אבוקייק – שייט וקיאקים בפארק הירדן – מילה של “אמא נגה”

אמרו לנו שיש מקום קסום ליד הכנרת לשייט וקיאקים, ‘אבוקייק’ שמו, אז נסענו לבדוק עם הילדים על מה מדברים 🙂 יאללה בואו 🙂 ממליצים בחום. מילה של “אמא נגה”. אבוקייק (צילום: עופרה פנחס)

מאת : עופרה פנחס

הגענו לפארק ענק ומדהים, פארק הירדן שבתוכו ממוקם “אבוקייק” המציע שייט קיאקים וסירות רפטינג במסלולים שונים בלב שמורת טבע מהממת בירדן בפארק הירדן המשלבת פעילויות נוספות.
מכיוון שזאת החוויה הראשונה בקיאקים כמשפחה עם ילדינו הצעירים בני שמונה ושבע, בחרנו במסלול הרגוע המשפחתי שאורכו ארבעה קילומטרים, מתאים מגיל שלוש וחצי והוא נוח וקל למשפחות וניתן לסיימו תוך שעה ורבע.

לאחר המעבר בקופה, עברנו לעמדת ההדרכה שבה הוקרן סרטון המסביר לנו איך להתנהג במהלך השייט, הנחיות לתפעול האבוב, אילו חיות נפגוש בדרך ואיזה ציוד  כדאי לקחת עמנו לשייט ומה כדאי להשאיר בלוקרים ליד הקופות, (ניתן לשכור לוקר ב-5 ₪).
מצוידים בהמון מים, כובעים וקרם הגנה, בתום ההדרכה נדרשנו ללבוש חליפת הצלה והופ יצאנו לדרך שמחים וצוהלים ואף נרגשים עם הילדים לחוות איתם לראשונה שייט קיאקים.אבוקייק (צילום: עופרה פנחס)
בהתחלה היה נורא מצחיק עד שקלטנו לאן אנחנו משיטים, אבל הנוף חיפה על ההתנגשויות בצמחים ובקיאקים של משפחות אחרות,  ודי מהר הבנו את הרעיון איך משיטים את הקיאק בצורה נכונה ואמא ישר תפסה פיקוד ושייטה את כל המשפחה, מידי פעם אבא עזר והילדים התנסו ונהנו מאוד מהחוויה.

עברנו מתחת לגשר אריק, פגשנו המון צמחים, חייכנו לעוברים ושבים והחלפנו קלות חוויות מצחיקות עם משפחות אחרות כשלצידנו בתוך המים שחו להם בנעימים דגים קטנים.

ציוץ הציפורים, המים הקרירים והאווירה הקסומה, הפכו את השייט לחוויה ייחודית במינה.

בתום המסלול חיכה לנו צוות של “אבוקייק “שאסף מאתנו את הציוד ולקחו אותנו בהסעה של חמש דקות נסיעה בחזרה למתחם הפארק והחנייה.

המתחם של “אבוקייק” מסודר למופת עם ספסלים ושולחנות לפיקניק, פינת חי קטנטנה, מזנון, שירותים ומקלחות, לוקרים, חנייה מסודרת ועובדי המקום פזורים ברחבי המתחם וכל הזמן דואגים שהכול יהיה מאורגן ומסודר לבאי הפארק.
מרגע ההגעה עד רגע העזיבה חווינו מקצועיות רבה, שירות למופת וחוויה מטורפת חושים לנו ולילדים בנוף עוצר נשימה של הירדן.

בנוסף למסלול המשפחות, “אבוקייק” מציעים שייט בסוואנה של הכנרת מגיל 8 ומעלה שאורכו כשעתיים וחצי, המשלב אווירה קסומה, טבע פראי ומים בלגונות המחברות בין הירדן לכנרת, וממשיך לנחל הזאכי ולכנרת.
כמו כן, במקום ניתן לשכור ג’יפים לנהיגה עצמאית.

סיימנו את  המסלול רטובים ומאושרים 🙂 מחכים כבר לפעם הבאה 🙂 ממליצים בחום, מילה של “אמא נגה”.
*מומלץ להביא בגדי החלפה.
אבוקייק (צילום: עופרה פנחס)

קינחנו בגלידה במזנון ונסענו לביתנו בשלום עד שנשוב אליהם לפעם נוספת.

עלויות במבצע לפתיחת העונה:
העלות לילד  לשייט משפחתי – 65 ₪  (במקום 76 ₪)

העלות למבוגר  לשייט משפחתי – 71 ₪ (במקום 102 ₪)

טל: 04-6921078

שעות פעילות: בימים א-ה מהשעה 9:00 – 16:00
ימי שישי מהשעה 9:00 – 15:00
שבתות וחגים – סגור

מיקום: פארק הירדן, כביש 888 (סמוך לישוב חד נס) באפליקציית WAZE: “אבוקיאק”

מידע ופרטים  באתר אבוקייק:
https://www.abukayak.co.il/online

בנוסף לפעילות של “אבוקייק”, במתחם פארק  הירדן ניתן לצאת למסלולי הליכה בטבע, טיולי אופניים, מתחם קמפינג, תצפיות, אמות מים, תחנת קמח ועוד.
ניתן לקבל מפה מסודרת בכניסה למתחם.

כתיבת תגובה