פרפקט אהילים – אהילים בעיצוב אישי

בואו נדבר קצת על עיצוב, על אהילים בעיצוב אישי, אהילי בוטיק כחול-לבן אצלינו בבית, שמיוצרים מחומרים אישיים שלנו כמו מפה שאנחנו אוהבים, גובלן של סבתא שאנחנו רוצים לשמר או כל בד אחר שמרגש אותנו ועוד… הכירו את אריאל ומתי גרג’י מ’פרפקט אהילים’ מעצבי אהילים. מילה של “אמא נגה”.

פרפקט אהילים
פרפקט אהילים

לפני שבועיים קיבלתי הצעה להכיר את מתי ואריאל גרג’י מ‘פרפקט אהילים’, אב ובנו, אומנים מיוחדים המייצרים אהילים בעיצוב אישי. ראיתי  כמה תמונות והחלטתי למרות הקורונה, למרות המסיכות וכל האיסורים מסביב, לשים מסיכה, להיכנס לרכב ולהגיע לת”א, לבית המלאכה שלהם ברח’ קיבוץ גלויות 73 בת”א. שם, מתרחש הקסם 🙂 שם בונים, מעצבים וגם מרכז התצוגה, הכל נמצא במתחם אחד.
כבר בכניסה לחנות, התרגשתי, מאד אהבתי את מה שראיתי אהילים במגוון גדלים, במגוון צורות, בשלל צבעים, בדים בקיצור חגיגה לעיניים.
פרפקט אהילים מתי גרג'י בפעולה
פרפקט אהילים מתי גרג’י בפעולה

בכניסה הכרתי את מתי גרג’י ואשתו המנהלים את המקום, בחדר האחורי, הסדנא, בה שולט האב והמייסד אריאל, בקומה מעל, בית המלאכה ובו מייצרים את המסגרות (הקונסטרוקציה שעליו מרכיבים את הבד). כל העבודה נעשית במקום מעצבים, חותכים מלחימים גוזרים, בונים, משחזרים, מתקנים ומייצרים אהילים וגופי תאורה ממגוון חפצים, כלים וטקסטורות והופכים אותם ל One Piece .
‘פרפקט אהילים’ זה הוא עסק משפחתי ותיק מהבודדים כיום בארץ המתמחים בייצור וחידוש אהילים וגופי תאורה – כחול לבן. את החברה הקים האב אריאל גרג’י ב – 1979 עם שותף, לאחר מכן צרף את הבן מתי כמנהל עבודה וב-2017 העביר לידיו את מוט הניצוח.
פרפקט אהילים - מתי גרג'י והגובלן
פרפקט אהילים – מתי גרג’י והגובלן

מתי גרג’י, אמן בנשמה, מצליח להפוך בבית המלאכה שלו (שלצד הגלריה במקום) את הגובלן הישן של סבתא, המפה והמפיות הרקומות מפעם, התמונות, טפטים, בדי ריפוד, וילונות ועוד ועוד לגופי תאורה מרהיבים. הפריטים שעם השנים הופכים ללא רלבנטיים או לא שימושים, זוכים לחיים חדשים אחרי שמתי גוזר, מדביק, מלחים ומשחיז בהתאם לכל סגנון עיצוב רצוי הוא הופך בעבודת יד מוקפדת כחול-לבן את הפריטים לגופי תאורה ייחודים הניצבים בכבוד ברחבי הבית.
עם השנים התפתח העסק והפך למוביל בתחומו. כיום ניתן למצוא את חתימתם של אריאל ומתי בפרויקטים אמנותיים ועיצובים מרכזיים, כמו חדרו של חיים ויצמן, המרכז למורשתו של מנחם בגין, תיאטראות כמו הקאמרי, הבימה וגשר ואצל שורה של אנשי ציבור מובילים בסצנת העיצוב והאדריכלות.
פרפקט אהילים
פרפקט אהילים

מתמחים בפתרונות תאורה לכל חלל וצורך, מייצרים גופי תאורה המשלבים בין עבודת יד מסורתית לטכנולוגיות מתקדמות, מבצעת פרויקטים מורכבים של תאורה במשרדים, בתי מלון, מסעדות ומוסדות מציעה כיום  גם לקהל הפרטי ליהנות ממעשה האמנות בבית ומאפשרת הזמנות אישיות לחידוש מנורות ואהילים.
בשנים האחרונות תופס סגנון הוינטג’ תאוצה בישראל, גם בתחום התאורה, והשנה זה השיא. את החודשים האחרונים בילו הישראלים בבית, כשהם מנצלים את הסגר לסדר אך רבים מאיתנו מתקשים להיפרד מהחפצים המעלים בנו זיכרונות נעימים.
ומה אני רואה במקום? אישה שהביאה גובלן שהיה שייך לסבתא ונשאר בבית, לשמור, להיזכר, לזכור אבל, הגובלן מקופל בארון ומעלה אבק. מתי מסביר לי ומדגים “…את הגובלן אנחנו מדביקים על מצע, גוזרים ויוצרים ממנו אהיל. כך משמרים את הזיכרון של סבתא ונהנים ממנו..” התרגשתי, חשבתי על המפות והמפיות שיש לי, עבודות יד של סבתא של בעלי, שמעלות אבק בתיק שבהן אני שומרת אותן, כמה יפה יהיה לעשות מהן אהיל 🙂 .
פרפקט אהילים
פרפקט אהילים

בעודי מסתובבת בין הפריטים היפים והמרגשים אני מבחינה בבקבוק, לשאלתי מתי  אומר ש”אחת הביאה לנו בקבוק מיוחד ששמרה כזיכרון מאירוע מסוים הוא הפק את הבקבוק וסידר אותו, הרכיב עליו אהיל והפך למנורה”.
ממליצה לכם בחום, להגיע ולראות את הקסם מתרחש לנגד עיניכם 🙂 מילה של “אמא נגה”.
פרפקט אהילים – רחוב דרך קיבוץ גלויות 73 ת”א.
טלפון: 072-338-997,
אתר המותג: www.perfect-ls.co.il
וגם בפייסבוק: פרפקט אהילים ובאינסטגרם: perfectlmp

כתיבת תגובה