סרט חדש – נשים קטנות – חובה לצפות! מילה של אמא נגה

סרט חדש עולה היום לאקרנים נשים קטנות Little Women על הבימוי והתסריט גרטה גרוויג ובתפקיד הדודה מארצ’ מריל סטריפ. תעשו לכם טובה ורוצו לראות 🙂 מילה של “אמא נגה”.

נשים קטנות
נשים קטנות

אני ‘גדלתי’ על הספר “נשים קטנות” של סופרת לואיזה מיי אלקוט, גדלתי על ג’ו מארצ’ על התעוזה שלה, וכשהוזמנתי להקרנה מאד התרגשתי… מסתבר שלא רק אני. כך אמרו עוד אנשים שהוזמנו להקרנה לעיתונאים. ישבתי מרותקת במשך שעתיים ורבע ונהנתי בטירוף 🙂 
התסריטאית-במאית גרטה גרוויג (‘ליידי בירד’) יצרה גרסה של ‘נשים קטנות’ השואבת השראה הן מהרומן הקלאסי והן מכתביה של הסופרת לואיזה מיי אלקוט. יצירות אלו נפרשות בפנינו בסרט באמצעות מבטה לאחור של ג’ו מארץ’, האלטר-אגו של הסופרת, על חייה הבדיוניים. בגרסתה של גרוויג, הסיפור האהוב של האחיות מארץ’ – ארבע נשים צעירות שכל אחת נחושה לחיות את חייה בתנאים שלה – מוצג בצורה שהינה על-זמנית אך בה בעת מתאימה לזמננו.
קצת על ההפקה:
עוד בטרם יצא לאקרנים סרטה המוערך של הבמאית גרטה גרוויג ‘ליידי בירד’ היא כבר סיפרה למפיקת הסרט איימי פסקל שהיא האדם הנכון לתפקיד. “הלכתי על זה בכל הכוח,” אומרת גרוויג. “היה לי רעיון ספציפי, חזון לגבי מהות הסיפור, הוא עוסק בנשים כאמניות וביחס בין נשים וכסף. הכל כבר שם בטקסט, אבל זהו רובד של הסיפור שלא בחנו לפני. עבורי, הסרט הרגיש פרויקט אישי, הסרט בשבילי הוא יותר אוטוביוגרפי מכל סרט אחר שעשיתי […] הספר ‘נשים קטנות’ הוא חלק ממי שאני עוד מילדות,” אומרת גרוויג. “אף פעם לא הייתה תקופה בה לא ידעתי מיהי ג’ו מארץ’, הערצתי אותה, היא האדם ששאפתי להיות […] כל פעם שקראתי את הספר הוא סיפר סיפור אחר, בתחילה הכרתי את הסיפור בילדותי התמימה וכשהתבגרתי מעט חלקים אחרים קפצו פתאום לתשומת ליבי,” אומרת גרוויג.
נשים קטנות
נשים קטנות

כבר אמרתי לכם שנהנתי בטירוף? הסרט מיועד לכל המשפחה, ממליצה לכם ללכת עם האיש שלכם. האיש שלי נהנה מאד 🙂 יאללה רוצו… מילה של “אמא נגה”.
בימוי: גרטה גרוויג
תסריט: גרטה גרוויג
הפקה: איימי פסקל, דניס דה נובי, רובים סוויקורד, אדם מרימס, אוולין אוניל, רייצ’ל אוקונר
עריכה: ניק האווי
צילום: יוריק לה סו
מוסיקה : אלכסנדר דספלה
עיצוב תלבושות : ז’קלין דוראן
נשים קטנות
נשים קטנות

שחקנים:
סירשה רונן –  ג’ו מארץ’
אמה ווטסון – מג מארץ’
פלורנס פיו  – איימי מארץ’
אלייזה סקנלן –  בת’ מארץ’
טימותי שאלאמה –  לורי לורנס
לורה דרן – מארמי
לואי גארל  – פרופסור פרידריך בר
מריל סטריפ – הדודה מארצ’
כריס קופר  –  מר לורנס
ג’יימס נורטון  – ג’ון ברוק
אורך הסרט: 135 דקות
הסרט מופץ ע”י  א.ד.מטלון ופורום פילם
נשים קטנות
נשים קטנות

נשים קטנות מועמד ל 6 פרסי אוסקר :
הסרט הטוב ביותר
השחקנית הטובה ביותר – סירשה רונן
שחקנית המשנה הטובה ביותר – פלורנס פיו
התסריט המעובד הטוב ביותר –  גרטה גרוויג
עיצוב התלבושות הטוב ביותר – ז’קלין דוראן
המוזיקה המקורית הטובה ביותר – אלכסנדר דספלה
טקס חלוקת פרסי האוסקר ייערך ב  9.2.2020
 

כתיבת תגובה