מצעי פרקל של סוהם – מילה של "אמא נגה"

אני אוהבת להתפנק בחדר השינה. תכלס, זה ה-חדר האינטימי שלי 🙂 והפינוק מתחיל כמובן באווירה ובמצעים. שמעתם על מצעים פריכים? מקררים? מילה של “אמא נגה”.

מצעי פרקל של סוהם
מצעי פרקל של סוהם

…. אני בתוך הבית שלי, בתוך החדר האינטימי שלי האינטימי שלי, שלי ה-חדר… כך כתב אסף אמדורסקי בשיר שלו “החדר האינטימי שלי” וכך בדיוק אני מרגישה בחדר האינטימי שלי, עם מצעים מבד פרקל, פריך המקנה תחושה נעימה של קירור בחום הזה.
אז, מה זה מצעי פרקל? או, טוב ששאלתם 🙂
פרקל היא אריגת שתי וערב קלאסית בצפיפות חוטים גבוהה יחסית. מצעים באריגת פרקל עשויים מ- 100% כותנה מזן פימה בעלת סיבים ארוכים, צפיפות 270 לאינץ’. ככל שהחוטים שמשתמשים לאריגת הבד דקים יותר, כך צפיפות החוטים עולה, והמגע של הבד נהיה מעודן וחלק יותר. רק חוטים הנטווים מהכותנה המשובחת ביותר, בעלת סיבים ארוכים במיוחד, יכולים להגיע לצפיפות חוטים גבוהה. לכן, צפיפות החוטים מהווה אינדיקציה גם למגע הצפוי מהבד, וגם לאיכות הכותנה ממנו נטווה.
מצעי פרקל של סוהם (צילום באדיבות יח"צ)
מצעי פרקל של סוהם (צילום באדיבות יח”צ)

מצעי פרקל מאווררים מאוד ומצטיינים בעמידות יוצאת דופן. התחושה במגע היא של פריכות קרירה, מצעים אלה מתאימים לאקלים הישראלי ובפרט לאנשים שנוטים להתחממות בלילה.
מהי כותנה מצרית, או כותנה מזן פימה?
כותנה מצרית היא כינוי שגור (אם כי מטעה) לכותנה מזן מיוחד בעל סיבים ארוכים במיוחד, הידוע גם ככותנה מזן פימה, כותנה ארוכת סיבים (extra-long staple ELS), ובארה״ב – סופימה. זן תובעני זה של כותנה קשה ויקר לגידול (לכן מחירו לרוב כפול או יותר מכותנה רגילה), אך הוא נותן תמורה בדמות סיבים ארוכים ורכים במיוחד. מקורו ביבשת אמריקה, שם טופח והושבח במשך עידנים, אך הוא זכה לכינוי ׳כותנה מצרית׳ לאחר שהובא למצרים לפני כמאתיים שנים, גודל שם בהצלחה רבה וייוצא לכל העולם.
מצעי פרקל של סוהם (צילום באדיבות יח"צ)
מצעי פרקל של סוהם (צילום באדיבות יח”צ)

בשונה מבדים מעודנים אחרים, בדים העשויים מכותנת פימה ניתנים לכביסה במכונה, וגם כמעט חסינים להיווצרות כדורי סיבים, שנוטים להופיע על פני בדי כותנה אחרים אחרי כ-10 כביסות. בזכות הסיבים הארוכים, בבדי כותנת פימה לא נוצרת התכדררות סיבים זו, כך מצעים מכותנת פימה נהנים מאריכות ימים יוצאת דופן, בנוסף לרכות והברק הייחודי שלהם. הסיבים הארוכים גם משפרים את זרימת האוויר ויוצרים סביבת שינה מאווררת ומוליכת לחות.
קיבלתי לסקירה מצעים מבד פרקל, חייבת לציין שהם בדיוק כפי שכתבתי… פריכים, מצננים ולאחר כמה כביסות אין התכדררות של הסיבים. הם ממש כמו חדשים, נעימים ומקררים 🙂 ממליצה בחום 🙂 מילה של “אמא נגה”.
כדאי לכם לדעת שהמצעים שלי הם של חברת סוהם, שמייצרים מצעים גם מסטן. המצעים של סוהם מיוצרים במפעל הטקסטיל האחרון שנותר בישראל, ואשר שמו הולך לפניו בעולם כיצרן של מצעי יוקרה למותגי עלית.
מצעי פרקל של סוהם (צילום באדיבות יח"צ)
מצעי פרקל של סוהם (צילום באדיבות יח”צ)

וממש עכשיו, SOHAM (סוהם) מביאה לישראל את המהפכה הצרכנית האינטרנטית בתחום הטקסטיל לבית, עם מוצרים מהאיכות הגבוהה ביותר במחירים ברי השגה: מצעי סאטן ופרקל במגוון צבעים וסגנונות עדכניים, ההופכים את חדר השינה לשיקי ונעים לעין.
כל המוצרים של סוהם מגיעים עם התחייבות לשביעות רצונכם – לכן אימצה החברה מדיניות החזרות שמאפשרת לצרכנים להיות בטוחים לגמרי ברכישתם. הלקוחות נהנים מתקופת ניסיון של 90 ימים בכל רכישה, ואם אינם מרוצים מהמוצר מכל סיבה שהיא, ייאספו שליחי חברה את המוצר ללא כל תשלום, והתשלום המלא תמורת רכישתם יוחזר, או שהמוצר יוחלף במוצר אחר.
וכל זאת בזכות מודל פעולה אינטרנטי יעיל והקירבה למפעל, סוהם יכולה להציע בישראל מצעים ברמה הגבוהה ביותר, כזו שהיתה עד עכשיו שמורה בעיקר לייצוא לארה״ב ואירופה, ובמחירים נוחים, המקבילים או אף נמוכים ממחירם של מצעים מאיכות נמוכה יותר, המיובאים מסין או הודו.
עוד נתון חשוב, בארץ הגובה המקובל לסדינים הוא 30 ס״מ, שמתאים למזרנים עד גובה 28 ס״מ. סוהם מציעה אפשרות לרכישת מצעים בגובה 38 ס״מ, שמתאימים למזרנים עבים או למי שמשתמש בשכבת נוחות מעל המזרן כי סדין במידה הנכונה יושב יפה יותר על המזרן מאשר סדין גדול מדי וגם עולה פחות.
להשיג באתר סוהם : soham.co.il