סרט ישראלי חדש עיניים שלי מילה של אמא נגה

“עיניים שלי” סרטו של הבמאי ירון שני בכיכובו של ערן נעים אוטוטו עולה לאקרנים. באנו  וצפינו… הרגשתי כאילו נתנו לי בוקס בבטן ויצאתי, חסרת נשימה… מילה של “אמא נגה”.

עיניים שלי
עיניים שלי

“עיניים שלי” מגולל את סיפורו של רשי (ערן נעים), קצין משטרה ותיק ומוערך שחי עם אביגיל אשתו (סתיו אלמגור) ועם יסמין, בתה המתבגרת מנישואיה הקודמים (סתיו פטאי). עבודתו תובענית והוא חשוף למקרים קשים על בסיס יומיומי, וגם בבית המצב מתוח, כשהוא אינו מוכן לקבל את התנהגותה המרדנית של בתו החורגת והשניים נמצאים במצב מתמיד של עימות. רשי נאחז בתקווה שהוא ואביגיל יצליחו להביא ילד לעולם, אך חייו מתהפכים כאשר שני נערים החשודים בסחר בסמים, מתלוננים שפגע בהם מינית והוא מושעה מעבודתו. נראה כאילו עולמו של רשי מתרחק ממנו, וככל שהחקירה בעניינו מתארכת הוא שוקע למקומות האפלים בנשמתו, כשהבושה וחוסר האונים חושפים צדדים מפתיעים שמתפרצים באישיותו.

עיניים שלי, סרט מרגש, סוחף, אין רגע דל, עלילה מדוייקת לחיים האמיתיים. תמיד כשאני צופה בסרט אני רצה עם הראש קדימה וצופה כבר את סופו. כאן, הסוף היה עוצמתי והרגשתי כאילו קיבלתי בוקס בבטן, הריאות נסחטו ונשארתי ממש ללא נשימה. סרט ישראלי טוב, משובח משחק מצויין של ערן נעים. ממליצה בחום 🙂 מילה של “אמא נגה”.

עיניים שלי (צילום: שי סקיף, ניצן לוטם)
עיניים שלי (צילום: שי סקיף, ניצן לוטם)

“עיניים שלי” סרטו עטור השבחים והפרסים של ירון שני (עג’מי) שביים, כתב וערך, זכה בפרסי אופיר לבימוי ולשחקן הראשי ערן נעים וכמו כן היה מועמד לפרסי התסריט והליהוק, ובמקביל הוכתר כזוכה הגדול בפסטיבל הסרטים ירושלים כשזכה בו זמנית בפרס הסרט הטוב ביותר, פרס השחקן הטוב ביותר לערן נעים ופרס חביב הקהל.
עיניים שלי (צילום: שי סקיף, ניצן לוטם)
עיניים שלי (צילום: שי סקיף, ניצן לוטם)

הסרט הוא החלק השני במסגרת “טרילוגיה על אהבה” שיצר שני, הכוללת את שלושת סרטי האפוס הקולנועי -” עירום” שיצא בשנת 2018, “עיניים שלי” ו”לידה”, שייצא בהמשך השנה. היוצר חוזר בטרילוגיה ובסרט זה בפרט, לשיטת עבודתו הייחודית שבזכותה הוא היה מועמד עם “עג’מי” לסרט הזר הטוב ביותר בטקס פרסי האוסקר בשנת 2010. צילומי הטרילוגיה התפרשו לאורך שנה שלמה, כששני השתמש ביצירתו בשחקנים לא מקצועיים שעוברים תהליך ארוך של היטמעות בדמות, שבסופו מצולמת העלילה באופן כרונולוגי ללא תסריט, ובטייק אחד ללא חזרות. התוצאות האותנטיות באופן מובהק, בוחנות את הדרך המקובלת לעשיית סרטים בגישה קולנועית יוצאת דופן, המטשטשת את הגבול שבין בדיה ומציאות ממשית.

הסרט יעלה לאקרנים ב 2.1.2020
עיניים שלי –

במאי, תסריטאי ועורך: ירון שני.

שחקנים ראשיים: ערן נעים, סתיו אלמגור, סתיו פטאי.

מפיקים: סער יוגב, נעמי לבארי.

מפיק שותף: מיכאל רויטר.

מפיקה בפועל: אלונה רפואה.

צלמים: שי סקיף, ניצן לוטם.

עיצוב פסקול: אביב אלדמע.

מלהקת: מאיה קסל.

חברת הפקה: בלאק שיפ הפקות סרטים בע”מ.

תומכים: קרן הקולנוע הישראלי, קרן גשר לקולנוע רב תרבותי, מועצת הפיס לתרבות ולאמנות, .ZDF/ARTE

 

כתיבת תגובה