איפה את, ברנדט ?

סרט חדש עולה לאקרנים ‘איפה את, ברנדט’ סרט קסום ומעורר השראה, פשוט סרט נפלא 🙂 רוצו לראות, מילה של “אמא נגה”.

איפה את, ברנדט (באדיבות יח"צ)
איפה את, ברנדט (באדיבות יח”צ)

הסרט ‘איפה את, ברנדט’ מבוסס על רב המכר המצליח מאת מריה סמפל שראה אור בשנת 2012 ובמהרה טיפס לראש רשימת רבי המכר של הניו יורק טיימס, ושמר על מעמדו זה לאורך שנה.
‘איפה את, ברנדט’ זוהי קומדיה דרמטית מעוררת השראה על ברנדט פוקס (השחקנית זוכת פרס האוסקר קייט בלאנשט), אם אוהבת אשר נאלצת לחדש את תשוקתה ליצירה לאחר שנים בהן משפחתה קדמה לכל. הבנתה החדשה לוקחת אותה להרפתקה אשר מציתה מחדש את תשוקתה לחיים ואף מובילה אותה לגילוי עצמי מחודש.
דמותה של ברנדט נעשתה צבעונית עוד יותר כאשר קייט בלאנשט (היפייפיה) נכנסה לנעלי הדמות ומשחקה מרגש ומאד נוגע ללב. עולמה של ברנדט פוקס הוא מצחיק מחד וגורם לדפיקות לב מאידך. ברנדט יכולה להיות עוקצנית, אך שובה לב באותה מידה.
איפה את, ברנדט (באדיבות יח"צ)
איפה את, ברנדט (באדיבות יח”צ)

קייט בלאנשט המגלמת את ברנדט התאהבה במורכבות של הדמות ובכך שהיא אמיצה ואינטליגנטית, ולהלן דבריה של קייט בלאנשט “זהו רומן מצחיק וכואב על אישה בעין הסערה, אשר מתקדמת במהרה אל עבר שינוי גדול ממדים בחייה,” אומרת בלאנשט. “כל הפסולת המנטלית שנוצרת מההתנגשות החזיתית בין מי שאתה למי ששאפת להיות ומכך להתקדם למי שאתה עשוי להיות – זו הנקודה בה אנו פוגשים את ברנדט ומשפחתה, במרכז המשבר. אני מאמינה שצריך לעבור רגעי כאוס מכיוון שאתה לא יכול לברוח מעצמך ומהדימוי של מי שחשבת שתהיה, מתישהו תהיה חייב להתעמת עם מי שאתה כדי שתוכל להתקדם מהמשבר – ולרוב זה קורה באמצע החיים.
איפה את, ברנדט (באדיבות יח"צ)
איפה את, ברנדט (באדיבות יח”צ)

“היו סיבות רבות שמשכו אותי לשחק תפקיד של אדם שהחולשות שלו כל כך נגישות. הדבר שהכי הזדהיתי אתו בדמות הוא ההבנה שאתה לא יכול לברוח מעצמך,” אומרת בלנשט. “ובמיוחד ככל שאתה מתבגר, אתה חייב להתמודד עם עברך ולקחת אחריות על מעשיך בטרם תוכל להתקדם.” בלאנשט הזדהתה עמוקות עם המחסום היצירתי של ברנדט. “כל יום!” היא מודה ומצחקקת. “איפה להתחיל? כמה זמן יש לך?” ומוסיפה, “ברור שאני מזדהה עם ברנדט, אחד הדברים שאתה נדרש אליהם במקצוע המשחק הוא לפתח עור של פיל, מכיוון שהכישלונות שלך פומביים, אך אתה גם לא רוצה להיות מזויף אל מול המצלמה או הקהל או לבני אדם באופן כללי שאתה עובד אתם. אתה חייב להיות פתוח לביקורות כל הזמן. ואם במקרה היית בר מזל ונחלת הצלחה או שתיים, אתה מתחיל להרגיש שיש לסביבה ציפיות ממך. אני חושבת שזה היה מקום שמאוד הזדהיתי אתו, ברנדט זכתה בפרס מק’ארתור (המוענק על גאונות ויצירתיות בכל תחום), ואחרי שהמענק עזר לה לבנות שני בניינים יוצאי דופן היא מרגישה יותר ויותר שמד הציפיות מהפרויקט הבא שלה עולה, אז היא מחליטה שהפרויקט הבא שלה, יהיה כלום. כך קל יותר להיעלם, אך עוד יותר קשה להגיח מחדש.”
‘איפה את, ברנדט’ סרט קסום, מרגש ומעורר השראה המזכיר לנו כל הזמן שצריך להינות מהדברים הקטנים של החיים. רוצו לראות 🙂 אהבנו מאד 🙂 מילה של “אמא נגה”.
Where’d You Go Bernadette 
איפה את, ברנדט (באדיבות יח"צ)
איפה את, ברנדט (באדיבות יח”צ)

בימוי: ריצ’רד לינקלייטר
תסריט: ריצ’רד לינקלייטר, הולי גנט, וינס פלמו
הפקה: נינה יעקבסון, מייגן אליסון, מריה סמפל, ג’יליאן לונגנקר, ג’ינג’ר סלדג’, בראד סימפסון
עריכה: סנדרה אדייר
צילום: שיין אף. קלי
פסקול: גרהאם ריינולדס
שחקנים:
קייט בלאנשט – ברנדט פוקס
קריסטן וויג – אודרי
ג’ודי גריר – ד”ר קורץ
בילי קרודופ – אלג’י ברנץ’
לורנס פישבורן – פול ג’לינק
אמה נלסון – ‘בי’ ברנץ’
 ארה”ב, 2019 אורך הסרט: 104 דקות

 

כתיבת תגובה