סרט – הנפש הטובה

סרט ישראלי חדש עולה לאקרנים “הנפש הטובה” The good person סרטו של איתן ענר בכיכובם של : מורן רוזנבלט, רמי הויברגר, אורי גוטליב ועוד… מילה של “אמא נגה”.

באדיבות סרטי נחשון

מאת : תמי זמיר

אחרי שצפית בסרט ‘ הנפש הטובה’  יכולות לקרות שתי אפשרויות :

או שצפית ושכחת או שנשאר אתך וגם זה ממספר סיבות: או שהיה חזק ורגש אותך או שהמסר שהעביר גרם לך לתהות, לחשוב, להרהר, להפוך בו שוב ושוב.

האפשרות השלישית היא ששלחו אותך  לסקר ואז….  יש משקל וערך למה שאתה כותב על, באילו עיניים אתה מתבונן ומה המסקנות שהגעת אליהן.

כמו שנהג לומר איש חכם שבמקרה היה אבא שלי “הכל בעיניי המתבונן”.יצאתי מהסרט פרווה, ואם לומר את האמת הכי דוגרית, לא יצאתי מגדרי לא ממש אהבתי את הסרט. אבל לעומתי, בן זוגי דווקא כן אהב אותו. עוד יותר לא אהבתי שהוא אוהב את מה שאני לא…
התחלתי לתהות.. מה הוא ראה שאני לא? אנסה לברר אתו…
בימאית סרטים מצליחה נמצאת במערכת יחסים שמביאה אותה לכדי פשיטת רגל וסיום הקריירה שלה.
היא מקבלת הזדמנות לבנות את עצמה, את עצמאותה הכלכלית והאישית מחדש בסרט עם בימאי עבר מוערך, שחזר בתשובה והפך לרב ורוצה גם הוא לשחזר ימים יפים יותר תוך עיבוד הטרגדיה של שאול ובעלת האוב, מה שלא מסתדר כ”כ עם תוכנותיה שלה. מערכת היחסים הזו  גם היא כמעט מביאה אותה להרס נפשי וכלכלי, אך היא בנחישותה לצאת מהמקום הנמוך שבו היא נמצאת מחליטה להמר על כל הקופה.

בסרט שזורים מערכות היחסים שמקיימת הבימאית עם : אבי בתה, שתמיד מוכן לבוא לעזרתה. עם בתה, שלא חוסכת ממנה את דעותיה ומילותיה העוקצניות. עם אמה האלמנה ועם העוזרת המקצועית שלה.

“הנפש הטובה” The good person

בימוי: איתן ענר
הפקה: איתי עקירב
תסריט: איתן ענר.
תסריטאי נוסף: דורון נאמן.
צילום: גיא סחף
עריכה: מיקי כהן ברלב
מוזיקה: יונתן בר גיורא
עיצוב פסקול: אבי מזרחי
עיצוב אומנותי: שקד נאור
עיצוב תלבושות: אלקי הירשברג
מלהקת: אסתר קלינג
בהשתתפות: מורן רוזנבלט, רמי הויברגר, יעל טל, אורי גוטליב, ליה ברנט, נילי צרויה, נאוה זיו, אלון אולארצ’יק, משה נאור, תום חודורוב, לירון ברנס
הסרט הופק בהשתתפות המיזם לקולנוע ולטלויזיה ירושלים ובהשתתפות קרן הקולנוע הישראלי.
פיתוח התסריט בסיוע קרן הקולנוע הישראלי.
ישראל 2022 , 86 דק’, עברית עם כתוביות בעברית ואנגלית, שחור לבן וצבע .
הפצה סרטי נחשון

כתיבת תגובה