תערוכה – 'הדוב האהוב שלי'

״הדוב האהוב שלי״ היא תערוכה המתמקדת בסיפורי אהבה בינינו לבין הדוב, שמתקיימת בגלריית יונטי ארט ביפו. התערוכה מיועדת לכל המשפחה והכניסה ללא תשלום.

תערוכת דובים עמותת יונטי ארט (צילום יח"צ)
תערוכת דובים עמותת יונטי ארט (צילום יח”צ)

איך הפך הדוב בעל חיים מאיים ומסוכן במציאות לדובון חביב ולחיית הדגל של תעשיית הצעצועים, שסוחפת אחריה מיליוני ילדים ואף מבוגרים, בכל רחבי העולם? אולי זאת הפרווה, אולי העגלגלות ואולי הגמלוניות. נדמה לעיתים כי מדובר בקונצנזוס: כולם אוהבים דובי צעצוע.
רשימה ארוכה של דובים  מפורסמים שזכו לתהילה, בניהם:  פו הדוב, דובוני אכפת לי, דובי לא לא, באלו ועוד שהפכו גם לגיבורים ספרותיים אהובים.
כך נולדה תערוכה חדשה וראשונה מסוגה: ״הדוב האהוב שלי״ שמתקיימת בגלריית יונטי ארט ביפו,  המתמקדת בסיפור אהבה זה. התערוכה מיועדת לילדים ולכל המשפחה ומדגישה את עולם האגדות מאז המאה ה – 19 מהסיפור המפורסם זהבה ושלושת הדובים.
תערוכת דובים עמותת יונטי ארט (צילום יח"צ)
תערוכת דובים עמותת יונטי ארט (צילום יח”צ)

התערוכה מציגה את הרכות של הדוב הכל כך אופיינית לו בשילוב אלמנטים שונים המשלבים  אופנה, צבעים,  ואת כל  גווניו.
בתערוכה מוצגים מעלה מ 30 דובים שונים, יצירות מקוריות של האומנית אילנה חבס . כל הדובים עשויים מחומרים טבעיים בסגנון וינטאג’.
האומנית אילנה חבס אומרת על התערוכה: “אני מעצבת צעצועים בסגנון “teddy bear” מבחינתי זה היה בעיקר תחביב, אבל כמו תמיד, כל תחביב שעושים אותו טוב, צומח למשהו גדול יותר”.
Unity Art House –  גלריה קהילתית של עמותת יוניטי ארט שנוסדה  ללא כוונות רווח, שמטרתה לסייע לאומנים ישראלים לקדם את יצירותיהם. בגלריה מתקיימות תערוכות רבות (קבוצתי ויחיד), פסטיבלים וירידים, סדנאות לילדים ומבוגרים, ימי כיף לחברות וארגונים ואירועים שונים.
תערוכת דובים עמותת יונטי ארט (צילום יח"צ)
תערוכת דובים עמותת יונטי ארט (צילום יח”צ)

הגלריה ממקמת ברחוב  דוד רזיאל 6, יפו – טלפון לתיאום סיור – 054-3544218.
לסיור ווירטואלי: https://www.facebook.com/unityartproject/
התערוכה תיערך עד ה 30.6 – מיודעת לכל המשפחה – ללא תשלום.

כתיבת תגובה