מהדורה דיגיטלית חינמית וספר משחק לגיל הרך מבית אצבעוני

עיתון הילדים הוותיק בישראל “אצבעוני” נרתם למשימה להעניק לילדים זמן איכות, תרבות ותעסוקה בימים אלו של קורונה. העיתונים נשלחים במייל במתנה לכל הילדות והילדים הנרשמים לדיוור.

אצבעוני, דובון, צב-צב, משבצת (צילום: באדיבות יח"צ)
אצבעוני, דובון, צב-צב, משבצת (צילום: באדיבות יח”צ)

אצבעוני נוסד בשנת 1952 ע”י העיתונאי והסופר מיכאל שיר והפסלת שושנה שיר ועותקו הראשון הודפס ללא מספר סידורי, שכן גם העורך לא תאר כי יצאו גיליונות חדשים לאור. מאז ועד היום העיתון הפך לעמוד התווך לעולם הילדים.
רמי שיר, העורך של אצבעוני, יזם את ספר הילדים “קרני והקורונה” לגיל הרך, שנכתב, אוייר ומופץ במהדורה דיגיטלית בלבד.  12 סופרות וסופרים, נרתמו לשמח את הילדים בתקופה המורכבת הזו. הספר אויר על ידי המאיירת גל קרונקופ הנמצאת בבידוד והבלשן דרור יוסף שאחראי על הניקוד וההגהה.
דובון (צילום: באדיבות יח"צ)
דובון (צילום: באדיבות יח”צ)

רמי שיר כתב במיוחד את הספר “יואב מחפש את הקורונה”. זה ספר משחק מיוחד שהותאם להדפסה בבית ואינו צורך דיו. הספר עוסק בילד יואב המחפש את הקורונה. יואב מבין שאת הקורונה אנו לא רוצים למצוא – אנחנו רוצים למצוא את החיסון והתרופה לנגיף.
את הספרים ניתן להוריד בחינם מהאתר של אצבעוני. בנוסף, הספרים נשלחו לעשרות אלפי משפחות ברחבי הארץ יחד עם המהדורה הדיגיטלית של אצבעוני לתקופת הקורונה. זוהי מהדורה היוצאת לאור פעמיים בשבוע ונשלחת לכל דורש ללא תשלום במטרה להעניק לילדים זמן איכות ואלטרנטיבה למסכים. (לינקים מצורפים בהמשך…)
כל משלוח כולל את כל עיתוני אצבעוני:
צב-צב – עיתון הילדים הראשון שלי – ירחון לגיל הרך בשלב טרום-קריאה. בכל גיליון סיפורים להקראה, משחקים ושעשועונים. העיתון מכין את הילדים לכיתה א’. מלמד אותיות וצלילים, מספרים וכמויות, צבעים, צורות ועוד.
דובון – עיתון המותאם לתוכניות הלימודים לילדים ולילדות הלומדים לקרוא. בכל גיליון סיפורים וכתבות העשרה להקראה לצד סיפורים לקוראים החדשים, משחקי קריאה וחשבון.
צב צב (צילום: באדיבות יח"צ)
צב צב (צילום: באדיבות יח”צ)

אצבעוני – אחד משלושת עיתוני הילדים הוותיקים בעולם. בכל גיליון סיפורים מעולם הילדים, כתבות טבע, מדע, תרבות, היסטוריה, מחשבים ועוד. בכל גיליון פינת אנגלית ומבחר שעשועונים.
משבצת – עיתון אתגרי חשיבה, תשבצים ושעשועונים לילדים שלא אוהבים לקרוא.
מצ”ב לינקים לאתר 🙂 תהנו 🙂
https://www.ezbeoni.co.il/carni-and-the-corona/
https://www.ezbeoni.co.il/wp-content/uploads/2020/04/YOAVI.pdf

כתיבת תגובה