סרט – חתונתה של רוזה

‘חתונתה של רוזה’ סרטה של הבימאית איסיאר בויאין, שאחראית גם על התסריט. סרט מופלא על אישה אחת גדולה סרט מרגש, מעצים ו…כן, רוצו לראות! לשנן וללמוד! מעולה, מילה של “אמא נגה”.

באדיבות סרטי נחשון

רוזה, תיכף בת 45, מחליטה לטלטל את מציאות חייה לאחר שהבינה שתמיד חיה למען אחרים. היא מחשבת מסלול מחדש במטרה להגשים את חלומה להקים עסק משלה. להפתעתה, היא מגלה כי לבני משפחתה אג׳נדה משלהם.

סרט מרגש מאד, רוצו לצפות. תסריט מעולה, משחק נפלא ומסר…. לכל החיים. כן, כך עלינו לנהוג. קודם כל לדאוג לעצמינו 🙂 אישית אהבתי מאד, מאד, מאד 🙂 מילה של “אמא נגה”

הבמאית איסיאר בויאין, “נתקלתי לראשונה במונח “חתונת סולו” ביפן. זוהי תופעה בה נשים מגשימות את החלום שלהן להתחתן ולהיות “נסיכה ליום אחד”. הן לובשות שמלת כלה, דואגות למכונית חתונה ו לאלבום תמונות, למעט פרט אחד זעיר… החתן.
במהרה גילינו שזו תופעה בינלאומית: נשים על פני כדור הארץ כולו, כולל ספרד, לבד או בחברת משפחה ואורחים, הרגישו צורך “להתחייב” לעצמן : לדאוג לעצמן , לכבד את עצמן ובקיצור, לאהוב את עצמן , בטקס ששאל את כל המרכיבים מהמקובל, כגון נדרים, לבוש, טבעת ואפילו ירח הדבש, ללא צורך בחתן.
מאחורי הרעיון של להתחתן עם עצמך, שעשוי להישמע אבסורדי, מסתתר רעיון עמוק יותר, של מחויבות וכבוד לעצמך. כדי שאחרים יכבדו אותך, עלייך קודם כל לכבד את עצמך, וכדי להיות נאהב, אתה צריך קודם כל לאהוב את עצמך. להיות נועז מספיק כדי ל קיים את המחויבות הזו לאורך חיים שלמים, “עד שהמוות יפריד בינינו “. בחתונות הללו יש גם רצון לחתור נגד הזרם, לא לציית, ללמוד להגיד לא, משהו שאנחנו הנשים, בגלל התרבות שלנו וההיסטוריה שלנו, לא מתורגלות לעשות.
יש המון ‘רוזות’ בחיי היומיום של כולנו ולכל אחת יש איזו רוזה חבויה אי שם עמוק בתוכה. להבין מהו הדבר שאנחנו רוצים במדויק ולא לוותר עליו, הוא אחת המטרות הקשות איתן אנחנו מתמודדים בכל יום בחיינו.
במרבית המקרים אנחנו לא מצליחים להגיע אליהן , אבל רוזה נחושה ומחויבת להשיג את המטרה הזו.”

זוכה פרס השחקנית הראשית בפרסי גאודי – תחרות הקולנוע הקטאלני
זוכה פרס שחקנית המשנה והשיר הטוב ביותר בפרסי הגויה – האוסקר הספרדי
זוכה שישה פרסי מבקרי הקולנוע הספרדיים: ה סרט, הבמאית, השחקנית הראשית ושני שחקני המשנה.
זוכה פרס סינה אירופה לשחקנית הראשית.
זוכה פרס הקומדיה הטובה ביותר בתחרות פרסי פרוז .
זוכה פרס סנט ג’ורדי לסרט הספרדי הטוב ביותר

חתונתה של רוזה –

בימוי: איסיאר בויאין
תסריט: איסיאר בויאין ואליסיה לונה
הפקה: כריסטינה זומרגה, פבלו בוסי, לינה בנדנס, פרננדה דל נידו ואלכסנדרה לברט.
צילום: סרג’י גאירדו ובאטריז ססטרה
מוסיק ה: ונסה גאדה
עריכה : נאצ’ו רואיז קאפילס
שחקנים
רוזה: קנדלה פנה
ארמנדו : סרג’י לופז
ויולטה: נטלי פוזה
אנטוניו: רמון בראה
לינדה: פאולה אוסרה
ספרד/צרפת 2021 – 97 דקות. ספרדית, אנגלית ו צרפתית – תרגום לעברית ולאנגלית
הפצה בישראל סרטי נחשון בשיתוף רד קייפ

כתיבת תגובה