סרט – חיי האהבה

חיי אהבה הוא סרט יפני חדש העולה לאקרנים. חיי האהבה הוא סרט בעל רבדים רבים של רגשות הבאים לכדי ביטוי על פי המנטליות היפנית. מילה של “אמא נגה”.

מאת: שרית כץ

טאיקו הנשואה בשנית ואם לילד בן 6 מנישואיה הראשונים חיה חיים נורמטיביים בבית דירות אופייני ביפן בסמוך להוריו של בעלה השני, ג’ירו.  בעלה מנישואיה הראשונים נטש אותה ואת בנה בעודו פעוט ועקבותיו נעלמו. בעוד המשפחה נקלעת לאסון כבד מופיע לפתע הגרוש שלה, פארק,  וכעת הסרט מגולל את מערכת היחסים המתרחשת בעקבות כך.

זוהי דרמה המשוחקת היטב על ידי שחקנים יפניים באופן מאופק ושקט למרות שלל האירועים המתרחשים סביב התא המשפחתי המורחב. סרט איטי המבויים בידי קוג’י פוקאדה , במאי צעיר יחסית , שהאזין לשיר מאת אקיקו יאנו בשם חיי אהבה בהיותו בן 20 והחליט להביא את השיר לכדי המדיה הקולנועית ובכך הגשים את חלומו. הרגשות הרבים האופפים את הסרט, צער, שמחה, עצב, הלם, סוגיות על אלוהים, שיגרה, אכפתיות, אהבה לבעלי חיים, ועוד ועוד ובעיקר אהבה, מגיעים לעיתים לכדי רמה של שקט ובאופן מנוגד לדרמה האמיתית שמתחוללת, ואף באה לכדי ביטוי בשפת הסימנים המתרחשת בן טאיקו ובן פארק בעלה הראשון, שהינו חרש.

הסרט זכה בפסטיבל הסרטים בוונציה ב-2022 ולא בכדי. סרט מצולם היטב, מבויים מעולה ומשוחק להפליא ובעיקר, שנשאר איתי זמן רב גם לאחר הצפייה בו.

מומלץ בחום בעיקר למיטיבי לכת !!! מילה של “אמא נגה

ומי ביוצרים:

תסריט ובימוי: קייג’י פוקאוה

עריכה: סילבי לג’ה וקייג’י פוקדה

צילום: הידאו יממוטו

מוסיקה ועיצוב פסקול: אוליבייה גונאר

משתתפים

טאיקו: פומינו קימורה

ג’ירו: קנטו נגאיאמה

פארק: אטום סונדה

יאמאזקי:  הירונה ימאזקי

כתיבת תגובה