הפריקסה של חיימיקו – מגיע לעיר הגדולה

רשת הפריקסה של חיימיקו, חיים רופא, מגיעה לעיר הגדולה ופותחת סניף חדש בתל אביב, סניף שביעי של הרשת. גם פה תמצאו את מתכון הפטנט הייחודי שלו ועוד חידושים מרעננים בתפריט . מילה של “אמא נגה”.

מה שהתחיל מפריקסה הפך לאימפריה והפקה שלמה סביבו. 

רשת הפריקסה של חיימיקו, הסנדויץ’ התוניסאי עבר מספר שדרוגים והפך לכדי מעדן ייחודי שכבש את בטנם ולבם של מירב אנשי ארצינו וכעת מגיע גם אל סניף ת”א, בניהולם של שירן ועוז כהן.

כאן תמצאו תפריט מגוון הסובב סביב הפריקסה וקיימות גם אופציות צמחוניות וטבעוניות ואף גירסה מתוקה לקינוח. הכול עובר דרך שמן רותח, אך לדברי חיימיקו יש פטנט במתכון סודי, כך שהפריקסה לא סופח הרבה שמן ועם זאת יוצא תפוח וקריספי בחוץ ונימוח מבפנים.

מבחר של תוספות

השוס בתפריט הוא ההמצאה של חיימיקו – בוריקסה: פריקסה ובתוכו בוריק ביצה/תפו”א ואלה מוטמעים בפריקסה, כאשר אליו משדכים מגוון ירקות וגם מטבלים כמו מטבוחה, צ’ירשי, רוטב פלפלים, לימון כבוש ועוד…שכבה על שכבה, כשכל נגיסה משחררת שכבה נוספת של טעמים. בכל ביס הבוריקה מתפצחת אל חלל הפה וכל התוספות משתחררות במלוא ההנאה.

הפריקסה של חיימיקו
בוריקסה

אם תשאלו את חיימיקו הכול התחיל לפני כעשור כשבסך הכול התכוון להקים דוכן אוכל קטן בהוד השרון עבור אמו לתעסוקה ועבור אביו אשר היה בעסקי ההובלות לקראת פנסיה ועם זאת היה נחוש להמשיך לעבוד. אלא שעד מהרה הפך המקום למוקד עלייה לרגל. תוך זמן קצר גמלה בליבו של חיים ההחלטה להצטרף לניהול העסק המשפחתי המוצלח.

הוזמנו לסקר, כפי שכבר כתבתי אני אוהבת אוכל פשוט לצד אוכל גורמה. הפעם הגענו לאכול אוכל פשוט אבל, וואווו כמה שזה טעים.

יום לפני ההשקה, הבחנתי בסניף של ‘הפריקסה של חיימיקו, בפתח-תקווה במרכז המסחרי של אם המושבות, ליד חצי חינם. שמחתי 🙂 אמרתי טוב גם לנו מגיע אוכל טוב 🙂

אז, מה זה בעצם פריקסה ? הפריקסה הוא מאכל תוניסאי מסורתי, מעין לחמנייה מטוגנת ממולאת. המילוי המקובל לפריקסה הוא טונה, תפוחי אדמה מבושלים, ביצה קשה, אריסה ולימון כבוש. ישנם גם מילויים נוספים אשר מקובל למלא בהם את הפריקסה כמו פלפל חריף, צלפים, מלפפון חמוץ, זיתים, סלט גזר או דלעת חריף, מטבוחה ועוד…

הסניף השביעי (555) שוכן ברח’ קינג ג’ורג’ 81 בת”א (ליד הסנטר) . אני, לא רגילה לאכול פריקסה, לא מכירה את המאכל מהבית, ותכלס הוא מצטייר לי מלא שמן, לחמניה מטוגנת, אמרתי נאכל חצי. תשמעו… נעמדתי קרוב ראיתי איך הלחמניות (הפריקסה) יוצאת ללא שמן !!! ממש כך, היא לא ספוגה בשמן. שאלתי איך זה יכול להיות? חיימיקו צחק ואמר “פטנט שלנו..” שאלתי את אמא שלו ענתה לי את אותה התשובה. בקיצור, כל טוב הוכנס ללחמניה החמה והפתעה בוריקת ביצה. את כל הסלטים הם מכינים במקום הכל טרי טרי וטעים… אמאל’ה 🙂 . נסו ומבטיחה לכם שתהנו 🙂 מילה של “אמא נגה”.

“הפריקסה של חיימיקו” צבר תאוצה וכיום קיימים בארץ סניפים בחדרה, פתח תקווה, 2 בראשון לציון, הוד השרון, ירושלים וכעת נפתח הסניף השביעי בת”א.

כולם בכשרות בד”צ בית יוסף. ובקרוב ייפתח סניף שמיני.

לדברי הבעלים ההמלצה היא להגיע רעבים מאוד מאחר וכל מנה היא בגדר ארוחה גדושה ומשביעה וכפי שמסכם חיימיקו “רק מי שטועם מבין”.

צילום: איל קרן

הפריקסה של חיימיקו

סניף קינג ג’ורג’ 81 ת”א

שעות פעילות: 

ראשון-רביעי – 10:00-00:00

חמישי- 10:00-01:00

שישי – 10:00 ועד שעתיים לפני כניסת השבת

מוצ״ש – שעה לאחר צאת שבת ועד 01:00

שירות משלוחים:  https://haimiko.orderss.co.il

נייד 052-3436364

כתיבת תגובה