תערוכת קית’ הרינג בישראל

תערוכת קית’ הרינג, אמן הפופ ארט האגדי הגיעה לישראל. בואו לצפות באחד מהאמנים המשפיעים ביותר בשלהי המאה העשרים? הגיעו לתערוכה בקניון ארנה 🙂 ממליצה בחום! מילה של “אמא נגה”.

מאת: שרית כץ.

צילום : עופרה פנחס.

קית’ הרינג הינו אחד מאמני הפופ ארט מהבולטים במחצית השניה של המאה העשרים. הוא נולד בשנת 1958 בפנסילבניה ובהיותו בן 17 יצא מהארון והפך להומוסקסואל מוצהר. בשל כך, הפך לפעיל חברתי ופורץ דרך מהחשובים בדורו. בגיל 19 עבר לניו יורק, למד בבי”ס לאמנות חזותית ועסק באמנות בהשראת תרבות רחובות ניו יורק. הוכר לראשונה בזכות ציורי הגיר שלו ברכבת התחתית בעיר וציורו “התינוק הקורן” הפך לסימבול עבודתו. הוא הפך את תחנת המטרו למוזיאון של כולם עוד בשנות ה-70. ציורי הרחוב שלו והגרפיטי והרחבת סגנונותיו לעבודות על בד ויצירות פיסוליות רבות ומגוונות הפכו לשם דבר בעולם כולו, וקית’ הרינג הפך לחלק מהתרבות האוניברסלית של שנות ה-80.


עבודותיו מזכירים במידה רבה אמנות פרימיטיבית והיו ביניהם עבודות עם מוטיבים של הומור ומאידך רבות מעבודותיו מספרות סיפורים על לידה, מלחמה ומוות. מבקרי האמנות קלטו שיש ביצירותיו הרבה מעל ומעבר לאמנות גרפיטי רגילה ולכן זכה להערכה רבה בקרבם עוד בחייו, על אף שהיו קצרים.
הוא נפטר בשנת 1990 מסיבוך ממחלת האיידס אך, המורשת שלו חיה וקיימת, והשפה שלו באמנות רעננה ורלוונטית גם כיום והפך לאחד ממשפיעי התרבות בשלהי המאה העשרים.


התערוכה מספקת חוויה ברבדים שונים, הן מרובד האמנות הויזואלית והצבעונית והן מהרובד הפילוסופי. קית’ הרינג מזוהה מאוד עם אנדי וורהול שאף היה מחבריו הקרובים לו. רכיב האידאולוגיה מבוטא אצל האמן עם אמת ומחוייבות לעצמו ולעולם והוא מציב מראה ללא שום בושה.
תערוכה מומלצת בחום – מילה של “אמא נגה”.

לאחר שמיליוני מבקרים צפו בה בכל העולם, נחת האוסף המקורי של יצירותיו בארץ, והתערוכה מוצגת במיתחם Black Box בקניון ארנה בהרצליה.
על הבאת התערוכה והפקתה בישראל אמונה חברת ארט האב ArtHub – הבית החדש לתרבות ואמנות בישראל מבית קבוצת פורום הפקות שהפיקו יחד בישראל תערוכות מדוברות כדוגמת VAN GOGH, קלוד מונה, סלבדור דאלי, פרידה קאלו ועוד.
אורח הכבוד שהגיע במיוחד להשקת התערוכה בארץ הינו הצלם האמריקאי המוערך אלן טננבאום שצילם את קית’ הרינג בעבודתו. אלן טננבאום צילם צילומים רבים ומפורסמים במחצית השניה של המאה הקודמת ובין עבודותיו נמנים הצילום המפורסם של ג’ון לנון ויוקו אונו עירומים במיטה, פיגוע אסון התאומים ועוד.

בתמונה עם אלן טננבאום


התערוכה מציגה:

• אוסף מקורי של כ-200 יצירות של האמן קית’ הרינג
• במתחם התרבות והאמנות THE BLACK BOX בארנה הרצליה
• מעבר לציורי המקור של קית’, התערוכה מעוצבת בעזרת מספר אמנים ומאיירים ישראליים שעיצבו את נראות התערוכה בהשראתו של קית’ הרינג
• חלל שמדמה רכבת תחתית – ‘אנדרגראונד’ ניו יורקית
• בר\לאונג’ ניו יורקי מחתרתי
• עמדות סלפי מושקעות שמדמות חשיפה למוחו של אמן הגרפיטי והפופ ארט המוכר בעולם

תערוכה: UNTITLED – BY KEITH HARING קית׳ הרינג – האוסף המקורי

החל מ-9 במרץ 2023, מתחם ארנה הרצליה // תאריך נעילה: 30 ביוני 2023

כתובת: השונית 2, הרצליה

שעות פתיחה:

ימים א’-ה’, ימי שבת, חגים ומועדים: 10:00-19:00 (כניסה אחרונה בשעה 17:30)

ימי שישי וערבי חג: 9:00-15:00 (כניסה אחרונה בשעה 13:30)

מחירים:
מחיר כרטיס: החל מ-119 ש”ח במכירה מוקדמת

מחיר כרטיס משפחתי ל-4 נפשות: 409 ₪

מבצעים נוספים של חברות האשראי, ועדי העובדים ומועדוני הצרכנות השונים:

החל מ-49 ₪ במבצעים השונים.  

לאתר התערוכה: אתר התערוכה: http://www.keith-art.co.il

סיפור באדום וכחול קית’ הרינג

כתיבת תגובה