סרט חדש – דוקטור סטריינג’ בממדי הטירוף

סרט החדש מאת אולפני מארוול ‘דוקטור סטריינג’ בממדי הטירוף’, עולה לאקרנים. שלחנו את כתבינו לסקר, למה הוא ממליץ לקחת כדור? מילה של “אמא נגה”.

מאת : עידו סולטן

באדיבות: פורום פילם

קשה לי להמליץ על הסרט ״דוקטור סטריינג׳ – בממדי הטירוף״ בלב שלם, בעיקר בגלל שמדובר בסרט שמצריך הכרה והבנה של יקום שלם של סרטים וסדרות שהופקו ב-15 (כמעט) שנים האחרונות.

אני מודע לקהל הרחב שמעריץ את הסרטים האלו, ולכן לא אנצל את ההזדמנות לפתיחה במתקפה אישית נגד דיסני, אבל גם בתור אחד שכן מכיר את היקום של מארוול (ברובו לפחות), עדיין הרגשתי שמעמיסים אותי בהמון מידע (שמשום מה נדחס אל תוך שעתיים במקום שעתיים וחצי או יותר – כמו רוב סרטי מארוול שיצאו בשנים האחרונות).

תחושה של כאב ראש לא עזבה אותי במהלך הצפייה, בעיקר כי בשלב הזה כל סרטי מארוול עובדים רק כשמקשרים אותם לכל הסרטים המוקדמים יותר, דבר שגורם ליותר מדי רגעים להרגיש מופרכים ומגוחכים.

כמובן, להתלונן בשלב הזה על הפורמט שבו רוב סרטי מארוול קיימים יהיה די מיותר, בעיקר כי הם כבר צברו להם קהל רחב של מעריצים שזה לא מאוד מפריע להם, וזה לא נראה שהם עומדים להפסיק בקרוב, אבל תופעה ששמתי לב אליה בכמה שנים האחרונות היא, שתכני מארוול כבר פחות מושתתים במציאות וקיימים יותר ויותר רק בתוך גבולות היקום הקומיקסי שלהם, דבר שגורם לסרטים להיראות מצועצעים מאוד בדיעבד.

על השחקנים כבר אין יותר מדי דברים להגיד, כולם משחקים את אותה הדמות שהם שיחקו בסרטים הקודמים, אז אם אהבתם אותם שם כנראה שתאהבו אותם גם כאן.

באדיבות פורום פילם

הבמאי סם ריימי, שאני מעריך מאוד את הבחירה בו לבימוי הסרט, משתמש בכמה טכניקות שצברו להן סטטוס של אייקוניות מסרטים מוקדמים יותר שלו, אבל בכל זאת רואים בבירור שהוא לא קיבל חופש אומנותי מלא (לא שזאת הפתעה, זאת לא הפעם הראשונה שמארוול נותנים לבמאי דגול לביים בשבילם סרט ולא נותנים לו *מספיק* חופש אומנותי).

באדיבות פורום פילם

בקיצור, סרט נחמד ומלא בהפתעות שאני בטוח שיתקבלו בברכה אצל מעריצים של מארוול. לסובלים מכאבי ראש מומלץ לקחת כדור לפני הסרט, או לוותר. מילה של “אמא נגה”.

בימוי: סם ריימי

תסריט: מייקל וולדרון, ג’ייד היילי ברטלט

הפקה: קווין פייגי, לואיס ד’אספוזיטו, ויקטוריה אלונזו, אריק קארול, ג’יימי כריסטופר

צילום: ג’ון מטינסון

פסקול: דני אלפמן

באדיבות פורום פילם

שחקנים –

בנדיקט קמברבאץ’ – סטיבן סטריינג’

אליזבת אולסן – וונדה מקסימוף

צ’יווטל אג’יופור – קארל מורדו

בנדיקט וונג – וונג

סוצ’י גומז – אמריקה צ’אבז

מייקל סטולברג – ניקודמוס ווסט

רייצ’ל מקאדמס – ד”ר כריסטין פאלמר

הסרט מופץ ע”י פורום פילם

מצ”ב לינק לצפייה באדיבות דיסני ישראל ופורום פילם

https://cdn.forumfilm.biz/2021/12/STELLARVORTEX_TLRA_SUB_TD_HEB_x264_hd_1920.mp4

כתיבת תגובה