קוצב לב הקטן בעולם

חברת מדטרוניק משיקה גרסה חדשה ל MICRA AV  – הקוצב הקטן בעולם, שמתאים עתה לפי 5 יותר מטופלים.

קוצב הלב הקטן ביותר (צילום: יח"צ)
קוצב הלב הקטן ביותר (צילום: יח”צ)

מדטרוניק, Medtronic plc‏, שמטה החברה שלה ממוקם בדבלין, אירלנד, היא בין החברות הגדולות בעולם לפתרונות, שירותים וטכנולוגיות רפואיות חדשניות, המספקת אפשרויות טיפול בכאב, שיקום והארכת חיים למיליוני אנשים ברחבי העולם.
בימים אלה משיקה חברת מדטרוניק קוצב לב זעיר המחבר בין החדר והעליה (דו לשכתי) ומגדיל פי חמישה את כמות חולי הלב שיכולים לעבור השתלה באמצעותו.
פרפור פרוזדורים היא מחלה שכיחה, בה נפגעת המערכת החשמלית של הלב. כתוצאה מכך חלקי הלב העליונים פועמים במהירות ובצורה בלתי מבוקרת, היוצרת זרימת דם לא סדירה. כתוצאה מכך נמדד  דופק לא סדיר ולעתים מורגשות דפיקות בחזה, תשישות, קוצר נשימה, התעלפויות ובמקרה הגרוע פרפור הפרוזדורים יכול להביא גם להתקף לב.
קפסולת הקיצוב Leadless Pacemaker  MICRA AV של חברת מדטרוניק, מהווה פריצת דרך בתחום קיצוב הלב. מדובר בקפסולה זעירה בגודל 2 ס”מ, בטכנולוגיה הממזערת 93% מגודל הקוצב המסורתי ומושתלת בגישה צינתורית. למייקרה AV יכולת התמרה של תנועת הלב לאותות חשמליים באמצעות חיישן מובנה ההופך את התכווצויות הלב לסיגנלים. בנוסף, אלגוריתמים דינאמיים, מבצעים אדפטציה רציפה ליצירת סינכרון אופטימלי בין מדורי הלב. כך משתפרת משמעותית יכולת אספקת הדם לאברי הגוף והקוצב אף נותן סטימולציה חשמלית בהתאם לפעילות הגופנית אותה הם מבצעים. בנוסף,  בוצע שידרוג נוסף המאריך את  חיי הסוללה עד ל- 13 שנה. קפסולת הקיצוב מבוססת טכנולוגית RF וכך מתאפשרת העברת נתונים דרך אפליקציה לטלפון חכם ואל הרופא המטפל.
“קוצב הלב של MICRA AV מרחיב את האינדיקציות של קוצב ללא לידים ומאפשר להשתמש בטכנולוגיה זו בחולים עם פרפור חדרים והפרעת קצב. המטופלים ירוויחו מכל היתרונות הידועים של קוצב ללא חוטים, הליך קל יותר ופחות סיבוכים הקשורים למכשיר.”
 

כתיבת תגובה