפקיד חשוב לבריאות איתנה. אין צורך בכדורים או בתוספים כימיים על מנת ל’אזן’ את הגוף ולשפר את איכות החיים שלנו. ממליצה בחום כספר חובה בכל בית מילה של “אמא נגה”.

הוֹרְמוֹנְיָה – מאת פזית פרטוש-פרסי

הוצאת “אופיר ביכורים”

מחיר 129 ש”ח.

לפרטים נוספים כנסו ללינק – https://bit.ly/3M9pyWI

כתיבת תגובה