סרט – משימה בלתי אפשרית : נקמת המוות חלק 1

משימה בלתי אפשרית: נקמת מוות-חלק ראשון הגיע לאקרנים. טום קרוז מוכיח שוב ושוב שהוא ורק הוא עושה את כל הפעלולים בסרט ולנו נשאר רק, לעצור את הנשימה ולנשום לרווחה כשהכל מסתיים. אהבתי מילה של “אמא נגה”.

משימה בלתי אפשרית (צילום באדיבות פורום פילם)

בסרט ‘משימה בלתי אפשרית: נקמת מוות-חלק ראשון’, אית’ן האנט (טום קרוז) וצוות משימה בלתי אפשרית יוצאים למשימה המסוכנת ביותר שלהם עד כה: למצוא את מיקומו של נשק חדש המאיים להביא לסוף האנושות כולה בטרם יפול לידיים הלא נכונות. כשהעתיד נתון בידיו וגורל העולם בסכנה, כוחות אפלים מעברו של אית’ן סוגרים עליו וכך מתחיל מרוץ קטלני ברחבי העולם. האנט יתעמת עם אויב מסתורי וכל יכול ויאלץ להבין שאין מטרה גדולה מהמשימה – אפילו לא חייהם של היקרים לו מכל.

קצת על ההפקה:

ב-6 בספטמבר 2020, יום הצילומים הראשון של הסרט “משימה בלתי אפשרית: נקמת מוות-חלק ראשון”, טום קרוז זינק עם אופנוע מצלע הר. ליתר דיוק, הוא נהג בהונדה CRF 250 בהתאמה אישית, וזינק מרמפה ייעודית שנבנתה במיוחד בצלע הר הלסטקופן בנורבגיה, פני סלע אנכיים בגובה של כ-1,200 מטר מעל פני הים. ואז הוא צלל 4,000 רגל לתוך הגיא שמתחתיו לפני שפתח את המצנח שלו בקושי 500 רגל מהקרקע.

כשנחת, הבמאי כריסטופר מק’קווארי וצוות מצומצם של כוכבי “משימה”  שהתאספו לצפות בצילום המכונן, נשמו לרווחה יחד. ואז קרוז התארגן ועשה הכל שוב שבע פעמים, רק כדי לוודא שהצילומים מושלמים.

“בכל פעם שירדתי מהרמפה זה היה מסוכן. זה סיכן את חיי. ורצינו לצמצם את זה למינימום”, אומר קרוז. “יש לנו אמירה בסרטי ‘משימה בלתי אפשרית’: ‘אל תהיו בטוחים. תהיו מוכשרים'”.

משימה בלתי אפשרית (צילום באדיבות פורום פילם)

הפעלול היה, בכל קנה מידה, המסוכן ביותר בקריירה של קרוז – וזה אומר משהו בהתחשב בכך שבסרטים קודמים של “משימה בלתי אפשרית” הוא ריחף, בין שאר הביצועים שומטי הלסתות, בחלק החיצוני של הבניין הגבוה בעולם (בורג’ ח’ליפה בדובאי, בסרט ‘קוד הצללים’), נתלה על צידו של מטוס איירבוס A400M בזמן שהיה בטיסה בסרט ‘אומת הנוכלים’ ושיגר את עצמו ממטוס בואינג C-17 גלובמאסטר III מגובה של 25,000 רגל, פתח את המצנח שלו במרחק של 2,000 רגל בלבד מהקרקע והפך לאדם הראשון אי פעם שביצע קפיצה בגובה רב בסרט ‘התרסקות’.

כמקובל כיום אצל קרוז, קפיצת האופנוע – שבה אית’ן האנט שלו מתקרב אל הקצה, עוזב את האופנוע ומבצע קפיצת BASE בסיכון גבוה בחלון שש השניות שיש לו לפני הפגיעה – הייתה זמן רב בתכנון. אחרי חזרות של שנה בבריטניה במהלך טרום ההפקה, עד שהמצלמות הסתובבו הוא השלים יותר מ-500 צניחות ו-13,000 קפיצות מוטוקרוס במוכנות להתכונן לפעלול המסוכן ביותר שאי פעם השלים על המסך.

משימה בלתי אפשרית (צילום באדיבות פורום פילם)

אבל האמת היא שהפעלול היה בראשו של קרוז הרבה יותר זמן מזה. “כשהייתי ילד קטן, הייתי עושה קפיצות משלי, בונה רמפות כדי לקפוץ עם האופניים שלי מעל פחי אשפה”, הוא מחייך.

‘נקמת מוות-חלק ראשון’ הוא שיאו של כל מה שקרוז למד במהלך ארבעת העשורים שלו בעולם הקולנוע, תוצר של מסע חייו אחר מיומנות בכל תחום שיידרש ממנו בכל זמן נתון.

“ככה חייתי כל חיי”, אומר קרוז. “כשהייתי צריך להרוויח כסף כילד, מה שעשיתי כי לא היה לנו, למדתי לגזום דשא טוב מאוד. בסרטים שלי הייתי צריך ללמוד איך להטיס מסוק, להכניס מכונית לפקק, לקפוץ ממטוס או לרדת מהר. מבחינתי זה אותו דפוס חשיבה.”

בצפייה, סרט מרתק. פעלולים בלתי נתפסים. וטום קרוז אחד יחיד שמתעקש לבצע את הפעלולים לבדו. בקיצור שעתיים וחצי עוצרות נשימה 🙂 אהבתי 🙂 מילה של “אמא נגה”.

משימה בלתי אפשרית (צילום באדיבות פורום פילם)

משימה בלתי אפשרית: נקמת מוות-חלק ראשון Mission Impossible: Dead Reckoning-Part 1

בימוי: כריסטופר מק’קווארי

הפקה: כריסטופר מק’קווארי, טום קרוז

תסריט: כריסטופר מק’קווארי, אריק ינדרסן

צילום: פראזר טגארט

עריכה: אדי המילטון

מוזיקה: לורן באלף

שחקנים:

טום קרוז, היילי אטוול, וינג ריימס, רבקה פרגוסון, סיימון פג, ונסה קירבי, פום קלמנטיף

ארה”ב, 2023

אורך הסרט 163 דקות

כתיבת תגובה