פסטיבל ׳מיפו עד אגריפס׳ 2020 יוצא לדרך!

פסטיבל המחול “מיפו עד אגריפס” 2020 יוצא לדרך !  הפסטיבל מפגיש גם השנה, בין שוק מחנה יהודה למחול עכשווי והוא חגיגה המשלבת בין תרבות לאוכל ירושלמי בחוויה אותנטית תוססת וצבעונית.

קורלי ותומיליו (צילום: מקס לינסקי)
קורלי ותומיליו (צילום: מקס לינסקי)

פסטיבל של תרבות, קולינריה, גוף ומקום נפגשים להרפתקה לילית בירושלים, בין התאריכים 9-10 בספטמבר 2020, החל מהשעה 19:00 ב – 4 מוקדי התרחשות במתחם הרחובות יפו עד אגריפס הסובבים את שוק מחנה יהודה.
כל המופעים בהרשמה מראש:

 • מופעים בתשלום:
  • מופעי מחול וארוחה:
   • ׳ג’קי בשוק׳: “ג’קי קנדי” מובילה סיור בתנועה בין פינות נסתרות ודוכני השוק. הסיור מסתיים בארוחה אותנטית במסעדת ‘רחמו’.
   • ׳דיורמה׳ – Dinner & a Show׳‘: מופע וארוחת שף (איל אסולין) המתקיימים בפטיו של בית אליאנס
  • מופעים בחינם, פתוחים לקהל הרחב (יש להירשם מראש):
   מיה יוגל (צילום: אפרת מזור)
   מיה יוגל (צילום: אפרת מזור)

   • המופע ׳הליכה לילית׳ – דואט לעת ערב, במרפסת הגג הקסומה של מרכז ‘מוסללה’, מעבדה לחקר עירוניות יצירתית בת קיימא.
   • המופע RESTING BEACH FACE במרתף של בית אליאנס

במסגרת הפסטיבל יוצגו יצירות מחול ובכורות.  בין היוצרים: קורלי לאדאם ותומיליו מינץ, מיה יוגל, אורי לנקינסקי  ואבידן בן גיאת.  הפסטיבל מנוהל אמנותית על ידי סופיה קרנץ.

אבידן בן גיאת (צילום: אפרת מזור)
אבידן בן גיאת (צילום: אפרת מזור)

אלעד שכטר, מנכ”ל פסטיבל ׳מיפו עד אגריפס׳ מציין בהתרגשות: “דווקא עכשיו אנו רואים חשיבות גדולה לקיים את הפסטיבל שכולו תרבות יוצרת, במרכז הכי אותנטי וחי של ירושלים, שוק מחנה יהודה.  השנה אירועי הפסטיבל יתקיימו במסעדות, מלונות, מרכזים מיוחדים ומרחבים אורבניים בעיר וזאת במטרה להעניק את החוויה הירושלמית והמפגש הייחודי עם יצירה ויוצרים.  אנו מחויבים, כמובן, לעמוד בכל ההנחיות של העת האחרונה, ומזמינים את הקהל להיות חלק מהחוויה.”
פסטיבל ‘מיפו עד אגריפס’ אשר הפך למסורת בעיר, מציג מופעים ייחודיים וחדשניים, המתאפיינים ביחס הלא שגרתי והקשר האותנטי והבלתי אמצעי שנוצר בין הקהל לאמנים, בין מחול לאוכל, בהשראת השוק ובקרבתו.
ג'קי בשוק - יצירה של אורי לנקינסקי (צילום: אפרת מזור)
ג’קי בשוק – יצירה של אורי לנקינסקי (צילום: אפרת מזור)

קבוצת מחול ק.ט.מ.ו.ן היא ארגון תרבותי שהוקם על ידי הכוראוגרף אלעד שכטר בירושלים בשנת 2012. הקבוצה פועלת מתוך הכרה שמחול מאפשר מפגשים בלתי אמצעיים וחוויות משותפות, דרכם ניתן להניע שינוים חברתיים ולתווך בין קהילות שונות. לאמני גוף ותנועה, יכולת רגישה לחבר ולגשר פערים בין תרבויות המתקיימות זו לצד זו.
כל פעילות הקבוצה מבוססת ומעודדת שיתופי פעולה בין-תרבותיים מגוונים ויצירת חוויות אינטנסיבית של מפגש בין גוף למקום. בכך מותירה חותם תנועתי ורעיוני במרחב הציבורי הירושלמי וברחבי העולם.
ק.ט.מ.ו.ן. רואה את הכח החיוני של אמנות המחול בעיקר כשהיא מחוברת לקונטקסט שבה היא נוצרת – למכלול תרבותי-אורבני. כך היא הופכת לכלי לפיתוח שיח על חוויות הגוף האנושי.
ק.ט.מ.ו.ן מאמינה ביכולת של אמנות להוות מנוע ליצירה של שינוי חברתי.  פסטיבל ‘מיפו עד אגריפס’, מיסודה של הקבוצה, מציג מחול המחבר בין אנשים.  מחול שמציג את התרבות הישראלית הייחודית במיטבה, ונותן לגיטימציה לקהל לחשוב, להרגיש, לטעום, לרקוד, לשמוח ולהיחשף לאומנות איכותית במקומות ייחודיים בעיר.
פרטים נוספים, מועדי מופעים, הרשמה מראש (גם למופעים ללא תשלום, בשל ההנחיות) ורכישת כרטיסים באתר:
www.catamon.com
מצ”ב קישור לרכישת כרטיסים גם בפייסבוק: https://www.facebook.com/events/951258628721463/
וכן קליפ קצר  מתוכו :   https://vimeo.com/447122867

כתיבת תגובה