5 טיפים לשאיבת אבק נכונה ויעילה

נקיונות פסח והסגר הכפוי גורמים לכם לשאוב אבק מכל חלקי הבית? ובכן, ייתכן שאתם בכלל עושים זאת בדרך הלא נכונה ומשיגים תוצאות ירודות. שוחחנו עם טום מק’ווי, מהנדס דייסון, החברה שפרצה את הדרך בטכנולוגיות שאיבת האבק, וקיבלנו ממנו 5 טיפים מעניינים ומקוריים על הדרך הנכונה לשאוב אבק.

טיפים לשאיבת אבק (צילום באדיבות יח"צ)
טיפים לשאיבת אבק (צילום באדיבות יח”צ)

תשאבו לאט
אבק כולל בתוכו מרכיבים שונים, ביניהם: אלרגנים, בקטריות, וירוסים וקרדיות אבק. חלקיקי אבק אלו “תקועים” באופן מכני ו/ או אלקטרוסטטי במשטחים ומצויים בעומקם של שטיחים, מזרנים וספות. המשמעות של כך היא, ששואבי אבק צריכים להפעיל עוצמת שאיבה למשך זמן מסוים בכדי לשחרר אותם ממקומם ולשאוב אותם למכשיר. שאיבה איטית יותר תאפשר את הזמן הנדרש לשואב להגיע לתוצאה אופטימילית.
חזרו על אותו אזור – אך לא לעיתים קרובות מדי
מעבר על אותו משטח עם שואב האבק יותר מפעם אחת נותן למכשיר את האפשרות לנקות אותו טוב יותר. הפעמים הרצויות על פי מחקרים שנעשו בנושא הן פעמיים עד שלוש. מעבר לכך, לא תשיגו תוספת משמעותית לאיכות ועומק הניקיון.
טיפים לשאיבת אבק (צילום באדיבות יח"צ)
טיפים לשאיבת אבק (צילום באדיבות יח”צ)

שאבו אבק בתדירות גבוהה
שאיבת אבק בתדירות גבוהה ממשטחים הנמצאים בשימוש שוטף, תמנע מלכלוך להצטבר עליהם ולהתקבע בעומקם. לצורך זה, שואבי אבק אלחוטיים הם מושלמים לעבודה נגישה ותכופה, ללא צורך להוציאם מאזור אחסנה, לחברם למקור חשמל ולהזיזם ממקום למקום. יתרון זה מעודד שימוש שוטף ותדיר בשואב האבק, ומונע התייחסות לשאיבת אבק כפרויקט המבוצע לעיתים רחוקות, בכל חלקי הבית בבת אחת, ורק ולאחר שאבק שקע במשטחים.
התאימו את מצב העוצמה בשואב האבק לצורך שלכם
טיפים לשאיבת אבק (צילום באדיבות יח"צ)
טיפים לשאיבת אבק (צילום באדיבות יח”צ)

רוב שואבי האבק כוללים מספר מצבי עוצמה המאפשרים את התאמת פעולת המכשיר לסוג המשטח ועוצמת הניקו הרצויה. מכיוון ששינוי מצבי שאיבת המכשיר משפיע על האופטימליות של פעולת הניקיון כמו גם על זמן פעולת שואב האבק, חשוב להבין את משמעות מצבי עוצמת השאיבה השונים; מצב Boost מיועד ללכלוך עיקש המצוי בעומק המשטח. מצב Eco מיועד לניקיון שוטף ורגיל. מצב Auto mode , מאפשר לשואב האבק להתאים ולשנות בעצמו את עוצמת השיאבה באמצעות חיישנים מתקדמים והאינטיליגנציה המובנית במכשיר.
טיפים לשאיבת אבק (צילום באדיבות יח"צ)
טיפים לשאיבת אבק (צילום באדיבות יח”צ)

הקפידו על תחזוקת שואב האבק
גם המנקה הנאמן ביותר זקוק לניקוי בעצמו וקצת יחס חם. תחזוקה שוטפת של שואב האבק, הכוללת בין השאר את שטיפת המסנן, ריקון מיכל האיסוף וניקוי המברשות יסייעו להבטיח את פעולת המכשיר, עוצמתו ותקינותו. מה שיחסוך לכם הרבה כסף וזמן לטווח הארוך.

כתיבת תגובה