סרט חדש – רכבת הקליע

רכבת הקליע סרטו החדש של דייויד ליץ’ בכיכובו של בראד פיט הוא קומדיית פשע משעשעת נחמדה המעוררת את השאלה האם יש מזל רע תמיד? מכירים את המשפט מאן טראכט גוט לאכט? זה המוטו של הסרט 🙂 מילה של “אמא נגה”.

באדיבות פורום פילם

ב’רכבת הקליע’ בראד פיט מככב כ”ליידיבאג”, מתנקש חסר מזל הנחוש לבצע את עבודתו בדרכי שלום לאחר שיותר מדי משימות שלו השתבשו. אך לגורל, מסתבר, יש תכניות אחרות. משימתו הנוכחית של ליידיבאג מציבה אותו במסלול התנגשות עם יריבים קטלניים מרחבי העולם – כשלכולם מטרות קשורות אך סותרות – על הרכבת המהירה בעולם… התחנה האחרונה היא רק ההתחלה במסע הפרוע וחסר המעצורים דרך יפן המודרנית מבית היוצר של דיוויד ליץ’, במאי דדפול 2.

דיוויד ליץ’, במאי הסרט, מספר “ההזדמנות לביים סרט שלא דומה לאף סרט אחר היתה הזדמנות שהוא לא יכולתי לוותר עליה. נמשכתי לנועזות והמקוריות של התסריט, יש בסרט טון בלתי פוסק של כיף ודיאלוג חריף. והכי חשוב, הדמויות היו כתובות ומוגדרות היטב, וזה נתן לשחקנים הרבה חומר לעבוד איתו. זה מותחן אקשן כיפי עם דמויות מטורפות וגרנדיוזיות – ובמקביל, זו בכנות הסתכלות שונה על מושג הגורל.”

באדיבות פורום פילם

רכבת הקליע מפגישה בין 7 דמויות, כולן עם מטרות אשר לעתים קשורות אחת לשנייה ולעתים סותרות האחת את השנייה. כל הדמויות מראות את הצד האנושי שלהן. ליידיבאג, בראד פיט, שואף להיות אדם טוב יותר. אבל ניתן להבחין באנושיות גם בדמויות אחרות דרך האחווה שביניהם, או קשר בין אב לבת סוציופתית, שכולנו יכולים להתחבר אליו.

אתם יכולים לצאת למסע, יחד עם מתנקשים חסרי התקנה, ועדיין להתחבר אליהם רגשית, להנות ולצחוק מהבדיחות. נחמד 🙂 מילה של “אמא נגה”.

באדיבות פורום פילם

רכבת הקליעBullet Train . ארה”ב, 2022

בימוי: דיוויד ליץ’

תסריט: זאק אולקוויץ (מבוסס על ספרו של קוטארו איסאקה)

הפקה: דיוויד ליץ’, קלי מק’קורמיק, ברנט אוקונר, ריוסוק סאגוסה, יומה טראדה

צילום: ג’ונתן סלע

עריכה: אליזבת רונלדסוטיר

פסקול: דומיניק לואיס

שחקנים:

באדיבות פורום פילם

בראד פיט – ליידיבאג

זאזי ביטס – צרעה

באד באני – הזאב

ג’ואי קינג – הנסיך

אהרון טיילור-ג’ונסון – טנג’רין

בריאן טיירי הנרי – למון

אנדרו קוג’י – קימורה

לוגאן לרמן – הבן

מייקל שאנון – המוות הלבן

הירויוקי סנאדה  – הזקן

סנדרה בולוק – מריה ביטל

אורך הסרט: 126 דקות הסרט מופץ ע”י פורום פילם  וא.ד.מטלון

כתיבת תגובה