חיוך של מילון דולר. מילה של “אמא נגה”.

מי לא רוצה להתהדר בחיוך יפה ולחשוף שיניים צחורות? כמו שאומרים “חיוך של מיליון דולר?” גם אנחנו רוצים והחלטנו לבדוק. הגענו לכללית סמייל המציעה הלבנת שיניים. מילה של “אמא נגה”.

ד”ר שירן יד ואני

חיוך שחושף שיניים יפות ובהירות לא רק מעניק לנו מראה מצוֹדד, אלא גם מחזק את הביטחון העצמי שלנו. בעבר הלבנת שיניים הייתה כרוכה בהוצאה לא מבוטלת, אך במהלך השנים האחרונות עלות הלבנת שיניים פחתה בצורה ניכרת – וכך הפכה לטרנד לוהט. אבל לפני הכל – הבהרה קטנה וחשובה: המונח “הלבנת שיניים” הפך לפופולרי בקרב הציבור הרחב, אבל בשפה המקצועית של רופאי השיניים המונח הנכון והמדויק הוא “הבהרת שיניים”. (לקוח מהאתר של כללית סמייל). את ההבהרה יש לבצע מגיל 18 ומעלה.

ד”ר שירן יד

וכך מצויידת בחיוך הגעתי לסניף של כללית סמייל בכפר – גנים בפ”ת אל ד”ר שירן יד.

גילוי נאות, אני מאד אוהבת את הסניף הספציפי הזה של כללית סמייל. צוות הרופאים בו מצויין. וכאן נמצא רופא שיניים המוערך ביותר עלי ד”ר יבגני ברלינקה. רופא עם נשמה מיוחדת, בעל ידע רב, מקצוען אמיתי והכי חשוב עם נשמה 🙂 . סומכת בעיניים עצומות עם כל אבחנה שלו ויודעת שאני נמצאת בידיים הכי טובות. ועל כך מגיעה אליו רגועה ובטוחה. מילה של “אמא נגה”.

ד”ר שירן יד, היא אחת מתוך הצוות הנפלא במרפאת סמייל של כללית בכפר – גנים פ”ת, קיבלה את פני בחיוך מושלם 🙂 והסבירה לי בפירוט איך מתבצע התהליך של ‘הבהרת שיניים’. “…הבהרת שיניים מתבצעת ומותאמת אינדיבידואלית לכל מטופל. לכל אחד יש צבע שונה של שיניים (גוון אחר) וחשוב לציין כבר מלכתחילה שזה לא ‘הלבנת שיניים’ אלא, ‘הבהרת שיניים’ שהתוצאה היא שיפור בגוון הלבן של השן והוא ספציפי לכל אחד. יש אנשים שהגוון הטבעי של השיניים שלהם יותר צהוב כך שחשוב להסביר ולתאם את הציפיות עם המטופל, ששיניים לבנות – לא יצאו לו בתום התהליך. מה שכן, גוון השיניים יהייה יותר לבן ממה שהוא עכשיו”… אהבתי את הכנות. היא לא ‘מנסה’ למכור לנו שיניים לבנות בסוף התהליך. אלא, הבהרה של השיניים וחשוב לשמור עליהן (פרטים בהמשך). חשוב לציין שלהבהרה אין רק פן אסתטי אלא גם פאן רפואי. ההבהרה משמרת את השיניים ומנקה את השיניים באופן אינדבידואלי.

הטבעת שיניים

ד”ר שירן יד ממשיכה ואומרת “כדי למקסם את התוצאה רצוי לבצע טיפול וניקוי השיניים ע”י שיננית לפני הבהרת השיניים”. במצב של כתרים, השלמות או ציפויים של השן, לא ניתן לערוך הבהרה. צריך שן טבעית ללא סתימות.

התחלנו את התהליך ד”ר יד התאימה לי סד לשיניים ע”י הטבעה של השיניים בחומר דמוי גומי שהוסם במינשך בפה למשך כדקה. לאחר ההטבעה השיניים מועברת למעבדת הכללית. שם יוצרים סד מסיליקון שקוף של השיניים להמשך הטיפול.

לאחר כשבוע חזרתי אל המרפאה. הסד היה מוכן הוא עשוי מסיליקון שקוף וגמיש ומותאם לשיניים ב-ד-י-ו-ק!

ועכשיו ההדרכה –

לאחר קבלת הסד מקבלים מזרקים ובהם חומר ההלבנה. כמות המזרקים מותאמת לפי הערכה של רופא השינים וריכוז החומר המלבין משתנה מפני שלכל אחד יש עובי אמייל שונה שמצפה ומגן על השן, ולפי מצב השיניים, כמה זמן וכמה טיפולים יש לעשות על מנת לקבל תוצאה רצוייה.

סדי הסיליקון

אני קיבלתי ערכה ובה 4 מזרקים. כל מזרק מתאים ל – 3 ימים. ד”ר שירן יד הסבירה לי בפירוט “יש לשים טיפה בגודל של ראש גפרור בחלק הפנימי של כל שן שמופנית החוצה, כך על כל שן. רק בחלק החיצוני, ולהרכיב את שני הסדים על השיניים (חשוב להקפיד על הנחיות הרופא לגבי כמות החומר לבל יגרום נזק לחניכיים). יש להשאיר אותן כ 45 דקות ובכל יום יש להעלות עוד 5 דקות עד למשך שעה ורבע. לאחר ההסרה יש לשטוף את הסדים במים קרים ולייבשם לטיפול הבא. את השיניים כדאי לצחצח אחרי הטיפול. כל התהליך מתבצע ברצף ולא מומלץ לעבור על הכמות המומלצת.

תופעות לוואי?
תיתכן רגישות בימים בזמן ההלבנה. רגישות שחולפת, לא בגלל שהשן נפגעת או שהשיכבה של השן נפגעת. אלא כתוצאה מלחץ אוסמוטי שקורא בצינורות השן בזמן ההלבנה.
ההלבנה תצליח בטון אחד או טון וחצי מצבעה לפני התהליך.
חשוב להקפיד על הנחיות הרופא לגבי כמות החומר לבל יגרום נזק לחניכיים.
בסמוך להורדת הסד לא לאכול ולשתות מאכלים שצובעים את השיניים. קפה, תה, סלק, תה (כל הסוגים כולל תה צמחים) יין אדום, קפה שחור, אספרסו וכמובן – אסור לעשן! נס קפה אפשר. למעשה יש להימנע מאלו כי הם צובעים את השיניים.

חיוך עם סד השיניים השקוף

לאחר שבועיים – הקפדתי על ההוראות – ממש הכל כולל הימנעות מקפה, תה ויין (לא פשוט) התחלתי לשתות מים עם כמה טיפות של מיץ לימון. כל יום התפניתי לטיפול בהבהרת השיניים. והתוצאות, אכן נראות 🙂 גוון השיניים שלי התבהר ותחושה יותר נעימה של רעננות בפה. ממליצה בחום 🙂 מילה של “אמא נגה”.

טיפים אישיים שלי,

אל תשימו חומר על השיניים הפנימיות – ממילא לא רואים אותן. כך ישאר לכם חומר ותרוויחו עוד יומיים של הבהרה.

שימרו את הסדים. אם תרצו לעשות עוד הבהרה תוכלו רק לקנות את החומר.

השתדלו לא לאכול ולשתות מאכלים שצובעים את השיניים. קפה, תה, סלק, תה (כל הסוגים כולל תה צמחים) יין אדום, קפה שחור, אספרסו וכמובן – אסור לעשן! נס קפה אפשר. כך התוצאות ישמרו לטווח יותר ארון.

לפרטים נוספים מוזמנים להיכנס לאתר של ‘כללית סמייל’ בקישור המצ”ב

כתיבת תגובה