עיסוי תינוקות – דרך מצויינת להירגע ולהפיג מתחים

המציאות החדשה שנכפתה עלינו בעקבות הקורונה מאלצת את כולנו להישאר בבית ומייצרת אתגר אמיתי, במיוחד כאשר מפלס הלחץ והחרדה עולה אצלנו, ומקרין גם על הילדים והתינוקות. יחד עם זאת, המציאות הזו, היא גם הזדמנות לזמן איכות משפחתי. כשמדובר בהורים לתינוקות, דרך מצוינת להירגע ולשחרר מתחים הינה עיסוי התינוק, הגורם להנאה הן להורים והן לתינוק ואף תורם לחיזוק הקשר ביניהם.

תמונה באדיבות יח"צ
תמונה באדיבות יח”צ

דקלה חרפק-מהרבאן, יועצת מדעית למותג מוסטלה, מציינת כי לעיסוי תינוקות יתרונות רבים, שכן העיסוי משרה רוגע ונינוחות על ההורה ועל התינוק, מה שחשוב מאוד, בייחוד בימים אלו. הנה כמה טיפים לעיסוי תינוקות מהנה ומוצלח:

  • זמן עיסוי: הזמן המומלץ ביותר הוא בשעת הערב, לאחר האמבטיה, שכן העיסוי מסייע לתינוק להירגע. עדיף לבצע את העיסוי כאשר התינוק רגוע ושקט וכשאינו רעב, מומלץ לא מיד אחרי הארוחה. חשוב לא לעסות כשהתינוק חולה או סובל משלשולים או אם עורו מגורה.
  • אווירה מרגיעה: חשוב לייצר אוירה נעימה ושקטה בחדר. מומלץ להשתמש בתאורה רכה, לוודא שהטמפרטורה חמימה ונעימה ולשים מוסיקה מרגיעה ושקטה. הקפידו להסיר תכשיטים מהאצבעות ושכפות ידיכם יהיו חמימות.
  • עיסוי מותאם: עורם של תינוקות דק ועדין יותר מעורם של מבוגרים. לכן, חשוב להשתמש במוצר המיועד לתינוקות ומותאם לעורם העדין. מומלץ להשתמש בשמן המעשיר את העור בלחות ונספג במהירות, על מנת שלא ישאיר שכבה שמנונית על העור, כדוגמת שמן העיסוי לתינוקות של מוסטלה.
  • היו קשובים: לכל תינוק העדפות משלו ויש להתאים את העיסוי להעדפותיו. לא תמיד התינוק מעוניין בעיסוי וניתן להבין זאת לפי תגובותיו – אם הוא בוכה או נע באי נוחות, כנראה שאינו נהנה מהעיסוי. כשהתינוק רגוע, סימן שהמגע נעים לו. יש תינוקות שיעדיפו מגע עדין יותר או אפילו רק הנחה של הידיים על הגוף ללא תזוזה. היו קשובים לתינוק ולצרכיו.
  • מגע עדין: מילת המפתח היא עדינות. אפשר להתחיל בכתפיים ומשם לרדת לזרועות, לידיים ולאצבעות. ממשיכים בתנועות סיבוביות בבטן, סביב הטבור ועם כיוון השעון. כדאי גם לעסות את כפות הרגליים, כל אחת בתורה, מהבהונות ועד העקב ולהמשיך לשוק ולירך. בכל מקרה, אין לגעת בעמוד השדרה של התינוק או בראשו ואין צורך להפעיל לחץ או משקל.
  • ולסיום: לאחר העיסוי המשיכו לשבת ליד התינוק. זהו זמן טוב לשירה שקטה, ליטופים ומגע נעים. העיסוי, המגע והמענה לצרכי התינוק מחזקים את הקשר בין התינוק להוריו.

 
מוגש כמידע בלבד ואינו מהווה המלצה
 

כתיבת תגובה