ספארי בילוי לכל המשפחה

ספארי רמת גן, משיק פעילות הקיץ לכל המשפחה  – שומרי החיות – חווית וידאו אינטרקטיבית. סרט על מסך ענק באוהל ממוזג. חוויה לכל המשפחה. מילה של “אמא נגה”.

“הספארי – המרכז הזואולוגי רמת גן ע”ש ישראל פלד” הוא גן חיות ייחודי הממוקם ברמת גן, ליד הפארק הלאומי, וכולל בשטחו ספארי בסגנון אפריקאי, כלובי חיות ובית חולים לחיות בר.

הספארי הוא אחד מששת גני החיות החברים בארגון גני החיות הישראלי ומשתתף ב-60 תוכניות שימור בינלאומיות ולאומיות לחיות בסכנת הכחדה וכן הוא גן החיות הגדול בישראל. מרבית החיות בגן הועברו מגן החיות של תל אביב, אשר נסגר ב-1980.

הספארי ברמת גן מחזיק בכמה שיאים בינלאומיים ביניהם: עדר ההיפופוטמים הגדול ביותר בשביה, הפיל האפריקני הידוע הגדול ביותר בעולם – הפיל יוסי והג’ירפה בעלת מספר הצאצאים הגדול ביותר שנולדו בשבי – דניסה. הספארי הוא גן החיות בעל מגוון החיות הגדול ביותר בכל המזרח התיכון ומיוחד בשל אופן הספארי שלו.

בספארי ישנם כ-1,200 בעלי חיים (מתוכם כ-800 בשטח האפריקני ו-400 בגן החיות), ביניהם: 80 מיני יונקים, 69 מיני עופות ו-15 מיני זוחלים. (לקוח מויקיפדיה)

היפופוטמים בבריכה

וממש עכשיו הוזמנו לחשיפת פעילות הקיץ של הספארי – שומרי החיות – חווית וידאו אינטרקטיבית. סרט על מסך ענק באוהל ממוזג. כמובן שהגענו 🙂

שומרי החיות – חוויה באוהל ממוזג

הגענו לספארי סבתא (אני) כלה ושני נכדים אדם ותיאו. אחד הבילויים האהובים עלי וכמובן על הנכדים. שנים שלא הייתי בספארי, הילדים גדלו… וכייף היה לחזור עם הנכדים.

הספארי מתוחזק יפה מאד, נקי מאד וכייף להסתובב ברחבי הפארק הענק. פגשנו הרבה מבעלי החיים השוכנים בפארק, אך מפאת החום הם לא התקרבו אל הרכבים. רובם שהו מתחת לעצים, בצל או במים.

במתחם הפארק הצטלמנו למזכרת 🙂 מאד אהבנו 🙂

בחום הגדול נעים מאד להסתובב ברחבי הפארק, ההסברים נפלאים לילדים והמפגש עם המגדלים חוויתי.

באוהל ממוזג ורחב בלב גן החיות מתקיימת חווית וידאו אינטראקטיבית- סרט על מסכי ענק (30 מ”ר ) עם כוכבי הילדים אודי ואביעד וטלי אורן בה אנחנו המבקרים יכולים להשפיע על העלילה.

הסרט מנגיש בצורה הומוריסטית, מושקעת וחווייתית, את סיפורי הספארי: הצלת בעלי חיים ביניהם הקרנפים והבאתם לספארי מאפריקה, הסבר מהו גרעיני רבייה ושימור המין, טיפול יומיומי בבעלי חיים ואפשרות להצצה אל מאחורי הקלעים של הספארי ואל משימת שומרי החיות .

בסיום ההקרנה ניתן להצטרף לתחנות הפעילות הפזורות בגן החיות ולסייר עם מפה בעקבות הסרט שומרי החיות .

הסרט מותאם לכל המשפחה ולכל אוהבי בעלי החיים באשר הם .

זו פעם ראשונה שפעילות הקיץ תתמקד בהצצה אל מאחורי הקלעים של הספארי על הקשר עם ארגוני שומרי חיות בעולם, על חשיבות גני חיות והספארי בשימור מיני בעלי חיים שנמצאים בסכנת הכחדה, על הטיפול בבעלי החיים ועבודת המטפלים היומיומית.

אהבנו מאד את הסרט. האוהל הממוזג מהווה סוג של אתנחתא . הילדים יכולים לבחור לשבת על כסא או על רצפת האוהל. והסרטון חמוד מאד ומדבר אל הילדים בגובה העיניים.

הסרטון מעודד את הילדים להשתתף בפעילות באוהל ממוזג ולקבל את תג “שומרי החיות”. כדי לקבל את התג יש להשתמש בכישורי הניווט ולענות על שאלות הנוגעות בבעלי החיים בספארי. הסרט הוא ללא כל תוספת במחיר. ואני אישית… אהבתי את העצירה והישיבה באוהל ממוזג.

לאחר סיבוב גדול בפארק החלטנו לערוך סיבוב ברכבת. אל תוותרו על החוויה 🙂 זוהר, המדריכה הנהדרת שלנו הסבירה כל כך יפה, שהילדים השתתפו וענו לה על השאלות ולא תאמינו גם ההורים נטלו חלק פעיל בתשובות. אני מ אד אוהבת הסברים שמותאמים לילדים ומבוגרים כאחד. שאפו זוהר, את נהדרת !

הרכבת בספארי

לסיום, לא ויתרנו על השכרת רכב ובו שוטטנו אל קצוות הפארק שלא הספקנו לחרוש ברגל 🙂

מה פספסנו? את האריות 🙁 לא לקחנו בחשבון את הזמן שעבר מהר רץץץץץ …. התכנון שלנו היה לעשות את סיבוב האריות בסוף. תכלס פספסנו הגענו לשעת הסגירה והמתחם – היה סגור!

בילינו בספארי 4 שעות נפלאות 🙂 מחכים כבר לחזור שוב. מילה של “אמא נגה”.

כדאי לדעת –

הספארי הוא בילוי לא זול למשפחה. לכן, יש להיערך אליו מראש.

ועכשיו הספארי גם יצא במבצע- ילד 6 ללא תשלום- מותנה ברכישת הכרטיס בקופות והצגת ספח ת”ז

פינת חי:
בימים אלו הספארי נמצא בתנופת בניה והתחדשות. בשל כך משק החי ובתוכו פינת הליטוף סגורים למבקרים עד לסיום העבודות.

לא תתאפשר כניסה לספארי ללא שריון מועד הגעה מראש לפרטים נוספים לחץ כאן.

שעות פעילות:
ימים א’-ה’:
שעות הכניסה – 19:00-09:00 , ניתן להישאר בגן החיות עד השעה – 21:00.
חצר האריות – 18:30-10:00.

יום ו’:
שעות הכניסה – 14:00-09:00, ניתן להישאר בגן החיות עד השעה – 16:00.
חצר האריות – 15:00-10:00.

שבת וחג:
שעות הכניסה – 19:00-08:30 , ניתן להישאר בגן החיות עד השעה – 21:00.
חצר האריות – 18:30-09:30.

הכניסה לספארי תתאפשר לפי שעת סגירת הקופות, גם לרוכשים כרטיסים מראש ולמנויים בתוקף.

שימו לב!!! לא תתאפשר כניסה לספארי ללא רכישה מוקדמת או הזמנת הטבות לכרטיסים ושריון מקומות מראש

המלצה אישית וחשובה מאד! בידקו רכישת כרטיסים דרך מועדוני לקוחות או הטבות כרטיסי אשראי. – שווה!!!

כתיבת תגובה