ספר חדש לילדים – “סבתא ולילי בטטה וצ’ילי”

“סבתא ולילי בטטה וצ’ילי” הוא ספר חדש לילדים מאת הסופרת יפה לחמן. הספר מאוייר בידי האמנית דורית צינמן. ממליצה בחום 🙂 מילה של “אמא נגה”.

צילום: סדן הפקות

“סבתא ולילי בטטה וצילי” הוא ספר ילדים בחריזה משעשעת. הסופרת חפה לחמן, אשת חינוך לשעבר, כתבה והגתה את הספר בזמן בילוי משותף בגן הילדים עם נכדתה האהובה לילי.

יפה לחמן מספרת “…באחת הפעמים שביליתי עם לילי בגן השעשועים, עלה לי השם “סבתא ולילי בטטה וצ’ילי” ומשם יצא הסיפור והחלטתי להעלות אותו על הכתב”. הספר מקדש את הקשר המיוחד בין סבתא לנכדתה, ואת הבילוי שלהן יחד.

צילום: סדן הפקות

הספר מיועד לילדים בני 6-3, ויכול להיקרא יחד עם ההורים ולשמש אמצעי לשיחה אודות הקשר המיוחד של ילד לסביו, סבותיו וכלל משפחתו.

הספר מחבר אותנו לסביבה של הבית, לטבע בחוץ ולסקרנות לחי ולצומח סביב, בעידן בו העולם הדיגיטלי השתלט על חיינו וחיי ילדינו.

הספר נכתב בתקופת הקורונה, המפגשים עם הנכדים התקיימו ברובם בחוץ, בגינות המשחקים. שם גם, נרקמת חברות אחרת בין הנכדה לסבתא. הספר קורא לצאת החוצה, כמו פעם, ולגלות עולמות חדשים….

יפה היא בתו של בעל בית דפוס ידוע בתל אביב שנפטר לפני מספר שנים.  היא ינקה את כוחה של המילה הכתובה ואת אסתטיות הספרים כל חייה.

הספר אוייר ביד בצבעי אקריליק, באיוריה המרהיבים ומעוררי הדמיון של המאיירת והציירת דורית צינמן. אהבתי מאד את האיורים, את הנאיביות הנשקפת מהן, את הדימיון בין הסבתא בציור למחברת יפה לחמן במציאות, והיא מספרת גם על הדימיון בין לילי בסיפור לנכדה לילי במציאות. הדמויות עגולות, מלאות אהבה ומעוררות אמפטיה רבה. אהבתי מאד 🙂

יפה לחמן (צילום: סדן הפקות)

הספר נחמד מאד, קליל ובטוח יתחבר אל הילדים 🙂 מילה של “אמא נגה”.

המחברת, יפה לחמן, עבדה כמורה וכמחנכת שנים רבות בבתי ספר ברחבי הארץ, והיתה מורה אהובה. יפה אהבה מאוד את עבודתה עם בני נוער.

 יפה גרה בהרצליה, נשואה  ואם לשלושה, סבתא ל-6 נכדים.

ספר זה הוא פרי שילוב בין כשרונותיהן של שתי אחיות, האחת במילה והשניה באיור.

הסופרת: יפה לחמן

המאיירת: דורית צינמן.

ז’אנר:
ילדים.

כריכה:
קשה.

הוצאה לאור: עצמית.

מספר עמודים: 20

ניתן לרכוש את הספר אצל הסופרת:054-5455960

כתיבת תגובה