תערוכה – חיות ליל קיץ

“חיות ליל קיץ” תערוכה חדשה לכל המשפחה שתפתח ב – 20 ליולי במוזיאון א”י תל אביב, התערוכה מציגה  מעל 30 פסלי חיות ענק שפוסלו ע”י האמן אהרל’ה בן-אריה מילה של “אמא נגה”. 

חיות ליל קיץ (צילום: עופרה פנחס)
חיות ליל קיץ (צילום: עופרה פנחס)

מאת : עופרה פנחס.
לעת ערב, כשהשמש מתחילה לשקוע, חצר גינת מוז”א (מוזיאון ארץ ישראל) מתעוררת לחיים וברקע נשמעים צלצולי פעמונים, קולות של חיות ולאט לאט נדלקים האורות וחיים שלמים נפרסים בחצר המוזיאון.
בתערוכה תוכלו לפגוש את התרנגול שקורא בקול, אריה, פיל, דג, נחש, סוס ועוד המון חיות נוספות שחלקן פוסלו לגובה מעל 7 מטרים.
כל חיה עומדת בפני עצמה, אולם ההצבה שלהן יחד מזכירה שילוב בין גן חיות קדמוני, אירוע אמנות אלטרנטיבי ופרק שעשועים שיצא מכלל שליטה.
״אני חושב עם הידיים, עם קצות האצבעות. אני מבין מה צריך לעשות ואז שוכח הכול ומתחיל לשחק; נותן לאינטואיציה להדריך אותי, פשוט מתחיל לשחק כמו ילד״’ כך מספר לנו ארהל’ה בו אריה, שחוגג 40 שנה, מאז החל לפסל.
חיות ליל קיץ (צילום: עופרה פנחס)
חיות ליל קיץ (צילום: עופרה פנחס)

אהרל’ה בן אריה מתמחה בפיסול חוצות גדול־ממדים שמוצג בגני שעשועים ובפארקים ציבוריים, בארץ ובעולם. עד היום, למרות הניסיון העשיר והמורכבות הטכנית הגדולה, הוא רואה במהלך האמנותי המזוהה עמו, פעולה אינטואיטיבית – יצירה באמצעות עשייה.
נקודת המוצא של בן אריה היא חקירה של החומרים שבהם הוא יוצר, ושבאמצעותם באה לידי ביטוי החשיבה היצירתית שלו. האוצר והאמן איזיקה גאון, אמר עליו ש״נקודת המוצא שלו מעוגנת בחומר, או יותר נכון במפגש בין החומר לקונספט. המה והאיך הולכים תמיד יחדיו. עבודותיו מורכבות מעשרות אלמנטים השלובים זה בזה ומצטרפים לשלמות צורנית אחת״.
חיות ליל קיץ (צילום: עופרה פנחס)
חיות ליל קיץ (צילום: עופרה פנחס)

החיות ״מזמינות״ את הקהל להתהלך ביניהן, אולם, בניגוד לתערוכות אמנות ״רגילות״, אלו לא פסלים לראותם בלבד. כולן, עד האחרונה שבהן, מאפשרות למבקרים לגעת, להזיז וליצור איתן אינטראקציה. בפעולה פשוטה, כל ילד יכול לגרום להן לפרוש את כנפיהן, לפתוח את פיהן או לכשכש בזנבן. כך בכל ערב יתעורר לחיים עולם חדש ומופלא בגן המוזיאון – עולם שמשלב משחק והרפתקה, שעשוע ויצירה, דמיון ומלאכה.
בתערוכה, תוכלו להיכנס לספינה ולהפליג למרחקים לשמע צלצולי פעמונים ולטפס למעלה למגדל ולקרוא בקול גדול.
חיות ליל קיץ (צילום: עופרה פנחס)
חיות ליל קיץ (צילום: עופרה פנחס)

הייחודיות של התערוכה שניתן להפעיל את כל החושים, לצלול למחוזות הדמיון ולא רק לראות, אלא גם ניתן לגעת בחיות, לטפס עליהן, לסובב ידיות שישמיעו קולות של חיות נוהמות, לצלצל בפעמונים ולהרגיש שגן חיות קדמוני והטבע מתעוררים לחיים.
התערוכה “חיות ליל קיץ” מיועדת לכל המשפחה, ניקרת בה מחשבה והשקעה רבה הנעה בין אומנות מודרנית לבין חיבור לטבע.
ארהל’ה בן-אריה אמן שפסליו מוצגים ברחבי ישראל והעולם מאפשר לנו להתחבר לעולם של אומנות, טבע וסיפור בחצר מוז”א (מוזיאון א”י) ובעזרת פסליו המיוחדים לוקח אותנו למסע קסום בתוך גן החיות שפיסל בחצר המוזיאון.
התערוכה כוללת ערכת חיות לכל ילד בסדנת יצירה אמנותית ומדהימה,המציעה לכם אפשרות  ליצור מעל 20 דמויות של חיות שונות, ספרון מאוייר לכל משפחה והשתתפות בחידון גדול נושא פרסים.
נהננו מאד וממליצים לכם בחום להגיע ולבלות עם הילדים 🙂 מילה של “אמא נגה”.
חיות ליל קיץ (צילום: עופרה פנחס)
חיות ליל קיץ (צילום: עופרה פנחס)

אוצר התערוכה: יובל סער
סופרת ומאיירת: עינת צרפתי
תאריכי התערוכה: 20 ליולי 2019 עד 30 לאוגוסט 2019 (למעט ט’ באב)
כתובת: מוז”א (מוזיאון א”י) רח’ חיים לבנון 2, רמת אביב
התערוכה תהיה פתוחה בימים ראשון עד שבת (למעט שישי) מהשעה 18:30 עד 21:30.
כרטיס מלא – 90 ₪ | כרטיס במכירה מוקדמת – 75 ₪ | כרטיס משפחתי (עד 4 נפשות) – 275 ₪.
ישנן הנחות דרך החברות השונות.
רכישת כרטיסים באתר איוונטים www.eventim.co.il
אתר המוזיאון: https://www.eretzmuseum.org.il/1118/

כתיבת תגובה