ספר חדש – עשי שאסלח

עשי שאסלח, הוא ספר חדש מאת סנדרה הבה בהוצאת יהלומים. קראנו ואהבנו מילה של “אמא נגה”.

עשי שאסלח הוצאת יהלומים (צילום: יח"צ)
עשי שאסלח הוצאת יהלומים (צילום: יח”צ)

עשי שאסלח, מאת הסופרת סנדרה הבה, הוא רומן עכשווי על נאמנות, תשוקה, אהבת המולדת ואמון שהוא מעל לכול. ברגע שהוא מופר – קשה לאחות אותו.
העלילה מתחילה ביום גורלי אחד, לפני כמעט שני עשורים, ששינה את חייה של אומה שלמה והשפיע ישירות על הגיבורה מדיסון הארט. “מאותו רגע למדתי שהחיים מלאי תהפוכות, ותכנון לטווח הארוך הוא לא בשבילי. ניצלתי הזדמנויות שניקרו בדרכי ורק אחר כך עצרתי להתמודד עם ההשלכות. כשהזדמנות חד־פעמית בדמותו של איאן סאליבן הקשוח צצה לפניי הסתערתי קדימה בעיניים פקוחות, אך דרכינו נפרדו. כשהזדמנות שנייה הגיעה עצמתי עיניים ונתתי ללב שלי להוביל אותי. כרגע עומדות בפני איאן שתי אפשרויות, להדריך אותי בחשכה או לתת לי להתנגש בקיר. מאוחר מדי הבנתי שהקריירה שלי נמצאת על מסלול התנגשות מסוכן עם העבר המסתורי של איאן. עכשיו נכפה עלינו להילחם יחד נגד כוחות אפלים המאיימים על כל האומה ולהחליט אם בסופה של המלחמה אנחנו מנצחים או מפסידים”.

והגיבור השני בספר הוא איאן סאליבן שתכננן את מהלך חייו עד לפרט האחרון כך שהצבא היה כל עולמו. בהתמדה ובנחישות סלל איאן את דרכו הצבאית משירות במרינס עד ליחידה שש הסודית והמובחרת של אריות הים. האדרנלין זרם בעורקיו, המטרה שקבע לעצמו הושגה, ולרגע הוא יכול היה לנשום לרווחה. אבל זו הייתה טעות איומה.

הספר מגולל את חייהם של שני הגיבורים. הספר כתוב היטב והקריאה שוטפת. מבחינתי ניתן היה לקרוא את הספר בנשימה אחת. הוא סוחף, מעניין, מרגש וברגע שסיימתי לקרוא הצלחתי להניחו מידי. מילה של “אמא נגה”.
אני מכנה את הספרים הללו ‘ספרי טיסה’ ספרים קלים, שלא צריך להתעמק ולחשוב ומתאימים בדיוק ל’זמן טיסה’.
עשי שאסלח – זהו הספר השלישי בסדרת עשי ש… קדמו לו: עשי שאזכור, עשי שאשכח וטעימה קטנה בספר עד שהגעת. את כל אחד מהספרים בסדרה אפשר לקרוא בנפרד, כמו את הספר פיית’. כל הספרים יצאו בהוצאה לאור ‘יהלומים’.

הוצאת יהלומים, להשיג ברשתות הספרים השונות, בצומת ספרים יוצע במחיר 39.90 שח, ובאתר https://bbooks.co.il/